freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


 ایسنا نوشت: محققان برای اولین بار با کاشت یک ایمپلنت در مغز یک زن فلج موفق شدند تا توانایی حرف زدن را از طریق فکر کردن به این زن بازگردانند.

این ایمپلنت مغزی به زن هندی کمک می‌کند تا از طریق افکار خود با انسان‌های پیرامون خود ارتباط برقرار کند.

این ایمپلنت جدید با یک رایانه که کلمات و جملات را پردازش کرده کار می‌کند و به فرد معلول اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به حضور کارشناسان پزشکی و در هر جایی از این دستگاه استفاده کرده و با دیگران ارتباط برقرار کند.

به گفته محققان این پژوهش، پیشتر نیز در زمینه ایمپلنت‌های مغزی کارهایی صورت گرفته بود، اما این سطح از پیشرفت برای اولین بار است که تحقق می‌یابد.

این ایمپلنت که در مغز فرد معلول کاشته می‌شود، امکان این را فراهم می‌کند تا بدون استفاده از زبان و نحوه معمول سخن گفتن، تنها از طریق افکار خود با محیط پیرامون ارتباط برقرار کند.

در این پژوهش کاشت این ایمپلنت بر روی یک زن هندی انجام شد که به بیماری ALS مبتلا شده بود.

بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک Amyotrophic lateral sclerosis یا ALS یک بیماری نورون‌های حرکتی یا (MND)یا(Motor Neuron Disease) است که موجب تخریب پیشرونده و غیرقابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (مغز و نخاع) و دستگاه عصبی محیطی می‌شود.

اسکلروز جانبی آمیوتروفیک شایعترین بیماری نورون‌های حرکتی (MND) است. بنابراین این بیماری هم علاmم نورون محرکه فوقانی و هم نشانه‌های نورون محرکه تحتانی را ایجاد می‌کند. در حقیقت در ALS نشانه‌های فلج مرکزی و محیطی همراه با یکدیگر ایجاد می‌شود.

این بیماری منجر به از دست رفتن تدریجی عملکرد عضلات می‌شود و با تضعیف ماهیچه‌ها بتدریج فرد به فلج عمومی مبتلا می‌شود. به طوری که توانایی هرگونه حرکتی از شخص سلب خواهد شد. معمولاً مبتلایان به این بیماری مدت زمان زیادی زنده نمی‌مانند؛ اما این امر ممکن است درباره تمام این بیماران صدق نکند.

یکی از افراد معروفی که به این بیماری مبتلا شده، استیون هاوکینگ فیزیکدان برجسته است که علی‌رغم همه مشکلات و ناراحتی‌ها همچنان به زندگی خود ادامه می‌دهد.

این پژوهش در New England Journal of Medicine به چاپ رسیده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۵۰:۲۵ دیده شده : ۶۹بار نویسنده : admin

امکانات حرفه ای برای وبلاگ ابزار حرفه ای برای وبلاگ ابزار های حرفه ای برای وبلاگ ابزار حرفه ای وبلاگ ابزار حرفه ای وبلاگ نویسی ابزار حرفه ای وبلاگ نویسان ابزار حرفه ای وبلاگ بلاگفا امکانات حرفه ای وبلاگ کد ابزار حرفه ای برای وبلاگ ابزار نظرسنجی حرفه ای برای وبلاگ ابزار های حرفه ای وبلاگ ابزار آمارگیر حرفه ای وبلاگ کد ابزار حرفه ای وبلاگ زدن یک نفر در خواب تعبیر خواب زدن یک نفر در خواب یک دستی زدن به انگلیسی يك دستي زدن به انگليسي یک دستی زدن یک دستی زدن یعنی چه یک دستی زدن در انگلیسی یک دستی زدن انگلیسی اصطلاح یک دستی زدن معنی یک دستی زدن دور زدن یک فرمانه آموزش دور زدن یک فرمانه روش دور زدن یک فرمانه دور زدن یک فرمان نحوه دور زدن یک فرمانه فیلم دور زدن یک فرمانه آموزش تصویری دور زدن یک فرمانه دور زدن با یک فرمان امپول زدن يك لر آمپول زدن یک لر آمپول زدن به یک لر کلیپ آمپول زدن یک لر کلیپ آمپول زدن به یک لر دانلود کلیپ آمپول زدن به یک لر آمپول زدن یک کلیپ عالییییی مخ زدن یک دختر مخ زدن يك دختر چگونگی مخ زدن یک دختر روش مخ زدن یک دختر طریقه مخ زدن یک دختر راههای مخ زدن یک دختر طرز مخ زدن یک دختر نحوه مخ زدن یک دختر روشهای مخ زدن یک دختر راهای مخ زدن یک دختر جوش زدن یک طرف صورت دلیل جوش زدن یک طرف صورت سیلی زدن یک پاسدار به یک جانباز سیلی زدن یک پاسدار مخ زدن یک زن شوهر دار مخ زدن یک زن روش مخ زدن یک زن پلک زدن یک چشم پلک زدن زیاد یک چشم بالابر معلولین بالابر معلول بالابر معلول بر بالابر مخصوص معلولین بالابر برای معلولین ویلچر بالابر معلولین جک بالابر معلولین قیمت بالابر معلولین ابعاد بالابر معلول صندلی بالابر معلولین بانوان معلول ورزش بانوان معلول عکس بانوان معلول بازیگر معلول سریال وضعیت سفید بالابر برقی معلول بالابر برقی معلولین ازدواج معلول با سالم ازدواج دختر معلول با پسر سالم ازدواج با معلول ازدواج با معلولین ازدواج با معلولین و معافیت ازدواج با معلولان ازدواج با دختر معلول ازدواج با افراد معلول ازدواج با زن معلول ازدواج با فرد معلول ازدواج با زنان معلول ابعاد بالابر معلولین ابعاد جک بالابر معلولین ابعاد جک بالابر معلول مصاحبه با معلول مصاحبه با معلولان موفق مصاحبه با معلولان مصاحبه با معلولین موفق مصاحبه با معلولین مصاحبه با یک معلول مصاحبه با افراد معلول مصاحبه با یک معلول موفق مصاحبه با فرد معلول سوالات مصاحبه با یک معلول آشنايي با معلول قطع نخاع آشنايي با يك معلول قطع نخاع آشنایی با زندگی یک زن معلول قطع نخاع جک بالابر معلول امکان حرف زدن یک معلول با فکر کردن!

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۲۸۴
  • تعداد حاضران : ۱۸۵
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها