freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بعد از سر زدن به ازیکیل و پادشاهی‌اش و آشنا شدن با کمپ ناجیان، این‌بار نوبت این است که به الکساندریا برگشته و با ساکنان دمق و درب‌و‌داغان اردوگاه ریک آشنا شویم که اصلا با سمت جدیدشان به عنوان برده‌های نیگان کنار نیامده‌اند و احساس راحتی نمی‌کنند. اپیزود چهارم این فصل «مردگان متحرک» که «خدمات» نام دارد، پیام مرکزی جالبی درباره‌ی شخصیت اصلی کل سریال یعنی ریک دارد، اما به جز این با ساعتی طرفیم که بیش از اندازه طولانی است، چندتا مشکل منطقی دارد که در ادامه به آنها می‌رسیم و یکی از نقاط ضعف شخصیت‌پردازی نیگان که قبل از این قابل‌فراموش کردن بود را پررنگ‌تر می‌کند. اما بگذارید با مهم‌ترین موضوعی که این اپیزود بر روی آن تمرکز کرده بود شروع کنیم. چیزی که کم‌و‌بیش خوب از آب در آمده و خیلی برای آن لحظه‌شماری می‌کردم: ریک در این اپیزود، از زمانی که برای اولین‌بار قدم به الکساندریا گذاشته خیلی انسان‌تر و دوست‌داشتنی‌تر شده بود.

مقالات مرتبط

ریک بعد از ماجراهایی که در دوران قبل از الکساندریا پشت سر گذاشته بود، دیگر نمی‌خواست این یکی بهشت را از دست بدهد. بنابراین، حتی حاضر بود الکساندریایی‌ها را نابود کند و آنجا را برای خودشان تصاحب کند. اما حالا تنها چیزی که برای ریک باقی مانده، عذاب وجدان است. عذاب وجدان آغاز درگیری با ناجیان، به کشتن دادن گلن و آبراهام و آوردن چنین بلایی بر سر بهشت‌شان. همچنین عدم توانایی مقابله به مثل با ناجیان و احتمال کشته شدن افراد و نزدیکانش توسط لوسیل، کاری کرده تا با همان ریکی روبه‌رو شویم که خیلی وقت است که این زاویه از او را ندیده بودیم. در «خدمات» می‌بینیم که حالا تجربه‌های دردناک چند روز اخیر، ریک را به کسی تبدیل کرده که ناگهان علاقه‌ی فراوانی به زنده نگه داشتن بقیه دارد. این «بقیه» شامل ساکنان اولیه‌ی الکساندریا هم می‌شود. او با تمام وجود سعی می‌کند به تمام سازهای ناجیان برقصد تا یک وقت آنها جمجمه‌ی کس دیگری را با لوسیل آشنا نکنند.

یک زمانی که خیلی هم دور نیست، ریک فقط به دایره‌ی افراد و خانواده‌ی نزدیکش اهمیت می‌داد و تنها چیزی که برای او مهم بود، حفظ سلامتی آنها بود. در دنیایی مثل دنیای وحشی «مردگان متحرک» که روز به روز همه انسانیتشان را از دست می‌دهند، کلانتر باید یکی از آنها نباشد. اما روزگار کلانتر را هم تغییر داده بود. در این اپیزود نیگان می‌گوید که اگر دوتا اسلحه‌ی گم‌شده پیدا نشود، اولیویا، مسئول اسلحه‌خانه را می‌کشد. برای ما که اصلا اولیویا را نمی‌شناسیم، سرنوشت او مهم نیست. اما تلاش دیوانه‌وار ریک برای پیدا کردن تفنگ‌ها و نجات این زن، نشان می‌دهد که او بعد از اولین رویارویی‌اش با شخص شخیص «مرگ» طوری وحشت کرده که حالا زندگی تمام آدم‌های دنیا برای او عزیز شده‌اند و نمی‌خواهد بلایی که سر دوستانش آمد، سر هیچکس بیاید. دوباره وقتی نیگان می‌خواهد اسپنسر به خاطر مخفی کردن تفنگ‌ها کشته شود، چه کسی از تماشاگران است که دوست نداشته باشد از شر این آدم بی‌خاصیت و دردسرساز همیشگی خلاص شود، اما ریک با گرفتن تفنگ شکارِ میشون و دادن آن به نیگان، سعی می‌کند فرمانبرداری‌اش را ثابت کند و اسپنسر را هم نجات دهد. در پایان، نیگان با تفنگ‌ها، داروها و تشک‌های نرم و راحت الکساندریا می‌رود.

در جریان گفتگوی ریک با ساکنان شهر برای پیدا کردن تفنگ‌ها، ریک برای همه فاش می‌کند که او دیگر رییس نیست. که او دیگر رهبر آنها نیست. این عدم رهبر بودن لزوما چیز بدی نیست. چون باعث شده ریک به همان آدمی تبدیل شود که فکر می‌کنم او را از زمان زندان تاکنون ندیده‌ایم. کسی که تمرکز اصلی‌اش به جای فراهم کردن یک مکان امن برای خودش و گروهش با خشونت، این است که سرش را زمین بیاندازد و به همان قهرمانی تبدیل شود که هدف اول و آخرش محافظت از بقیه است. برخلاف گذشته در این اپیزود خبری از ریکی نبود که قصد انجام کار بزرگی را در سر دارد. ماموریت او در این اپیزود قورت دادن توهین‌های دردناک نیگان برای سلامت و زنده نگه داشتن بقیه بود و او در کارش موفق شد. بله، می‌توان گفت ریک از ته قلب تغییر نکرده است. بلکه تمام اینها فشار عذاب وجدانی است که تحمل می‌کند. می‌توان گفت او طوری از اولین‌ دیدارش با نیگان ضربه خورده است که نمی‌تواند به شورش کردن هم فکر کند. پس، باید هم به همان نگهبان محافظ تبدیل شود. اینکه از وحشت در لاک خودت قایم شوی با اینکه واقعا متوجه‌ی اعمال بدت شوی و سعی کنی آنها را تکرار نکنی، خیلی با هم فرق می‌کنند و من فکر می‌کنم ریک فعلا به خاطر وحشت و آسیب روانی نیگان است که تغییر کرده، اما باید دید آیا این شروعی برای تغییر واقعی ریک به یک قهرمان است یا از آنجایی که ما می‌دانیم وضعیت فرمانروایی نیگان همین‌طوری باقی نمی‌ماند، ریک باز دوباره به همان آدم خشن گذشته برمی‌گردد.

حالا تنها چیزی که برای ریک باقی مانده، عذاب وجدان است

اینجاست که به یکی از مهم‌ترین لحظات این اپیزود می‌رسیم. منظورم گفتگوی ریک و میشون بعد از رفتن ناجیان است. میشون از عصبانیت نمی‌تواند مثل ریک دست روی دست بگذارد و به این خفت تن بدهد، اما ریک می‌داند که آنها نمی‌توانند با نیگان در بیفتند. در نتیجه ریک برای متقاعد کردن میشون به قبول کردن این حقیقت تلخ، اسم کسی را به میان می‌کشد که خیلی وقت بود آن را نشنیده بودیم. ریک از شین، همکارش می‌گوید که بعد از خیزش مردگان، لوری و کارل را نجات داد. دوستی که عاشق لوری شد. دوستی که دیوانه شد و دوستی که توسط ریک کشته شد. ریک فاش می‌کند که می‌داند جودیث بچه‌ی او نیست. اما او این حقیقت را قبول کرده است. چون برای زنده نگه داشتن این بچه باید آن را قبول می‌کرده است. ناگهان سازندگان از این طریق جواب سوالی که بسیاری از ما از فصل دوم تاکنون نمی‌دانستیم را فاش می‌کنند.

این به لحظه‌ی درخشانی ختم می‌شود که نشان می‌دهد چرا من کماکان به دیدن «مردگان متحرک» ادامه می‌دهم. سریال هنوز می‌تواند در گذشته‌اش کندوکاو کند و از رازی کهنه برای فاش کردن چیزی تازه درباره‌ی شخصیت اصلی‌اش استفاده کند. ریک حاضر است برای محافظت از کسانی که دوستشان دارد برخی حقایق سخت را قبول کند. او این کار را در رابطه با جودیث انجام داد و حالا ظاهرا این کار را در رابطه با الکساندریا هم انجام داده است. بالاتر گفتم که معلوم نیست ریک به خاطر وحشت از نیگان سربه‌زیر شده یا واقعا تغییر کرده و این صحنه فاش می‌کند که ظاهرا ما به گزینه‌ی دوم نزدیک‌تریم. این همان ریک دل‌رحمی است که می‌شناختیم. کسی که هرشل به او هشدار می‌داد تا انسانیتش را از دست ندهد. به‌شخصه خیلی دلم برایش تنگ شده بود و چنین ریکی بیشتر به درد داستان این روزهای سریال می‌خورد. اگر هر دو طرف جنگ دو قاتل روانی باشند، تماشاگر نمی‌داند باید انتظار پیروزی کدامیک را بکشد. اما سوال پابرجا می‌ماند: آیا ریک موفق می‌شود به عنوان یک قهرمان از عزیزانش محافظت کند؟ یا طبق معمول او برای مراقبت از آنها چاره‌ای جز تبدیل شدن به همان ریک دیوانه‌ی خشن قبلی ندارد؟ آیا حد وسطی بین ریک وحشت‌زده و ریک خون‌آلودی که پیت را در پایان فصل پنجم وسط شهر خلاص کرد وجود دارد؟

اگر از من بپرسید با توجه به سابقه‌ی «مردگان متحرک» و استفاده‌ی سازندگان از خشونت به عنوان یکی از جذابیت‌های سریال، فکر می‌کنم ما هم‌اکنون با ریکِ قبل از طوفان طرف هستیم و دیر یا زود آنها جواب نیگان را به روش خودش خواهند داد. مخصوصا با توجه به اینکه نویسندگان در این اپیزود بارها شباهت‌های بین گروه ریک و ناجیان را یادآوری می‌کنند؛ نیگان به این نکته اشاره می‌کند که او دارد سلاح‌هایی را می‌دزد که از او دزدیده شده بود. یا ذوق کردن نیگان از دیدن ویدیوی مصاحبه‌ی ریک با آن همه ریش و پشم و واکنش نیگان: «من عمرا با همچین آدمی در نمی‌افتادم». یا شباهت‌های بین گرفتن آذوقفه‌ی الکساندریا توسط ناجیان به عنوان هزینه مراقبت از آنها و گرفتن غذای هیل‌تاپ توسط الکساندریایی‌ها برای از بین بردن ناجیان. ریک پیشنهاد کشتن ناجیان را به جای دریافت غذا داد و نیگان هم قول داد که کسی را تا وقتی که مشکلی ایجاد نکند نمی‌کشد. بله، ساختار رهبری نیگان خیلی وحشیانه‌تر از ریک است، اما همزمان فرق چندانی هم بین آنها وجود ندارد. تنها تفاوتش این است که ما از اول با گروه ریک همراه بوده‌ایم و کارهای غیرانسانی‌شان را به عنوان تلاش برای بقا توجیه می‌کنیم. حالا باید دید وقتی نابودی اجتناب‌ناپذیر ناجیان از راه برسد، آیا ریک و گروهش به عنوان نسخه‌ی دیگری از نیگان، جای آنها را می‌گیرند یا ریک متوجه شباهتش با قاتل آبراهام و گلن می‌شود و سعی می‌کند به رهبر دیگری تبدیل شود.

اگرچه تا لحظات پایانی این اپیزود به نظر می‌رسد ریک ابهت همیشگی‌اش را از دست داده است، اما صحنه‌ی بین ریک و اسپنسر خلاف آن را ثابت می‌کند. در اواخر این اپیزود ریک ماجرای تفنگ‌هایی که در خانه‌ی اسپنسر پیدا کرده بود را به او می‌گوید. ریک بابت تفنگ‌ها ناراحت نیست، بلکه اسپنسر را به خاطر دزدیدن غذا و نوشیدنی دعوا می‌کند و به او می‌گوید که پست و ضعیف است. که باید خدا را شکر کند که این‌قدر خوش‌شانس بوده که آنها را برای نجاتشان فرستاده است. اسپنسر که کودن است، مثل همیشه به کودن بودنش ادامه می‌دهد و جواب می‌دهد: حتما آبراهام و گلن هم خوش‌شانس بودند. ریک می‌ایستد و با خشم می‌گوید که اگر یک بار دیگر چنین حرفی بزند، فکش را می‌شکند. «فهمیدی چی گفتم؟» اسپنسر هم قبول می‌کند که فهمیده است. همان‌طور که نیگان از آغاز این اپیزود تا همین چند دقیقه پیش ریک را مجبور به تایید حرف‌هایش کرده بود، حالا ریک همین کار را با اسپنسر انجام می‌دهد.

ساختار رهبری نیگان خیلی وحشیانه‌تر از ریک است، اما همزمان فرق چندانی هم بین آنها وجود ندارد

این نشان می‌دهد شاید ریک مثل موش وحشت‌زده باشد و بقیه را هم به فرمانبرداری دعوت کند، اما او هنوز همان ریک ترسناک قدیمی است و ممکن است با وجود تمام بله قربان‌هایش، در پس ذهنش به انتقام و پیدا کردن راهی برای نابودی نیگان فکر کند. البته دروغ او به نیگان در رابطه با مرگ مگی، تایید می‌کند که او نه تنها به انتقام فکر می‌کند، بلکه قدم اول برای عملی کردن آن را هم برداشته است. حالا اینکه ریک برای مبارزه کردن باید به هیولایی در حد نیگان تبدیل شود یا می‌تواند دشمنش را بدون نابودی انسانیتی که به تازگی در وجودش ظاهر شده از بین ببرد، سوالی است که فکر می‌کنم جوابش را خیلی از ما می‌دانیم. اما امیدوارم که سریال دوباره به نقطه‌ی قبلی‌اش برنگردد و از این فرصت برای پرداختن به زاویه‌ی فراموش‌شده‌ای از ریک استفاده کند.

اما در رابطه با نکات منفی این اپیزود، اولین چیزی که به ذهنم می‌رسد، وراجی‌های بیش از اندازه‌ی نیگان است. «خدمات» بیشتر از حد معمول طولانی است، اما این دقایق اضافه شامل چیزی به جز سخنرانی‌های نیگان نیست. باور کنید من بازی جفری دین مورگان در قالب نیگان را دوست دارم، اما بزرگ‌ترین چیزی که باعث شده او تاکنون به آن آنتاگونیست پیچیده‌ای که فکر می‌کردم تبدیل نشود، نویسندگان هستند. بعد از گوش دادن به سخنرانی‌های او برای یک ۴۵ دقیقه‌ی کامل در افتتاحیه‌ی این فصل و بعد باز دوباره گوش دادن به داستانگویی‌ها و تهدیدهای او در اپیزود هفته‌ی گذشته، اپیزود این هفته ضربه‌ی بدی از مسخره‌بازی‌های کلامی بیش از اندازه‌ی نیگان می‌خورد. فعلا یکی از بهترین ویژگی‌های نیگان همین شوخ‌طبیعی‌اش بوده است و در این اپیزود هم مثل جایی که نیگان از دیدن گابریل می‌ترسد، شامل چندتا از آنها است. اما به مرور زمان احساس می‌کنم سازندگان می‌خواهند به بهانه‌ی علاقه‌ی نیگان به سخنرانی به‌طرز اشتباهی داستان را از این طریق کش بدهند. از آنجایی که کسی نمی‌تواند روی حرف نیگان حرف بزند، به محض اینکه او وارد صحنه می‌شود، قبل از اینکه اتفاق مهمی بیافتد، باید حداقل برای ۱۰ دقیقه هم که شده او را در حال حرف زدن، حرف زدن و حرف زدن ببینیم و هرچقدر هم نیگان کمدین جالبی باشد، این موضوع بالاخره کسل‌کننده می‌شود که خب، همین الان شده است.

مسئله‌ی بعدی که این اپیزود را کمی خسته‌کننده می‌کند ربطی به شخصیت نیگان ندارد و به تلاش نویسندگان برای نشان دادن سقوط ناباورانه‌ی ریک و عدم توانایی او در مقابله به مثل با شکنجه‌گرش و اجبار برای تشکر کردن از او برمی‌گردد. ما در اپیزود اول این فصل کاملا متوجه‌ی این موضوع شدیم و لازم نبود که سریال دوباره یک ساعت کامل را به این موضوع اختصاص بدهد. در مقابل، صحنه‌‌های تلاش روزیتا برای پیدا کردن اسلحه و درخواست او در پایان اپیزود از یوجین برای ساخت گلوله، خوب بودند. چون برخلاف صحنه‌های بین ریک و نیگان، چیز جدیدی ارائه می‌کردند. همچنین شاید یکی از بهترین لحظات این اپیزود جایی بود که میشون با تشک‌های سوخته‌شان روبه‌رو می‌شود و کاملا از کوره درمی‌رود. این صحنه هم اگرچه کوتاه و مختصر، اما به‌مان نشان می‌دهد که هدف ناجیان از خالی کردن انبارهای الکساندریا استفاده‌ی شخصی نبوده، بلکه زورگویی محض بوده است و این تاحدودی نشان داد که ریک و گروهش با چه جور آدم‌هایی در افتاده‌اند.

مسئله‌ی بعدی یکی-دوتا از تصمیمات غیرمنطقی کاراکترها بود که البته «مردگان متحرک» با آنها بیگانه نیست. ماجرا از این قرار است که نیگان خبر داده است که به شهرتان سر خواهد زد. اما در طول این اپیزود به نظر می‌رسید که انگار ریک بعد از مرگ آبراهام و گلن هیچ حرفی در رابطه با نیگان و ارتش روانی‌اش به ساکنان الکساندریا نزده است. شما می‌دانید که آنها برای گرفتن آذوقه و منابع‌تان می‌آیند. بنابراین عقل می‌گوید که باید در اولین فرصت مقداری از غذا، تفنگ‌ها، داروها و هرچیزی دیگری را مخفی کنید. توجیه سریال این است که ناجیان زودتر از موعد آمده‌اند و ریک فرصت این کارها را نداشته است. آیا نابود کردن دفترچه‌ای که تمام تفنگ‌های موجود در انبار را فهرست کرده است کار سخت و زمان‌بری است؟ استفاده از آن دفترچه به عنوان ابزاری برای تولید تنش و خطر، روش بسیار پیش‌پاافتاده‌ای بود. نکته‌ی تعجب‌برانگیز بعدی دوایت است که زمین تا آسمان با اپیزود قبل فرق می‌کرد. همین هفته‌ی پیش بود که ما فهمیدیم او چه رابطه‌ی تراژیکی با نیگان دارد و این‌گونه از کاراکتری عوضی، به آدم همدلی‌برانگیزی تبدیل شد، اما در این اپیزود باز دوباره با همان داویت عوضی همیشگی روبه‌رو می‌شویم که هیچ اثری از آدم اپیزود قبل در او نیست.

روی هم رفته، «خدمات» با حضور مهمانان ناخوانده‌ی الکساندریا با قدرت آغاز می‌شود و پیام جالبی هم درباره‌ی تغییر احتمالی ریک در دوران پسا-سلاخی نیگان دارد، اما در ادامه به تکرار مکررات زورگویی‌های نیگان و روایت سقوط ریک تبدیل می‌شود که ما قبلا متوجه‌‌ی آن شده بودیم و تکرار آنها فقط جلوی پیشرفت داستان را می‌گیرد. نیگان روی کاغذ کاراکتر قوی‌ای است، اما سریال در طول همین چهار اپیزود گذشته آن‌قدر از او استفاده کرده است که دارد تاثیرگذاری‌اش را از دست می‌دهد و برای اینکه به شخصیت مهم‌تری فراتر از بازیگوشی‌های کلامی‌اش تبدیل شود، باید چیز تاز‌ه‌ای به جز وراجی‌های بی‌انتها رو کند. مثلا در این اپیزود تصمیم هوشمندانه‌ی او برای مصادر‌ه‌ی  تمام تفنگ‌های الکساندریایی‌ها، قهرمانان‌مان را به طرز واقعی‌تری در موقعیت آسیب‌پذیرتر و خطرناک‌تری قرار داد. با توجه به پایان‌بندی خط داستانی روزیتا و میشون در این اپیزود، تنها کاری که می‌توانیم کنیم این است که امیدوار باشیم سریال بالاخره از روی مرحله‌ی بررسی له شدن ریک توسط نیگان عبور کرده باشد و سراغ فازهای بعدی داستان برود.

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۱۰:۲۳ دیده شده : ۸۵بار نویسنده : admin

نقد قسمت دوم فیلم 300 نقد قسمت آخر سریال لاست نقد قسمت آخر سریال Lost نقد و بررسی قسمت آخر سریال لاست نقد قسمت آخر شاهگوش نقد قسمت آخر سریال شاهگوش نقد قسمت پایانی شاهگوش نقد قسمت آخر سریال دکستر نقد قسمت آخر Breaking Bad نقد قسمت آخر سریال Breaking Bad نقد قسمت اخر Breaking Bad نقد قسمت آخر دکستر نقد قسمت اخر اواي باران نقد قسمت آخر آوای باران فصل چهارم عمر گل لاله فصل چهارم عمر گل لاله کی شروع میشه فصل چهارم عمر گل لاله چه میشود فصل چهارم عمر گل لاله قسمت اخر فصل چهارم عمر گل لاله کی شروع می شود فصل چهارم عمر گل لاله چند قسمت است فصل چهارم عمر گل لاله چی میشه فصل چهارم عمر گل لاله کی پخش میشه فصل چهارم عمر گل لاله در Aaa Family فصل چهارم عمر گل لاله دانلود فصل چهارم حریم سلطان فصل چهارم حريم سلطان فصل چهارم حریم سلطان چه میشود فصل چهارم حریم سلطان کی شروع می شود فصل چهارم حریم سلطان چند قسمت است فصل چهارم حریم سلطان در جم فصل چهارم حریم سلطان قسمت آخر فصل چهارم حریم سلطان قسمت اول فصل 4 حریم سلطان فصل چهارم سریال حریم سلطان فصل چهارم Game Of Thrones فصل چهارم Game Of Thrones کی میاد فصل چهارم Game Of Thrones دانلود فصل چهارم Game Of Thrones قسمت 8 فصل چهارم Game Of Thrones قسمت هشتم فصل 4 Game Of Thrones فصل 4 Game Of Thrones کی میاد فصل 4 Game Of Thrones دانلود فصل چهارم سریال Game Of Thrones زیرنویس فصل چهارم Game Of Thrones فصل چهارم سريال حريم سلطان اهنگ های فصل چهارم سریال حریم سلطان سریال حریم سلطان فصل چهارم در یوتیوب فصل 4 سريال حريم سلطان دانلود فصل چهارم سریال حریم سلطان خلاصه فصل چهارم سریال حریم سلطان خلاصه فصل چهارم سريال حريم سلطان دانلود فصل چهارم سریال حریم سلطان با دوبله فارسی داستان فصل چهارم سریال حریم سلطان فصل چهارم سریال The Walking Dead سریال The Walking Dead فصل چهارم قسمت ششم فصل چهارم سریال The Walking Dead فصل 4 سریال The Walking Dead فصل 4 سریال Walking Dead دانلود فصل چهارم سریال The Walking Dead دانلود فصل چهارم سریال The Walking Dead با لینک مستقیم دانلود فصل چهارم سریال The Walking Dead به صورت کامل دانلود فصل چهارم سريال The Walking Dead زیرنویس فصل چهارم سریال The Walking Dead فصل چهارم Walking Dead اخبار فصل 4 Walking Dead فصل 4 Walking Dead فصل 4 Walking Dead قسمت 9 فصل 4 Walking Dead چند قسمت است دانلود فصل چهارم Walking Dead فصل چهارم سریال Walking Dead زیرنویس فصل چهارم Walking Dead تریلر فصل چهارم Walking Dead فصل چهارم سریال Arrow فصل چهارم سريال Arrow فصل 4 سریال Arrow فصل 4 سریال Arrow کی میاد؟ فصل 4 سریال Arrow کی شروع میشود دانلود فصل چهارم سریال Arrow اخبار فصل چهارم سریال Arrow تریلر فصل چهارم سریال Arrow دانلود فصل 4 سریال Arrow شروع فصل 4 سریال Arrow فصل چهارم پایان نامه فصل چهارم پایان نامه کارشناسی ارشد فصل چهارم پایان نامه چیست فصل چهارم پایان نامه مدیریت فصل چهارم پایان نامه روانشناسی فصل چهارم پایان نامه ارشد فصل چهارم پایان نامه حسابداری فصل 4 پایان نامه ارشد فصل 4 پايان نامه نمونه فصل چهارم پایان نامه فصل چهارم قلب یخی فصل چهارم قلب یخی ساخته می شود فصل 4 قلب یخی فصل چهارم قلب يخي دانلود فصل چهارم قلب یخی فصل چهارم سریال قلب یخی ساخت فصل چهارم قلب یخی دانلود فصل 4 قلب یخی فصل 4 سریال قلب یخی ساخت فصل 4 قلب یخی قسمت هفتم سریال عشق ممنوع قسمت آخر سریال عشق ممنوع با دوبله فارسي قسمت یازدهم سریال عشق ممنوع قسمت آخر سریال عشق ممنوع قسمت اخر سریال عشق ممنوع اپارات قسمت آخر سریال عشق ممنوع فارسی قسمت آخر سریال عشق ممنوع به زبان فارسی قسمت آخر سریال عشق ممنوع دانلود قسمت اخر سریال عشق ممنوع در جم کلاسیک قسمت اخر سريال عشق ممنوع فارسي سریال هفتم شاهگوش سریال هشتم شاهگوش دانلود سریال هفتم شاهگوش سریال قسمت هفتم شاهگوش دانلود سریال هشتم شاهگوش دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش قسمت هفتم سريال شاهگوش دانلودقسمت هفتم سريال شاهگوش دانلود رایگان سریال شاهگوش قسمت هفتم قسمت هفتم سریال شاهگوش قسمت هفتم سریال شاهگوش دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش با لینک مستقیم قسمت هفتم سریال شاهگوش با کیفیت عالی قسمت 7 سريال شاهگوش قسمت یازدهم سریال شاهگوش قسمت هفدهم سریال شاهگوش قسمت سيزدهم سريال شاهگوش دانلود قسمت هفتم سريال شاهگوش دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش با لینک مستقیم دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش با کیفیت عالی دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش با حجم کم دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش با کیفیت بالا دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش با فرمت Mp4 دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش کم حجم دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش با فرمت Mkv دانلود قسمت هفتم سریال شاهگوش لینک مستقیم قسمت هفتم سریال وارثان قسمت هفتم سریال وارثان کامل قسمت هفتم سریال وارثان پارت دوم قسمت هفتم سریال وارثان پارت اول قسمت هفتم سریال وارثان با زیرنویس فارسی قسمت هفتم سریال وارثان پارت سوم قسمت هفتم سریال وارثان پارت چهارم قسمت هفتم سريال وارثان قسمت هفتم سریال وارثان پارت4 قسمت هفتم سریال وارثان پارت2 قسمت هفتم سریال سرنوشت قسمت هفتم سريال سرنوشت قسمت هفتم سریال سرنوشت یک مبارز قسمت هفتم سریال سرنوشت بدون سانسور قسمت 7 سریال سرنوشت قسمت 7 سریال سرنوشت بدون سانسور قسمت هفدهم سریال سرنوشت قسمت هفدهم سريال سرنوشت قسمت سیزدهم سریال سرنوشت یک مبارز قسمت هفدهم سریال سرنوشت بدون سانسور قسمت هفدهم سریال وارثان پارت اول قسمت هفدهم سریال وارثان پارت دوم قسمت هفتم سریال وارثان The Heirs پارت اول آپارات قسمت هفدهم سریال وارثان پارت اول قسمت هفدهم سریال وارثان The Heirs پارت اول قسمت هفدهم سریال وارثان The Heirs پارت دوم دانلود سریال وارثان قسمت هفتم پارت اول قسمت هفدهم سریال وارثان پارت سوم قسمت هفدهم سریال وارثان The Heirs پارت سوم قسمت هفتم سریال وارثان The Heirs پارت سوم دانلود سریال وارثان قسمت هفتم پارت سوم قسمت هفتم سریال ابله قسمت هفتم سريال ابله قسمت 7 سریال ابله قسمت سیزدهم سریال ابله دانلود قسمت هفتم سریال ابله با لینک مستقیم دانلود قسمت 7 سريال ابله دانلود قسمت 7 سریال ابله با لینک مستقیم دانلود قسمت سیزدهم سریال ابله دانلود رایگان قسمت هفتم سریال ابله دانلود قسمت هفتم سریال ابله با حجم کم قسمت هفتم سریال در حاشیه قسمت هفتم سریال در حاشیه اپارات قسمت 7 سریال در حاشیه قسمت سیزدهم سریال در حاشیه قسمت هفدهم سریال در حاشیه دانلود قسمت هفتم سریال در حاشیه دانلود قسمت 7 سریال در حاشیه قسمت سيزدهم سريال در حاشيه قسمت هفدهم سريال در حاشيه پشت صحنه قسمت هفتم سریال در حاشیه The Walking Dead The Walking Dead Season 7 The Walking Dead Cast The Walking Dead Season 6 The Walking Dead Season 7 Episode 4 The Walking Dead Comic The Walking Dead Wiki The Walking Dead Season 7 Trailer The Walking Dead Spoilers The Walking Dead Game The Walking Dead Season 7 Episode 4 Watch Online The Walking Dead Season 7 Release Date The Walking Dead Season 7 Spoilers The Walking Dead Season 7 Premiere The Walking Dead Season 7 Episode 5 The Walking Dead Season 7 Preview The Walking Dead Season 7 Episode 1 The Walking Company The Walking Company Tacoma The Walking Company Alderwood Mall The Walking Company Tacoma Mall The Walking Company Northgate The Walking Company Coupon The Walking Company Return Policy The Walking Company Olympia The Walking Company Shoes The Walking Company Downtown Seattle The Walking Dead Cast Season 6 The Walking Dead Cast Season 1 The Walking Dead Cast Season 7 The Walking Dead Cast Season 5 The Walking Dead Cast Season 4 The Walking Dead Cast Snapchat The Walking Dead Cast Salary The Walking Dead Casting Call The Walking Dead Cast 2016 The Walking Dead Season 6 Finale The Walking Dead Season 6 Episode 1 The Walking Dead Season 6 Cast The Walking Dead Season 6 Release Date The Walking Dead Season 6 Episode 16 The Walking Dead Season 6 On Netflix The Walking Dead Season 6 Episode 3 The Walking Dead Season 6 Dvd The Walking Dead Season 6 Episode 2 The Walking Dead Season 7 Episode 4 Full Episode The Walking Dead Season 7 Episode 4 Recap The Walking Dead Season 7 Episode 4 Review The Walking Dead Season 5 Episode 7 480p The Walking Dead Season 4 Episode 7 Online The Walking Dead Season 4 Episode 7 Download The Walking Dead Season 4 Episode 7 Acg The Walking Dead Season 4 Episode 7 Vimeo The Walking Dead Comic Online The Walking Dead Comic Negan The Walking Dead Comic Wiki The Walking Dead Comic 157 The Walking Dead Comic Characters The Walking Dead Comic 158 The Walking Dead Comic 159 The Walking Dead Comic 156 The Walking Dead Comic Pdf The Walking Dead Wikipedia The Walking Dead Wiki Episodes The Walking Dead Wiki Negan The Walking Dead Wiki Characters The Walking Dead Wiki Glenn The Walking Dead Wiki Comic The Walking Dead Wiki Carl The Walking Dead Wiki Season 6 The Walking Dead Wiki Rick The Walking Dead Season 7 Trailer 2 The Walking Dead Season 7 Trailer Song The Walking Dead Season 7 Trailer Breakdown The Walking Dead Season 7 Trailer Reaction The Walking Dead Season 7 Trailer Youtube The Walking Dead Season 7 Trailer Right Hand Man The Walking Dead Season 7 Trailer 3 The Walking Dead Season 7 Trailer Review The Walking Dead Season 7 Trailer 1 The Walking Dead Spoilers Reddit The Walking Dead Spoilers Season 7 The Walking Dead Spoilers Forum The Walking Dead Spoilers Glenn The Walking Dead Spoilers Who Does Negan Kill The Walking Dead Spoilers Season 6 The Walking Dead Spoilers Negan Kill The Walking Dead Spoilers Maggie The Walking Dead Spoilers Season 5 Dead By Daylight Dead By Daylight Wiki Dead By Daylight Ps4 Dead By Daylight Reddit Dead By Daylight Perks Dead By Daylight Killers Dead By Daylight Patch Notes Dead By Daylight Nurse Dead By Daylight New Killer Dead By Daylight Patch Dead Of Summer Dead Of Summer Cast Dead Of Summer Episodes Dead Of Summer Season 2 Dead Of Summer Trailer Dead Of Summer Episode 1 Dead Of Summer Recap Dead Of Summer Review Dead Of Summer Cricket Dead Of Summer Episode 9 Dead Sea Dead Sea Scrolls Dead Sea Mud Mask Dead Sea Salt Dead Sea Lyrics Dead Sea Map Dead Sea Cosmetics Dead Sea Mud Dead Sea Dress Dead Sea Salt Scrub Dead Rising 4 Dead Rising 4 Ps4 Dead Rising 4 Release Date Dead Rising 4 Trailer Dead Rising 4 Co Op Dead Rising 4 Pc Dead Rising 4 Gameplay Dead Rising 4 Xbox One Dead Rising 4 Weapons Dead Rising 4 Frank West Dead Poets Society Dead Poets Society Cast Dead Poets Society Quotes Dead Poets Society Book Dead Poets Society Netflix Dead Poets Society Trailer Dead Poets Society Characters Dead Poets Society Summary Dead Poets Society Imdb Dead Poets Society Streaming Dead Or Alive Dead Or Alive Xtreme 3 Dead Or Alive Lyrics Dead Or Alive 5 Last Round Dead Or Alive 5 Dead Or Alive Song Dead Or Alive Jazz Cartier Dead Or Alive Movie Dead Or Alive 6 Dead Or Alive Characters Dead Like Me Dead Like Me Cast Dead Like Me Movie Dead Like Me Imdb Dead Like Me Netflix Dead Like Me Moist Dead Like Me Episodes Dead Like Me Reggie Dead Like Me Daisy Dead Like Me Episode 1 Deadpool Deadpool Cast Deadpool 2 Deadpool Costume Deadpool Full Movie Deadpool Imdb Deadpool Soundtrack Deadpool Quotes Deadpool Trailer Deadpool Comics Dead Space Dead Space 4 Dead Space 3 Dead Space 2 Dead Space Ignition Dead Space Movie Dead Space Wiki Dead Space Monsters Dead Space Ps4 Dead Space Cheats Dead Baby Jokes Dead Baby Jokes Reddit Dead Baby Jokes Comedian Dead Baby Jokes Funny Dead Baby Jokes Unblocked Dead Baby Jokes Garage Dead Baby Jokes Never Get Old Dead Baby Jokes Wiki Dead Baby Jokes Urban Dictionary Dead Baby Jokes Meme فصل چهارم اسپارتاکوس نقد قسمت چهارم فصل هفتم سریال The Walking Dead

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۴
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها