freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۴۴۴۹

۱۸۱۴  بازدید

وب‌سایت سوران: شیوه طبخ آرام و ملایم را انتخاب کنید. اسیدهای چرب امگا3 نیز مانند بسیاری دیگر از اسیدهای چرب در برابر حرارت بسیار حساس هستند و زمانی که در معرض دمای خیلی بالا قرار می گیرند، از بین می روند.

 ماهی را چطور بپزیم؟

به همین خاطر بهتر است به جای سرخ کردن یا کبابی کردن ماهی با حرارت بالا، دمای کم و روش هایی مانند بخارپز کردن، پیچیدن ماهی در کاغذ فویل و … را انتخاب کنید. ماهی را بدون روغن طبخ کنید. مهم ترین عناصر غذایی موجود در ماهی امگا3، ویتامین های A، D و E است که محلول در چربی هستند. در واقع اگر ماهی را در روغن سرخ کنیم، این مواد از بین می روند.

آب پز کردن

ماهی را چطور بپزیم؟ 

آب پزکردن یکی از روش های مناسب پخت و پز ماهی می باشد که در آن از روغن استفاده نمی شود و لذا برای افرادی که رژیم کاهش وزن دارند و یا نمی خواهند اضافه وزن پیدا کنند روش ایده آلی است. یکی از معایب این روش ورود مقادیری از مواد مغذی ماهی به آب بوده که در نتیجه از رسیدن به بدن بازمی ماند. توجه داشته باشید که هر چه در آب پز کردن مواد غذایی از آب بیشتری استفاده شود و زمان جوشاندن افزایش یابد، از دست دهی عناصر معدنی و ویتامین های محلول در آب مواد غذایی بیشتر خواهد بود.


 

بخارپز کردن

ماهی را چطور بپزیم؟ 

این روش در واقع سالم ترین روش پختن غذا به شمار می رود، زیرا از دست رفتن مواد مغذی در آن حداقل میزان ممکن می باشد. از جمله معایب این روش از دست رفتن ویتامین هایی نظیر ویتامینC و فولات می باشد زیرا در این روش زمان پخت طولانی است و این ویتامین ها هم در حرارت طولانی مدت از بین می روند. بخارپز کردن علاوه بر ماهی جهت پخت مرغ و برخی از سایر گوشت ها نیز مناسب است.


 

سرخ کردن

ماهی را چطور بپزیم؟ 

سرخ کردن از جمله روش های سریع طبخ غذا است. این روش به دلیل استفاده از چربی و روغن زیاد، خطر چاقی و افزایش وزن را افزایش می دهد. علاوه بر آن زمانی که چربی ها حرارت می بینند، در آنها عوامل سرطان زا پدید می آید و با مواد غذایی آمیخته می شود و هر چه میزان سرخ شدن، حرارت و روغن را افزایش دهید به همان میزان باعث از بین بردن مواد غذایی و افزایش کالری علاوه بر افزایش تولید مواد سرطانزا خواهید شد. لذا هر چه روغن کمتری برای سرخ کردن ماده غذایی استفاده کنید، مواد مغذی آن کمتر از بین خواهد رفت.


 

آرام پز کردن

ماهی را چطور بپزیم؟ 

تغییراتی که در غذا حین آرام پختن رخ می دهد مانند جوشاندن است ولی با سرعت کمتری رخ می دهند. در این روش از حرارت پایین تری استفاده می شود و غذاهای پروتئینی تردتر خواهند شد. چون کاهش مواد غذایی در این روش بسیار کم می شود، این روش برای پختن ماهی روش مناسبی است.


 

ماهی دودی

ماهی را چطور بپزیم؟ 

ماهی دودی با استفاده از شور کردن ماهی به روش مخلوط و سپس دود سرد تهیه می شود.اگر برای دودی کردن از مواد سوختنی خوب استفاده کنیم، مواد رنگی داخل مواد سوختنی نباشد یا از چوب هایی که طعم و اسانس زیادی دارند مانند چوب درخت کاج استفاده نشود، دودی کردن ضرر چندانی برای مصرف کننده نخواهد داشت اما استفاده از چوب های رنگ شده یا چوب های اسانس دار و یا چوب های آغشته به مواد نفتی مضر است.

لازم است بدانید در اثر سوختن چوب های نامناسب، دودی که تولید می شود حاوی ترکیبات سرطان زا است که وارد غذا شده و در طولانی مدت می تواند سبب بروز سرطان شود. متاسفانه چون دودی کردن در خانه یا در کارگاه ها به روش سنتی انجام می گیرد، نمی توان مطمئن بود که در فرآیند دودی کردن از چه نوع چوبی استفاده شده است؛ به همین دلیل مصرف زیاد محصولات دودی توصیه نمی شود.


 

کنسرو ماهی

ماهی را چطور بپزیم؟

پیشنهاد می کنیم تاجایی که امکان دارد از پخت ماهی تازه در خانه استفاده کنید تا از تازه بودن ماهی و شرایط پخت آن آگاهی کامل داشته باشید. حتی اگر به روش کاملا سالمی این عمل را انجام ندهید اما لااقل روی آن کنترل کافی دارید. اما اگر هم به ناچار یا به علت کمبود وقت از کنسروهای ماهی استفاده می کنید، دقت داشته باشید که قوطی این فرآورده باید عاری از زنگ زدگی، باد کردگی، لحیم شدگی، ضرب دیدگی باشد و همچنین بافت گوشت ماهی در فرآورده باید سفت و محکم بوده و متلاشی نشده باشد. ماهی کنسرو شده در روغن نسبت به ماهی کنسرو شده به شکل طبیعی، مقادیر کمتری امگا 3 دارد پس توصیه می شود انواع بدون روغن را انتخاب کنید و تا حد امکان محصولی را که دارای نمک کمتری می باشد انتخاب نمایید.
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰:۲۸ دیده شده : ۵۸بار نویسنده : admin

ماهی رامیزی ماهی رامیزی کوتوله ماهی رامیزی بالون ماهی رامیزی رام ماهی رامیزیا ماهی رامیزی بلو ماهی رامیزی بولیویایی ماهی رامیزی ماده ماهي راميزي رامیزی ماهی آکواریوم ماهی راشگو ماهی راشگو به انگلیسی ماهی راشگو در بارداری خواص ماهی راشگو قیمت ماهی راشگو عکس ماهی راشگو پخت ماهی راشگو غذای ماهی راشگو تغذیه ماهی راشگو فواید ماهی راشگو ماهی را با چی بخوریم ماهی را با چی بخوریم، با چی نخوریم؟ تن ماهی را با چی بخوریم ماهی با چی بخوریم ماهی رو با چی بخوریم؟ ماهی را با چه بخوریم ماهی را با چه چیزی بخوریم ماهی رازبورا ماهی رازبورا دلقک ماهي رازبورا ماهی رازبوراها ماهی رازبورا گلکسی تکثیر ماهی رازبورا انواع ماهی رازبورا ماهی آکواریوم رازبورا عکس ماهی رازبورا قیمت ماهی رازبورا ماهي رائحة مني الرجل ما هي رائحة الحشيش ماهي رائحة زيت الحشيش الاصلي ماهي الاعشاب التى تعطى رائحة الحشيش ماهي راية العقاب ماهیران ماهیران فروشگاه ماهیران مرکزی ماهیران مرتضوی ماهیران+قیمت ماهیران تجریش ماهیران اب شور ماهیران دیسکس ماهیران کرج ماهیران تهران ماهی رامینوز تکثیر ماهی رامینوز ماهی تترا رامینوز ما هي رابعة العدوية ما هي رابعه العدويه مصر ما هو رابعه العدويه ما هي قصة رابعه العدويه ما هو شعار رابعه العدويه ما هي قصة رابعة العدوية في مصر ما هي حقيقة رابعة العدوية ما هى مساحه رابعه العدويه ما هي اخبار رابعه العدويه ما هى هتافات رابعة العدوية چطور کیک بپزیم چطور با مایکروفر کیک بپزیم چگونه کیک بپزیم چطور مرغ بپزیم چگونه مرغ بپزیم چطور مرغ خوشمزه بپزیم چطور مرغ را خوشمزه بپزیم چطور بوقلمون بپزیم چگونه بوقلمون بپزیم چطور شلغم بپزیم چگونه شلغم بپزیم چطور ذرت را بپزیم چگونه ذرت را بپزیم چگونه ذرت خشک را بپزیم چگونه ذرت بپزیم چگونه ذرت را بپزیم تا نرم شود چطور ذرت خشک را بپزیم چگونه مرغ خوشمزه بپزیم چگونه مرغ خوشمزه بپزيم چگونه مرغ را خوشمزه بپزیم چطور کله پاچه بپزیم چگونه کله پاچه بپزیم چگونه کله پاچه خوشمزه بپزیم چطور غذای خوشمزه بپزیم چگونه غذای خوشمزه بپزیم چطور سوپ خوشمزه بپزیم چگونه سوپ خوشمزه بپزیم چطور لبو بپزیم ماهي رائحة الحشيش ما هي رابعه العدويه ماهی را چطور بپزیم؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۸
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها