freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


صدها تن از مسلمانان روهینگیا از خشونت های نظامیان در میانمار به بنگلادش گریختند؛ خشونت هایی که طی آن صدها مسلمان کشته شده اند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز، مقام های بنگلادشی، امدادرسانان محلی و برخی ساکنان اردوگاه های مسلمانان مهاجر در بنگلادش گفته اند از ماه اکتبر دستکم 500 مسلمان روهینگیایی از میانمار به بنگلادش گریخته اند.

مسلمانان فراری از خشونت و کشتار نیروهای نظامی میانمار در چهار اردوگاه مرزی بنگلادش ساکن شده اند. بنابراین گزارش، پلیس مرزی بنگلادش روز چهارشنبه مانع از ورود تعداد زیادی از روهینگیایی ها به این کشور شد.

فعالان حقوقی میانمار از کشتار سازمان یافته مسلمانان و نیز تجاوز به نوامیس و آتش زدن منازلشان به دست نیروهای امنیتی آن کشور در موج جدیدی از خشونت ها علیه این اقلیت میانماری خبر می دهند. ارتش میانمار تعداد مسلمانان کشته شده را 130 تن اعلام کرده است.

مقام های بنگلادشی می گویند برخی از کشته شدگان مسلمان در حال عبور از رود «ناو» (حدفاصل میانمار و بنگلادش) در فرار از خشونت نظامیان میانمار به دست مرزبانان کشته شده اند.

بر اساس گزارش رویترز، تعداد مسلمانان روهینگیایی در میانمار بالغ بر 1.1 میلیون تن می شود و اکثریت آنان در ایالت بحران زده «راخین» ساکن هستند؛ جایی که با موج تازه ای از خشونت ها روبه روست.

گزارش روز دوشنبه ارتش این کشور جنوب شرق آسیا حاکی از آن است که در جدیدترین درگیری بین نظامیان و مسلمانان دستکم 28 مسلمان روهینگیا کشته شده اند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۶:۰:۱۳ دیده شده : ۴۹بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۴۲
  • تعداد حاضران : ۲۱۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها