freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بیوگرافی داریوش ارجمند + عکس های داریوش ارجمند و همسرش

به همراه گفتگوی خواندنی و کامل با وی

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

داریوش ارجمند بازیگر پیکسوت سینما و تلویزیون متولد 5 مرداد ماه 1323 در تهران می باشد

او تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه فردوسی مشهد در رشته کارشناسی تاریخ و جامعه شناسی سپری نمود. دکتر علی شریعتی یکی از استادان او در آن برهه بود. وی سپس برای ادامه تحصیل عازم پاریس شد. او در پاریس مدرک کارشناسی ارشد تئاتر و سینما را از دانشگاه سوربن دریافت کرد.

وی فعالیت هنری را سال 1335 با بازی در تئاتر آغاز کرد. نگارش فیلمنامه و کارگردانی فیلم «گفت به زیر سلطه من آیید» نخستین تجربه سینمایی اوست.

وی چهارسال بعد از دوران تحصیلش در دانشگاه ازدواج نمود و حاصل این ازدواج 3 فرزند که دو پسر به نام های سام و امیریل و یک دختر به نام یلدا می باشد.

در ادامه می توانید گفتگوی کامل و جامع با داریوش ارجمند از ازدواج و همسرش و خانواده و چگونگی ورود به دنیای بازیگری, ویژگی ها علایق شخصی او و … را بخوانید.

فیلم های سینمایی

اینجا شهر دیگری است ۱۳۹۰
پایان‌نامه ۱۳۹۰ (حضور افتخاری)
بدون اجازه ۱۳۸۹
گزارش یک جشن ۱۳۸۹
راه آبی ابریشم ۱۳۸۹
شکلات داغ ۱۳۸۸
تردید ۱۳۸۷
میزاک ۱۳۸۷
استخوونای بابام ۱۳۸۶
رئیس ۱۳۸۵
قاعده بازی ۱۳۸۵
از دوردست ۱۳۸۴
شاهزاده ایرانی ۱۳۸۴
ازدواج به سبک ایرانی ۱۳۸۳
تب ۱۳۸۲
سگ‌کشی ۱۳۷۹
مسافر ری ۱۳۷۹
اعتراض ۱۳۷۸
افسانه پوپک طلائی ۱۳۷۷
شور زندگی ۱۳۷۷
قاعدهٔ بازی ۱۳۷۶
هفت سنگ ۱۳۷۶
شیخ مفید ۱۳۷۴
فرار مرگبار ۱۳۷۴
آدم‌برفی ۱۳۷۳
زمین آسمانی ۱۳۷۳
هبوط ۱۳۷۲
قربانی ۱۳۷۱
ناصرالدین شاه آکتور سینما ۱۳۷۰
پرده آخر ۱۳۶۹
تیغ آفتاب ۱۳۶۹
جستجوگر ۱۳۶۸
سفر عشق ۱۳۶۷
کشتی آنجلیکا ۱۳۶۷
پاییزان ۱۳۶۶
ناخدا خورشید ۱۳۶۵
گفت زیرسلطه من آیید ۱۳۶۲ (کارگردان)

سریال های تلویزیونی

    ماه و پلنگ (۱۳۹۵)
تعبیر وارونه یک رؤیا (۱۳۹۴)
یه تیکه زمین (۱۳۹۱)
راز پنهان (۱۳۹۱)
ستایش (فصل اول، دوم، سوم) (۱۳۹۲–۱۳۹۰)
ناز و نیاز (۱۳۹۰)
پریدخت (۱۳۸۶)
چهل سرباز (۱۳۸۶)
قاب‌های خالی (۱۳۸۶–۱۳۸۵)
سرزمین خاکستری (۱۳۸۰)
روزهای زندگی (۱۳۷۸–۱۳۷۷)
امام علی (۱۳۷۰)

جوایز و افتخارات داریوش ارجمند

    دریافت جایزه هنری غدیر چهره ماندگار ۱۳۹۵ برای سریال «امام علی»
برنده تندیس حافظ بهترین بازیگر مرد جشن دنیای تصویر ۱۳۹۴ برای سریال «ستایش ۲»
کاندید تندیس بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشن خانه سینما ۱۳۸۰ برای فیلم «سگ کشی»
برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جشنواره فیلم فجر ۱۳۷۹ برای فیلم «سگ کشی»
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر ۱۳۷۸ برای فیلم «اعترراض»
کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر ۱۳۶۸ برای فیلم «جستجوگر»
برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد جشنواره فیلم فجر ۱۳۶۵ برای فیلم «ناخدا خورشید»

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

عکسی از دوران جوانی داریوش ارجمند

شما سال‌هاست در عرصه هنر فعالیت داشته‌اید و چهره‌ای شناخته شده و محبوب برای هموطنان هستید. لطفا بفرمایید متولد چه سالی هستید و تحصیلات‌تان در چه زمینه‌ای بوده است.

متولد مرداد سال 1323 هستم. فارغ‌التحصیل دانشگاه مشهد در زمینه تاریخ و جامعه‌شناسی. مدارک فوق‌لیسانس و دکترای رشته سینما و تئاتر را از دانشگاه فرانسه اخذ کردم.

دوران کودکی‌تان در چه محله‌هایی گذشت؟

به یاد می‌آورم ابتدا در خیابان امیریه زندگی می‌کردیم و پس از آن چندسالی را در میدان امام حسین ساکن بودیم.

شغل پدرتان چه بود؟

نظامی بود.

می‌گویند نظامی‌ها بخصوص در زمان قدیم افرادی بسیارجدی و سختگیر بوده‌اند. آیا پدر شما هم این‌گونه بود؟

نه، اتفاقا پدرمن فردی بسیار نرمخو و مهربان بود و خلق و خویش در منزل مانند محیط کار نبود. ایشان در مورد تربیت و تحصیل فرزندانش بسیار جدی بود، اما این جدیت را همواره با مهربانی تلفیق می‌کرد و به همین دلیل ما به او علاقه زیادی داشتیم.

درجات رفیعی در ارتش داشت، اما بسیار فروتن بود. اعتقادات مذهبی قابل ملاحظه‌ای داشت به طورکلی یک پدر نمونه بود.

چند خواهروبرادر هستید؟

ما پنج تا بودیم؛ سه برادر و دو خواهر. برادر و خواهر بزرگ من مرحوم شده‌اند.

کجا مدرسه رفتید و چه خاطراتی از آن دوران دارید؟

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

دو دبستان رفتم؛ یکی در خیابان خورشید و دیگری در خیابان شهبازسابق که الان به نام هفده شهریور تغییر نام داده.دوران دبیرستان را در مدرسه فروغی واقع در خیابان امام حسین روبه‌روی سینمامراد گذراندم. یادش بخیر، هربار با دوستانم از مدرسه فرارمی کردیم و به سینمامراد می‌رفتیم، بعدازظهر آقای طوسی، ناظم آن مدرسه با چوب به سینما می‌آمد و ما را به مدرسه بازمی‌گرداند.

حالا که از مدرسه گفتید، به نظر شما تفاوت نظام آموزشی امروز با زمان شما چیست؟

متاسفانه در نظام آموزشی امروز ما خانواده حذف شده است. انگار تنها نقش خانواده این است که هزینه سرویس مدرسه، تغذیه، کلاس‌های گرانقیمت و معلم‌های خصوصی را بدهد.

من وقتی می‌بینم تا این اندازه در رسانه‌ها کلاس تست‌زنی و تدریس‌های گرانقیمت تبلیغ می‌شود، تعجب می‌کنم که چرا مسیر این اندازه به کژراهه کشانده شده است. روش درست درس خواندن این نیست.

در دوران ما اگر خیلی می‌خواستند به بچه‌ها ارفاق کنند معلم از شاگردان قوی می‌خواست که باضعیف‌ترها درس کارکنند و هیچ معلمی حق نداشت خصوصی کارکند تا بین شاگردان ضعیف و قوی تبعیض ایجاد شود.شاگردی که می‌خواهد موفق بشود و پله‌های ترقی را طی کند باید تلاش کند و زحمت بکشد، نه این که به لطف پول پدرومادر به جایی برسد.

از این گذشته، روابط بین معلم و شاگرد باید کاملا انسانی و مسائل مادی نباید تعیین‌کننده باشد. من قبول دارم که هزینه کردن برای تحصیل اشکالی ندارد، اما این به آن معنا نیست که پدرومادر باید این هزینه را بدهند تا دانش‌آموزانی که از خانواده‌های ثروتمند می‌آیند امکان تحصیل داشته و فقرا از این امکان محروم باشند.

من خودم در دانشگاه مشهد ترم اول شاگرداول شدم و به همین دلیل از پرداخت هزینه ترم‌های بعدی آزاد بودم. دانشجو باید خودش هزینه را بر دوش بکشد، نه این‌که به خانواده فشار بیاورد.

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

چندسالگی ازدواج کردید و آن زمان چه معیارهایی برای ازدواج داشتید؟

خاطره قشنگی را برای من یادآوری کردید. سال اول که در دانشگاه مشهد قبول شدم در کلاس آقای دکتر علی شریعتی دخترخانمی را دیدم که در همان نگاه اول از او خوشم آمد.چهارسال در آن دانشگاه درس خواندیم و من همیشه به آن خانم علاقه‌مند بودم، بی‌آن که حرفی بین ما ردوبدل شود.سال چهارم پس از اتمام امتحانات من در حیاط دانشگاه منتظر ایشان ایستادم تا از پله‌ها پایین بیاید، او آمد. با هم سلام و علیک کردیم و چندقدم بیرون از دانشگاه راه رفتیم.

به من گفت: آقای ارجمند با من کجا می‌آیید؟ گفتم: می‌خواهم شما را به منزل برسانم. او متعجب گفت: صورت خوشی ندارد. بقیه ما را می‌بینند و من پاسخ دادم: هیچ اشکالی ندارد.هرکس ما را با هم دید شما اسمش را بگویید تا من برایش کارت دعوت عروسی بفرستم و این‌گونه من از ایشان خواستگاری کردم.دوسه شب بعد به همراه والدین به منزل ایشان رفتیم و خیلی ساده مراسم را برگزارکردیم. من در مدت چهارسال تحصیل شناخت کاملی از همسرم پیداکرده بودم و همچنین بین ما نوعی همترازی وجود داشت.در آن زمان تعداد دانشجوها به مراتب کمتر بود و به همین دلیل تشابه بیشتری بین دانشجویان وجود داشت.تحصیل دود چراغ خوردن می‌خواست و افرادی که واقعا قدر تحصیل را می‌دانستند وارد دانشگاه می‌شدند. ما در دانشکده در کنار دانشی که می‌آموختیم درس زندگی هم می‌گرفتیم.

عکس داریوش ارجمند و همسرش

ازدواج شما آگاهانه و به خواست خودتان بود. آیا این نوع ازدواج را بیشتر می‌پسندید یا ازدواج سنتی؟

من آگاهانه ازدواج کردم، اما تمام سنت‌ها را هم رعایت کردم. از والدینم اجازه گرفتم و به همراه آنها به خواستگاری دختر مورد علاقه‌ام رفتم و رضایت تمام خانواده آنها را کسب کردم.
اگر منظور شما از ازدواج سنتی این است که دختر و پسر همدیگر را نبینند و ناگهان در اتاق حجله با هم آشنا شوند، من از این نوع ازدواج متنفرم.اما تا به حال این را ندیده‌ام که مادری برای پسرش به دنبال دختر مناسب بگردد و درنهایت آن زندگی دچار مشکل شده باشد.مادر خیر فرزندش را می‌خواهد و علاقه واقعی بین زن و شوهر هم همانی است که بعد از ازدواج پیش می‌آید. سنت به این معنی نیست که پدرومادر بدون نظرخواهی از فرزندشان برای او همسر انتخاب کنند.

اگر به نحوه عملکرد پیامبراسلام و ائمه نگاه کنیم، متوجه می‌شویم خود آن بزرگواران تا چه اندازه به فرزندان خود آزادی می‌داده‌اند.من اعتقاد دارم پدرومادر باید بچه‌ها را هدایت کنند، اما درحد لازم هم آزادی بدهند تا او انتخاب‌هایی آگاهانه داشته باشد.اگر مادری به زور برای پسر خود همسر انتخاب کند و هیچ حق انتخابی به او ندهد، بعد که پسر با همسرش مشکل پیداکند به مادر معترض است که این اشتباه تو بود، اما اگر مادر فقط به او نصیحت‌های لازم را کند و انتخاب نهایی را برعهده خود او بگذارد.پسر می‌فهمد که این آزادی برای او مسئولیت‌پذیری به همراه خواهد داشت و بعدها چه در زندگی‌اش موفق شود و چه شکست بخورد، خودش مسئول است.

این مساله در مورد دخترخانم‌ها هم صدق می‌کند. در تربیت اسلامی، والدین نقش حمایتگری و هدایتگری دارند، اما تصمیمات نهایی را به خود فرزندان‌شان واگذار می‌کنند.مسئولیت همه چیز باید با خود بچه باشد، همان‌طور که در تربیت ما رعایت می‌شد. ما در زمان قدیم باید کلی راه پیاده می‌رفتیم تا به مدرسه برسیم.کفشمان پاره می‌شد باید با همان سر می‌کردیم و در گل و لای راه می‌رفتیم. قلم و جوهر و دفتر ما حساب کتاب داشت.این به آن معنا نیست که پدران ما پول نداشتند. آنها در حد خودشان داشتند، اما می‌خواستند درس زندگی را به ما یاد بدهند.ما در آن زمان در فصل زمستان کمی خرما و یک مشت نخودچی کشمش در جیب داشتیم و همان را می‌خوردیم.

فیبر آن خوراکی‌های مفید به ما قوت می‌داد. چرا الان پدرومادرها بچه‌ها را پیتزا وسوسیس‌خور کرده‌اند؟ قدیم دانشجوها غرور داشتند و با تلاش خودشان خرج دانشگاه را می‌پرداختند، اما الان خیلی از بچه‌ها تا به سن دانشگاه می‌رسند از پدرومادر ماشین می‌خواهند.قدیم کل خانواده برای دیدن یک برنامه دور تلویزیون جمع می‌شدند و ما در همه چیز با هم سهیم بودم. این همان واعتصموا به حبل‌الله است، اما ما در زندگی امروزه از آن دورشده‌ایم.هر بچه‌ای اتاقی مثل یک مدیرکل دارد و کامپیوتر و تبلت و سایر وسایلش از چشم دیگران پنهان‌ است. پدرومادر یکسری چیزها را به بچه‌ها داده‌اند که نباید می‌دادند و حالا تربیت بچه‌ها دچار مشکل شده است.

نظرتان راجع به مهریه‌های بالا چیست؟ آیا آن را ضامن دوام زندگی می‌دانید؟

نه، حیف از کلمه مهریه که در این مفاهیم هدررفته. مگر کسی پول می‌دهد که مهر بخرد؟ این مفهوم به اشتباه برای ما جاافتاده. مهریه باید سپاسگزاری از مهر باشد و نه راهی برای خریدن آن. مهریه نوعی ارزشگذاری معنوی است، زیرا ازدواج یک عمل معنوی است.

مردی که می‌خواهد با خانمی ازدواج کند و زیر یک سقف با او زندگی کند عملی معنوی کرده است. چرا ما این مفهوم را به اشتباه پرورش داده‌ایم؟

چرا یک مرد که می‌خواهد زنش را طلاق بدهد اول از همه به فکر مهریه است یا زنی که با همسرش مشکل پیدا می‌کند بلافاصله به سراغ اجراگذاشتن می‌رود؟ باید چشم بصیرت را بازکنیم و طور دیگری به مفهوم زیبا و متعالی مهریه بیندیشیم.

شما چه تعداد فرزند را برای خانواده خوب می‌دانید؟

من دوست داشتم دو پسرو دو دختر داشتم تا فرزندان آنها خاله، عمه، عمو و دایی داشته باشند و همیشه ناراحت بودم که چرا یک دختر دیگر ندارم.

تک فرزندی خوب نیست، اما با این حال همه اینها به نوع تربیت پدرومادر ربط دارد. پیامبر اسلام تنها یک فرزند داشت و همان را طوری تربیت کرد که خودش او را ام‌ابیها نامید.

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

در تربیت فرزند به چه نکاتی توجه دارید؟

معتقدم پدرومادر هرکدام در این میان نقش‌های مهمی دارند که باید تا سرحد امکان کامل ایفا کنند. لطافت زنانه از مادر منتقل می‌شود و استقامت مردانه از پدر، مادر روح لطیف خانواده است و پدر سنگ زیرین آسیاب خانواده.

مهم‌ترین مشکل جوانان را در خانواده و جامعه چه می‌دانید‌؟

من آرزو می‌کردم امکان ارتباط والدین با دانشگاه وجود داشت. متاسفانه دانشجویانی را می‌بینیم که شش سال است به دانشگاه می‌روند درحالی که هنوز درس چهارسال را نخوانده‌اند.

از این گذشته، چرا یک دانشجو خیال می‌کند دانشگاه باید بنگاه کاریابی باشد و توقع دارد بعد از گرفتن مدرک در جای مورد علاقه‌اش استخدام شود؟ دانشجو باید فرهنگ کار داشته باشد و کار را عار نداند.

آن‌قدر کارهای ابتدایی انجام دهد تا کم‌کم ترقی کند و به مدارج بالاتر برسد. حضرت علی(ع) می‌فرماید: تفریح مرد کار است. از خود کارکردن صحبت می‌کند و نوع آن را تعیین نمی‌کندخود او در زمین چاه می‌کند، نخل خرما می‌نشاند و به زحمت کشیدن افتخار می‌کرد، اما ما انجام چنین کارهایی را ننگ می‌دانیم.

بسیاری از جوانان ما گرفتار مارک‌اند و به جای کاروفعالیت به دنبال مارک‌پرستی می‌روند. امسال شلوار پاچه تنگ مد شده و برخی جوان‌ها را در خیابان می‌بینیم که این‌گونه لباس می‌پوشند.

صحبت به نحوه لباس پوشیدن و تبعیت یکسری جوانان از مارک و مد پیش آمد. شما در این باره چه نظری دارید؟

هر انسانی برای انتخاب لباس باید اول به این فکرکند که چرا لباس می‌پوشد. پاسخ این سوال خیلی چیزها را روشن می‌کند.

در قطب هوا سرد است و اسکیمو باید لباس بسیار ضخیم از پوست خرس به تن کند. آفریقایی چهارتا برگ باباآدم از خود آویزان می‌کند، چون در سرزمین او هوا بشدت گرم است هندی پی فرهنگش است و ساری می‌پوشد و روس برای فرار از سرما کلاه‌های گرم که گوش را می‌پوشاند بر سر می‌گذارد.

هرکدام از اینها دلیلی برای انتخاب نوع لباس‌شان دارند. هر انسانی باید فلسفه و چرایی پوشش خود را بداند، اما عده‌ای این مساله را فراموش می‌کنند و ترجیح می‌دهند خود را برده مد کرده و نقش یک بنده تابع را ایفا کنند.

این مساله به زیبایی‌دوستی ربطی ندارد. درست است که ما انسانیم و قشنگی‌ها را دوست داریم، اما نباید اغراق کنیم.

خودمان می‌توانیم مبتکر یک پوشش قشنگ و مناسب باشیم نه تابع آن. من در این مورد والدین را هم مسئول می‌دانم.

والدین باید خانواده را درمقابل آسیب‌ها و تهاجمات غرب‌زدگی و شرق‌زدگی حراست کنند. در غرب خانواده مفهومی ندارد، اما فرهنگ اسلامی ما چیز دیگری است. ما همیشه برای خانواده ارزش قائل بوده‌ایم و این از هویت ایرانی ـ اسلامی‌مان جداناشدنی است.

شما برای خانواده ارزش فراوانی قائلید؟

بله. من اعتقاد دارم اگر خانواده مضمحل شود جامعه مضمحل می‌شود، ایمان مضمحل می‌شود، اقتصاد مضمحل می‌شود و عواطف و وطن‌پرستی و احساسات عاشقانه از بین می‌رود.

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

شما صاحب دو پسر و یک دختر هستید. بفرمایید چندتا از آنها ازدواج کرده اند و رابطه شما با آنها چگونه است؟

پسر بزرگم امیریل و دخترم یلدا ازدواج کرده‌اند. رابطه ما باعروس و داماد عالیست. عروسم از همان جایگاه دخترم برخوردار است و دامادم هم درحد پسرم برایم ارزشمند است.

چگونه موفق شده‌اید چنین ارتباط خوبی را در خانواده برقرار کنید؟

من در زندگی برای ادب، احترام زیادی قائلم و همواره به فرزندانم می‌گویم تا زمانی که ادب را رعایت کنند شیرازه زندگی‌شان را حفظ کرده‌اند، اما از لحظه‌ای که ادب از بین برود دیگر فاتحه زندگی خوانده است.

پدر من بیرجندی بود. بیرجندی‌ها کلمه «تو» ندارند و همیشه از واژه «شما» استفاده می‌کنند. پدر من هیچ‌وقت به مادرم تو نگفت و همیشه او را شما صدا می‌زد. این رمز موفقیت زندگی خانوادگی‌اش بود.

نظرتان راجع به فرهنگ آپارتمان‌نشینی ما ایرانی‌ها چیست؟

من آپارتمان‌نشینم و اعتقاد دارم ما از این فرهنگ عقبیم. مثل دمکراسی است که باید آن را بیاموزیم و هنوز نیاموخته‌ایم. در آپارتمان باید فرهنگی اجتماعی را پیاده کنیم و همه برای حقوق یکدیگر ارزش قائل شویم.

سریال ستایش از مجموعه‌های پربیننده بود. چه نظری راجع به نقش منفی که خودتان ایفا کردید، دارید؟

من نقش منفی بازی نکرده‌ام. بعضی‌ها می‌گویند حشمت فردوس سریال ستایش منفی است، اما من این را قبول ندارم.

او یک بازاری لات است، اما اهل خوشگذرانی و انجام کارهای حرام نیست. درست است که فرزند پسر دوست دارد، اما این هم برای فردی در شخصیت او کاملا طبیعی است.

خودتان هم پسردوستید؟

نه. من هردو را دوست دارم، اما حقیقتش جانم برای دختر نازنینم یلدا در می‌رود. من اعتقاد دارم دختر ادامه‌دهنده این سیاره است و باید طوری رشد کند و بزرگ شود که بتواند آرامشی را که قرآن می‌گوید، وارد خانواده‌اش کند.

ما نباید او را به نحوی عصبی و تحت فشار باربیاوریم که در زندگی متاهلی‌اش دچار مشکل شود.

شما در سریال چهل سرباز نقش رستم را بازی کردید. نظرتان راجع به این نقش وبه طورکلی رستم و شاهنامه چیست؟

من شاهنامه را خیلی دوست دارم و آن را به خوبی می‌شناسم، زیرا بیش از بیست سال روی آن کارکرده‌ام.در دوران دانشجویی نمایشنامه‌ای راجع به مرگ رستم نوشته‌ام. دوسه سال پیش نمایشنامه‌ای به نام شغاد چاپ کردم.همان برادر ناتنی رستم که او را کشت. دلم می‌خواست آن سریال بهتر از این از آب دربیاید، اما درهرصورت نقش رستم یکی از رویاهایی بود که داشتم و تعبیر شد.

من عاشق بازی کردن سه نقش بودم: رستم، امیرکبیر و مالک اشتر و خوشحالم که هرسه آنها را ایفا کرده‌ام روی نقش‌هایی که بازی می‌کنم حساسیت زیادی دارم و حتی در محتاج‌ترین روزگار زندگی‌ام هم نقشی را نپذیرفته‌ام که مورد قبولم نباشد.

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

رابطه‌تان با شعرا چگونه است؟

اول از همه حکیم ابوالقاسم فردوسی طوسی و همه را ریزه‌خوار سفره او می‌دانم، اما ما شعرای بزرگ زیاد داشته‌ایم.

حافظ، سعدی، باباطاهر، عطار نیشابوری، خیام، ناصرخسرو و بقیه که هرکدام برای خود یک قله دماوندند و در نوع خود ارزشی بی‌همتا دارند. سعدی و حافظ معلمان اندیشه من و فردوسی معلم رفتار من است. آنچه سعدی و حافظ در شعر می‌گویند در داستان‌های فردوسی آمده است.

مولوی را مرشد خود می‌دانم. شعرای جدید مانند اخوان ثالث، شفیعی کدکنی، پروین اعتصامی و دیگران را هم خیلی دوست دارم.

براستی زبان ما درمقابل شعر ایرانی قاصر است. فرهنگ ما فرهنگ کیفیت است نه کمیت. غرب وحشی ما را تحریم کمیتی می‌کند و به خیال خود مردم ما را مجبور به کمتر خوردن گوشت و کره می‌کند درحالی که فرهنگ اسلامی ما به کیفیت اهمیت می‌دهد.

ما یک عاشورا داریم که در آن 72 نفر روبه‌روی 30هزار نفر می‌ایستد چون آن 72نفر کیفیت دارند هرچند تعدادشان کمتر باشد.

هنرمندان با مردم ارتباطی خاص دارند. در کوچه و خیابان برخورد مردم با شما چگونه است؟

ما هنرمندان مسئولیت بزرگی داریم چون ناخودآگاه الگوی بسیاری هستیم. من از این مسئولیت لذت می‌برم، اما آن را هم کاملا سنگین حس می‌کنم.

شعار من این است: عبودیت خداوند، نوکری مردم و خدمت به فرهنگ سرزمینم. من همیشه تلاش می‌کنم زیر لوای این شعارها باشم.

سختی‌ها و شیرینی‌های شغل بازیگری را در چه می‌دانید؟

تمام سختی‌ها به هنگام انجام کار مربوط می‌شود، اما وقتی کار تمام می‌شود و آن فیلم یا سریال را می‌بینم شیرین‌ترین لحظه است.

حقیقتش را بگویم من این را تعبیری از قیامت می‌دانم. هنگامی که فیلم خودم را تماشا می‌کنم انگار نامه اعمالم را به دستم داده‌اند و دست و پا و بدن من شهادت می‌دهد که چگونه عملکردی داشته‌ام.

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

چه تعبیری از حرفه خود دارید. کدام‌یک از نقش‌هایتان را بیشتر دوست دارید؟

راستش همه را مانند فرزندانم دوست دارم، اما بعضی به روحیه، سلیقه و اعتقاداتم نزدیک‌تر است. همان‌طور که گفتم به نقش‌های رستم، امیرکبیر و مالک اشتر علاقه داشتم.

همیشه آرزو می‌کردم نقش حضرت ابوالفضل را بازی می‌کردم، اما دیگر سنم از این کار گذشته است. همچنین دوست دارم از شاهنامه قصه‌ای راجع به ایرج و سلم و تور درآورم و بازی کنم.

از سریال‌های قدیمی ایرانی به کدام‌یک بیشتر علاقه دارید؟

اول سریال دایی جان ناپلئون از آقای تقوایی و بعد از آن سریال هزاردستان از کارگردان ایرانی دوست ما شادروان آقای حاتمی. سربداران و ابن‌سینا هم مورد علاقه من بودند.

در سریال‌های جدیدتر هم امام علی را بسیار دوست داشتم و اعتقاد دارم دومی ندارد. تبریز در مه هم منهای برخی ایراداتش مورد علاقه من است. فیلم ناخداخورشید را خیلی دوست داشتم، اما سریال‌های طنز جدید چندان باب پسندم نیست.

اهل صرفه‌جویی هستید؟

صرفه‌جویی یعنی پول نپرداختن بابت چیزهای غیرضروری. چرا عده‌ای پول فراوانی می‌برند تا ترکیه را ببینند درحالی که می‌توانند کمتر از آن را خرج ایرانگردی کنند. هم لذت بیشتری می‌برند و هم آن پول را به هموطنشان رسانده‌اند نه به مردم ترکیه.

معلوم شد بشدت اهل سفر در ایران هستید؛ کدام شهرها را بیش از بقیه دوست دارید؟

همه جای ایران سرای من است. من عاشق ذره ذره خاک این مملکتم. از کویرش تا جنگلش، از بندرش تا کوه‌هایش، اما بیش از همه عاشق کویرش هستم.

من در بم فیلم جست‌وجوگر و مسافر ری را بازی کردم. در آنجا دیدم که نخل و درخت پرتقال درکنار هم رشد کرده‌اند. در کجای دنیا این صحنه را می‌بینی بجز ایران؟

آیا در انجام کارهای منزل کمک می‌کنید؟

بله، هرجا که احساس کنم به من احتیاج است، کمک می‌کنم. خرید را خودم انجام می‌دهم و به بودن در میان مردم علاقه دارم. عاشقانه در صف نانوایی، قصابی و تره‌بار می‌ایستم.

اهل رفت و آمدهای خانوادگی هستید؟

بله، درحد معقول رفت و آمد دارم، من اهل تشریفات نیستم و همه چیز را ساده برگزار می‌کنم.

نظرتان راجع به ساده‌زیستی چیست؟

عاشق ساده‌زیستی‌ام، چون به نظر من پیچیده‌‌ترین چیزها در همین سادگی‌ها نهفته است. آب ساده است، اما درعین حال پیچیده‌‌ترین پدیده‌ها محسوب می‌شود.

به موسیقی علاقه دارید؟

موسیقی را دوست دارم و به هر آهنگی در هر سبک خوب خوانده شود علاقه دارم. تقلید را دوست ندارم و از آهنگ‌هایی که برای فریبکاری خوانده شده باشد بدم می‌آید.

درمیان خوانندگان همایون شجریان، محمد نوری، علیرضا قربانی، سالار عقیلی و دیگر دوستان را دوست دارم.

اوقات فراغت‌تان را چگونه می‌گذرانید؟

فیلم نگاه می‌کنم و کتاب می‌خوانم.

برای دوران سالمندی برنامه‌ای دارید؟

(با خنده) الان دوران سالمندی است، اما اگر منظورتان دوران بازنشستگی است بهترین چیز را همان تماشای فیلم و مطالعه کتاب می‌دانم، زیرا به نظر من هر حلقه فیلم یک داستان زندگی است.

کلام آخرتان برای هموطنان و خوانندگان جام‌جم وچاردیواری؟

عاشق آنها هستم و بشدت دوست‌شان دارم. به جام‌جم هم می‌گویم سال‌ها دل طلب جام‌جم از ما می‌کرد/ آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد. برای هموطنانم بهترین آرزوها را دارم.

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

داریوش ارجمند و برادرش مرحوم انوشیروان ارجمند

بیوگرافی داریوش ارجمند, داریوش ارجمند و همسرش

لینک کوتاه مطلب


151 بازدید
بدون نظر
منبع : آریاپیکس ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۰:۳۸ دیده شده : ۳۹۲بار نویسنده : admin

بیوگرافی کامل امیر عظیمی بیوگرافی کامل ساناز بایان بیوگرافی کامل محسن لرستانی بیوگرافی کامل هدی زین العابدین بیوگرافی کاملیا جمشیدی بیوگرافی کامل ارمیا قاسمی بیوگرافی کامل ارمیا قاسمی مدل ایرانی زندگینامه کامل ارمیا قاسمی بیوگرافی کامل شاهین نجفی زندگینامه کامل شاهین نجفی بيوگرافي كامل شاهين نجفي بیوگرافی کامل از شاهین نجفی زندگینامه ی کامل شاهین نجفی داریوش ارجمند داریوش ارجمند مختار داریوش ارجمند عکس داریوش ارجمند هفت داریوش ارجمند و پسرش داریوش ارجمند بازیگر داریوش ارجمند مختارنامه داریوش ارجمند در مختارنامه عکسهای داریوش ارجمند عکس داریوش ارجمند با همسرش عکس داریوش ارجمند ودخترش داريوش ارجمند بازيگر بیوگرافی داریوش ارجمند بازیگر داریوش ارجمند کلاس بازیگری و همسرش و همسرش ملیکا زارعی و همسرش نیکی کریمی و همسرش عادل فردوسی پور و همسرش علی صادقی و همسرش احسان خواجه امیری و همسرش الناز شاکردوست و همسرش ترانه علیدوستی و همسرش شهاب حسینی و همسرش لیندا کیانی علی صادقی و همسرش ملیکا زارعی عکس های علی صادقی و همسرش ملیکا زارعی ملیکا زارعی و همسرش در کنار هم همسر و فرزند ملیکا زارعی همسر و فرزندان ملیکا زارعی همسر و پسر نیکی کریمی امیر علی دانایی و همسرش نیکی کریمی همسرش عادل فردوسی پور همسر عادل فردوسی پور کیه؟ همسر عادل فردوسی پور مرجان محتشم همسر عادل فردوسی پور طلاق ملیکا زارعی و همسرش علی صادقی خاله شادونه و همسرش علی صادقی همسر احسان خواجه امیری کیست؟ احسان خواجه امیری و همسرش عکس علیرضا حقیقی و همسرش الناز شاکردوست همسر و فرزند الناز شاکردوست فرزند و همسر ترانه علیدوستی ترانه علیدوستی و همسرش علی منصور ترانه علیدوستی و همسرش عکس همسر و شهاب حسینی همسر و فرزندان شهاب حسینی همسر و فرزند شهاب حسینی شهاب حسینی و همسرش در فرانسه شهاب حسینی و همسرش بی حجاب شهاب حسینی و همسرش+عکس لیندا کیانی و همسرش ایمان حضرتی گفتگوهای زندان گفتگوی زندان سایت گفتگوهای زندان گفتگو با خدا گفتگو با خدا جلد پنجم گفتگو با خداوند گفتگو با خدا بعد از نماز گفتگو با خدا از زبان هالو گفتگو با خدا کتاب گفتگو با خدا ریتا استریکلند گفتگو با خدا به زبان انگلیسی گفتگو با خدا Pdf گفتگو با خدا جلد دوم گفتگوی بورسی گفتگوی بورسی بورکس گفتگوی بورسی 24 گفتگوی بورسی شبندر گفتگوی بورسی امروز گفتگوی بورسی خصدرا گفتگوی بورسی بانک صادرات گفتگوی بورسی تاپیکو گفتگوی بورسی وساپا گفتگوی بورسی رتاپ گفتگوی دینی گفتگوی دینی آنلاین گفتگوی دینی با چت گفتگوی دینی قمر در عقرب گفتگوی دینی با مسیحیان حدیث کسا گفتگوی دینی گفتگو دینی گفتگوهای دینی گفتگویی دینی موسسه گفتگوی دینی گفتگوی ویژه خبری گفتگوی ویژه خبری شبکه دو گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 سیما امشب گفتگوی ویژه خبری دیشب گفتگوی ویژه خبری شبکه 2 گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفتگوی ویژه خبری نوبخت گفتگوی ویژه خبری صالحی گفتگوی ویژه خبری باشگاه خبرنگاران گفتگوی ویژه خبری محسن رضایی گفتگوی تنهایی گفتگوی تنهایی شبکه 4 گفتگوی تنهایی شهاب حسینی گفتگوی تنهایی کامران تفتی گفتگوی تنهایی دانلود گفتگوی تنهایی شریعتی گفتگوی تنهایی با خدا گفتگوی تنهایی شبکه چهار گفتگوی تنهایی علیرضا قربانی گفتگوی تنهایی فرشاد فخیمی گفتگوی تمدن ها گفتگوی تمدن ها+pdf گفتگوی تمدن ها ایران گفتگوی تمدن ها به انگلیسی گفتگوی تمدن ها ویکی پدیا مقاله گفتگوی تمدن ها خاتمی سازمان ملل گفتگوی تمدن ها روز گفتگوی تمدن ها کتاب گفتگوی تمدن ها بنیاد گفتگوی تمدن ها گفتگوهای بورسی گفتگوهای بورسی بورکس گفتگوهای بورسی در مورد مداران گفتگوهاي بورسي گفتگو نیوز خبری تحلیلی گفتگو نیوز گفتگوی نیوز سایت خبری گفتگو نیوز گفتگو با مریم قاسمی گفتگو با مریم قاسمی نامزد پاشایی گفتگو با مریم قاسمی در تی وی پلاس گفتگو با مریم قاسمی تی وی پلاس گفتگو با مریم قاسمی طراح لباس پاشایی مصاحبه با مریم قاسمی نامزد مرتضی پاشایی مصاحبه با مریم قاسمی اپارات مصاحبه با مریم قاسمی در تی وی پلاس مصاحبه با مریم قاسمی قسمت دوم مصاحبه با مریم قاسمی تی وی پلاس با او حرف بزن با او حرف بزن پدرو آلمادوار موسیقی فیلم با او حرف بزن خلاصه فیلم با او حرف بزن موزیک متن با او حرف بزن نقد فیلم با او حرف بزن دانلود فیلم با او حرف بزن دانلود فیلم با او حرف بزن Talk To Her درباره فیلم با او حرف بزن تحلیل فیلم با او حرف بزن با او تیزتر شوخی کن تیزتر با او شوخی کن از کیست هر که را خواهی شناسی تیزتر با او شوخی کن هرکه را خواهی بشناسی با او تیزتر شوخی کن هر که را خواهی شناسی با او تیزتر شوخی کن هرکه را میخواهی بیشتر شناسی با او تیزتر شوخی کن هرکه راخواهی بیشتر بشناسی تیزتر با او شوخی کن هرکه را میخواهی بشناسی با او تیزتر شوخی کن جمله تیزتر با او شوخی کن هر که میخواهی بشناسی با او تیزتر شوخی کن اوریگامی با کاغذ اوریگامی با کاغذ رنگی اوريگامي با كاغذ آموزش اوریگامی با کاغذ ساخت اوریگامی با کاغذ اوریگامی بازی با کاغذ ساختن اوریگامی با کاغذ اوریگامی سه بعدی با کاغذ آموزش ساخت اوریگامی با کاغذ اوریگامی با دستمال کاغذی با ما با ما خرید خودرو با ما بیا با ما خريد خودرو با ما به روز باشید با ما بیا سایت ماکارونی با سویا ماکارونی با مرغ ماهیگیری با قلاب ماکارونی با قارچ اوره با پوشش گوگردی اوره با پوشش گوگردي اوره با پوشش گوگرد کود اوره با پوشش گوگردی قیمت کود اوره با پوشش گوگردی كود اوره با پوشش گوگردي خرید کود اوره با پوشش گوگردی دستگاه تولید اوره با پوشش گوگردی کود اوره با پوشش گوگرد فروش اوره با پوشش گوگردی اوای با ران اوریگامی با پول اوريگامي با پول آموزش اوریگامی با پول آموزش ساخت اوریگامی با پول اوریگامی گل با پول اوریگامی پروانه با پول اوریگامی با پارچه آموزش اوریگامی با پارچه بازی با اونجای دختر سخنی با اولیای دانش آموزان سخنی با اولیا کلاس اول سخنی با اولیا کلاس اولی ها سخنی با اولیاء سخنی با اولیای پیش دبستانی سخنی با اولیاء دانش آموزان سخنی با اولیا پایه ششم سخنی با اولیا دبیرستان سخنی با اولیا و مربیان سخنی با اولیا اول ابتدایی تصاویر و جملات زیبا تصاویر و جملات زیبا و آموزنده تصاویر و جملات زیبا برای پروفایل تصاویر و جملات زیبا درباره مادر تصاویر و جملات زیبا در مورد خدا تصاویر و جملات زیبای عاشقانه تصاویر و جملات زیبا برای فیس بوک تصاویر و جملات زیبا عاشقانه تصاوير و جملات زيبا تصاویر و جملات بسیار زیبا تصاویر و جملات عاشقانه تصاوير و جملات عاشقانه تصاویر و جملات عاشقانه جدید تصاویر و جملات عاشقانه زیبا تصاویر و جملات عاشقانه غمگین تصویر و جملات عاشقانه زیباترین تصاویر و جملات عاشقانه دانلود تصاویر و جملات عاشقانه تصاویر و جملات ناب عاشقانه تصاویر و نوشته های زیبا تصاویر و نوشته های زیبا برای پروفایل تصاویر و نوشته های زیبای عاشقانه تصاوير و نوشته هاي زيبا عکسهای و نوشته های زیبا تصاویر نوشته های زیبا تصویر نوشته های زیبای عاشقانه تصویر نوشته های زیبا از بزرگان تصویر نوشته های زیبا و جدید تصویر نوشته های زیبای مذهبی تصاویر و متن های زیبا تصاویر و متن های زیبای عاشقانه تصویر و متن های زیبا عکس و متن های زیبا عکس و متن های زیبا برای فیس بوک تصاوير و متن هاي زيبا عکس و متن های زیبا برای تولد عکس و متن های زیبای عاشقانه تصاویر متن های زیبا تصاویر و متن های عاشقانه عکس و متن های عاشقانه تصاویر و نوشته های عاشقانه عکس و متن های عاشقانه جدید تصاوير و نوشته هاي عاشقانه عکس و متن های عاشقانه زیبا عکسهای و متن های عاشقانه عکس و متن های عاشقانه غمگین دانلود تصاویر و متن های عاشقانه تصاویر و مطالب جالب تصاوير و مطالب جالب تصاویر و مطالب جالب برای فیس بوک تصاویر و مطالب جالب روز تصاویر و مطالب جالب فیس بوکی تصاویر و مطالب جالب برای کودکان تصاویر و مطالب جالب و خواندنی تصاویر و مطالب جالب و دیدنی تصاویر و مطالب جالب و خنده دار دانلود تصاویر و مطالب جالب تصاویر و مطالب عاشقانه تصاوير و مطالب عاشقانه تصاویر و متن عاشقانه تصاوير و متن عاشقانه تصاویر و متن عاشقانه جدید تصاویر و مطالب زیبای عاشقانه دانلود تصاویر و مطالب عاشقانه دانلود تصاویر و متن عاشقانه تصویر و مطالب عاشقانه تصاویر و نوشته های عاشقانه غمگین عکسهای و نوشته های عاشقانه تصویر نوشته های عاشقانه تصاوير نوشته هاي عاشقانه تصویر نوشته های عاشقانه جدید تصویر نوشته های عاشقانه زیبا تصاویر با نوشته های عاشقانه تصاویر دلنوشته های عاشقانه تصاویر و مطالب زیبا تصاویر و مطالب زیبا برای فیس بوک تصاویر و مطالب زیبا در مورد خدا تصاوير و مطالب زيبا تصاویر و مطالب زیبا و خواندنی تصاویر و مطالب زیبا و جالب تصاویر با مطالب زیبا تصاویر جالب و مطالب بسیار زیبا مطالب و تصاویر زیبا برای وبلاگ تصاویرجالب و دیدنی تصاویرجالب ودیدنی و خنده دار تصاویرجالب دیدنی وخنده دار او با ما سخنی با اولیا بیوگرافی کامل داریوش ارجمند و همسرش + گفتگو با او و تصاویر

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها