freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


شبکه نشنال جئوگرافی به تازگی پخش مجموعه داستانی مستندی را با عنوان «مریخ» آغاز کرده است که هدف آن الهام از نسل جدید فناوری‌ها برای مأموریت فضایی انسانی به سیاره مریخ است.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از Engadget، پخش شبکه «مریخ» نشنال جئوگرافی تلاشی جدی برای القاء نسل جدید درباره مأموریت انسانی به سیاره سرخ است. اما نکته جالب توجه اینجاست که این شبکه تا چه حد می‌تواند به پروژه اسپیس‌ایکس الونماسک در برنامه اصلی آن یعنی رسیدن به مریخ کمک کند.

گام بعدی به سوی آینده با همکاری بیشتر کشورهای پیشرفته از نظر فنی امکان‌پذیر خواهد بود. پخش مجموعه‌های این برنامه به تازگی از شبکه نشنال جئوگرافی آغاز شده است. تهیه‌کننده این مجموعه پیش از این برنده جایزه اسکار شده بود. در این مجموعه، ترکیب بی‌نظیری از روش‌های فنی بیان داستان مورد استفاده قرار گرفته است.

از یک سو، داستان این مجموعه در سال 2033 اتفاق می‌افتد که چند نفر به عنوان اولین انسان‌ها برای انجام یک ماموریت فضایی قدم بر خاک مریخ می‌گذارند. از سوی دیگر، این برنامه مستند به چگونگی راه یافتن به فضا اشاره می‌کند.

در بخش دیگری از این مستند، مصاحبه‌هایی از افراد مشهور مانند «نیل دی گراس تایسون» و «اندی ویر» پخش می‌شود. همچنین در ادامه، بخشی از این برنامه، به ماسک و برنامه‌هایی که کمپانی او برای سفر انسان به فضا در آینده دارد، اختصاص می‌یابد.

« نشنال جئوگرافی» سریال مستند از مریخ می‌سازد

« نشنال جئوگرافی» سریال مستند از مریخ می‌سازد

این مساله زمانی قابل درک می‌شود که به میزان اهمیت قابل استفاده بودن مجدد موشک‌های اسپیس‌ایکس در ماموریت‌های فضایی پی می‌برید. از دیگر ویژگی‌های این مجموعه برنامه مستند، شامل پخش کلیپ‌هایی از انفجار موشک‌های فالکون 9 است.‌

موثرترین بخش این نمایش حول یک آژانس فضایی تخیلی موسوم به «سازمان بین‌المللی علوم مریخ» می‌گذرد که توسط یک تاجر اداره می‌شود. با وجود این که این سازمان بین‌المللی یک سازمان خصوصی محسوب می‌شود، اما سرمایه‌گذارانی از تمام دنیا در آن سرمایه گذاری کرده‌اند و همین امر دلیل تنوع نژادی فضانوردان این ایستگاه را توجیه می‌کند.

این برنامه مستند بیشتر مانند مجموعه مریخی (Martian)، آینده‌ای را نشان می‌دهد که در آن تمام دنیا به سوی هدفی مشترک حرکت می‌کنند و آن راه‌یابی به مریخ و تشکیل تجمع در آن سیاره است.

به طور طبیعی مشکلات بر سر راه رسیدن به مریخ وجود دارد. زمانی که فضاپیمای «دایدالوس» به مریخ نزدیک می‌شود، با مشکلات پیشرانه‌ای مواجه می‌شود که فرود بی‌خطر را برای آن غیرممکن می‌کند. با وجود تمام خطرات، خدمه آن زنده می‌مانند. به عبارتی، شواهدی دال بر نابودی آنها وجود ندارد اما شروع شومی بود. به طور کلی، اکتشافات فضایی بسیار هیجان‌انگیزند اما در عین حال مملو از خطر است که هر لحظه جان فضانوردان را تهدید می‌کند.

مجموعه «مریخ» مانند «مریخی» هیجانی نیست اما ترکیب داستان و مستند در آن توانسته است بیننده‌های جوان را به خود جلب کند. ساخت این مجموعه همچنین برای نشنال جئوگرافی هم یک جهش بودجه‌ای به شمار می‌رفت.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۱۵:۲۵:۲۷ دیده شده : ۳۲بار نویسنده : admin

مستند از تهران تا قاهره مستند از تهران تا قاهره اپارات مستند از تهران تا قاهره من و تو مستند از تهران تا قاهره برای دانلود مستند از تهران تا قاهره با کیفیت بالا مستند از تهران تا قاهره دانلود مستند از تهران تا قاهره دانلود رایگان مستند از تهران تا قاهره شبکه من و تو مستند از تهران تا قاهره با کیفیت Hd دانلود مستند از تهران تا قاهره لینک مستقیم مستند از سرزمین شمالی دانلود مستند از سرزمین شمالی مستند سرزمین شمالی مستند از هیروشیما تا لوزان مستند از هيروشيما تا لوزان دانلود مستند از هیروشیما تا لوزان دانلود مستند از هيروشيما تا لوزان فیلم مستند از هیروشیما تا لوزان دانلود مستند از هیروشیما تا لوزان قسمت دوم دانلود کامل مستند از هیروشیما تا لوزان دانلود مستند هیروشیما تا لوزان دانلود مستند از هیروشیما تا لوزان با کیفیت عالی مستند ثریا از هیروشیما تا لوزان مستند آزاده نامداری مستند ازاده نامداری چه بود مستند ازاده نامداری و فرزاد حسنی فیلم مستند آزاده نامداری ماجرای مستند آزاده نامداری پخش نشدن مستند آزاده نامداری علت پخش نشدن مستند آزاده نامداری دانلود مستند آزاده نامداری عکس مستند آزاده نامداری موضوع مستند ازاده نامداری مستند از حاشیه تا شایعه مستند از حاشیه تا شایعه قسمت دوم مستند از حاشیه تا شایعه قسمت سوم مستند از حاشیه تا شایعه قسمت 2 دانلود مستند از حاشیه تا شایعه دانلود مستند از حاشیه تا شایعه قسمت دوم دانلود مستند از حاشیه تا شایعه با لینک مستقیم دانلود مستند از حاشیه تا شایعه قسمت 2 مستند حاشیه تا شایعه دانلود فیلم مستند از حاشیه تا شایعه مستند از ایران یک جدایی دانلود مستند از ایران یک جدایی فیلم مستند از ایران یک جدایی نقد مستند از ایران یک جدایی دانلود فیلم مستند از ایران یک جدایی دانلود رایگان مستند از ایران یک جدایی مستند ازدواج مستند ازدواج سفید مستند ازدواج موقت مستند ازدواج سفید Bbc مستند ازدواج و طلاق مستند ازدواج حیوانات دانلود مستند ازدواج دانلود مستند ازدواج سفید دانلود مستند ازدواج موقت مستند شوک ازدواج مستند از آسمان مستند از آسمان شبکه 2 مستند آسمان از نگاه شمس مستند آسمان مستند آسمان شب دانلود مستند از آسمان مستند آسمان ریگی مستند آسمانی ها مستند آسمان خراش مستند آسمان خراش ها فیلم مستند ازدواج موقت مستند ازاده نامداری مستند از ژنو تا وین « نشنال جئوگرافی» سریال مستند از مریخ می‌سازد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۱۱
  • تعداد حاضران : ۲۲۲
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها