freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۲۸۴۳

۸۸۷  بازدید

وب‌سایت آی بازاریابی: توجه به خصوصیت یک فروشنده موفق فراتر از چیزی که در کلیشه‌های استخدامی دیده می‌شود، شاید تنها چیزی باشد که سازمان شما به آن نیاز دارد.


همه به‌خوبی می‌دانیم که فروشنده بزرگ و موفق همواره شخصیتی دوست‌داشتنی، خوش‌سیما و البته برون‌گرا دارند، به‌شدت در لباس پوشیدن سخت‌گیر هستند، اغلب از رنگ‌های زرق‌وبرق دار استفاده کرده و مقاوم و پیگیر هستند، درست است؟ البته که نه . . . درواقع شاید خیلی‌ها این‌گونه فکر کنند، اما همچنان که نمی‌توان ویژگی‌های مشخص و روشنی را برای یک رهبر فوق‌العاده مشخص کرد، من هم پیشنهاد می‌کنم که دست از سر کلیشه‌های مرسوم بردارید تا موفق به جمع‌کردن یک تیم فروش بی‌عیب و نقص برای خودتان باشید.

من خودم هم تا مدت زیادی تصور می‌کردم که انتخاب و استخدام گروهی از افراد به‌عنوان فروشنده به همین ترتیب است و باید بر اساس یک سری از کلیشه‌ها اقدام به این کارکرد، دقیقاً مثل بسیاری از کسب‌وکارهای دیگر، و طبیعی است که نتیجه قابل قبولی نمی‌گرفتم و نرخ خروج فروشندگان از تیم من پس از مدتی به نسبت زیاد بود. اما پس از مدتی به این نتیجه رسیدم که ویژگی‌های اصلی یک فروشنده خوب به این شکل نیست و درواقع از همان زمان بود که طعم موفقیت را ذره‌ذره چشیدم.

 پنج خصوصیت یک فروشنده موفق
 
در ادامه فرمولی را ارائه می‌کنم که خودم برای انتخاب به‌کارگیری فروشنده در نظر گرفته و همیشه به مشتریان و همکاران خودم پیشنهاد می‌کنم:

می‌دانم، شاید بدیهی به نظر برسد، اما صداقت نکته‌ای بسیار حیاتی است. خیلی ساده این خصیصه به معنای دروغ نگفتن یا به عبارت ساده‌تر گفتن واقعیت به مشتریان بالقوه است. به‌عبارت‌دیگر این به معنای آمادگی داشتن برای ارائه اطلاعات با هر میزان اطلاعات در اختیار در هرزمانی است که مشتری از شما درخواست دریافت اطلاعات دارد تا بر اساس آن‌یک تصمیم مناسب اتخاذ کند، این اطلاعات حتی می‌تواند شامل اخبار بد و ناخوشایند هم باشد. البته بدیهی است که ما می‌خواهیم کالا و خدمت خود را بفروشیم، اما از آن واضح‌تر اینکه صداقت در قدم اول موجب در امان ماندن از هرگونه سختی و رنج در قدم‌های بعدی می‌شود.

فروشنده موفق

یک فروشنده موفق همچنین باید اطلاعات کامل و دقیقی از 1- چیزی که در حال فروختن آن است و 2- چگونگی توانایی آن محصول به کمک به مشتری بالقوه داشته باشد. زمانی که شما پاسخ لازم برای هرگونه سؤال از طرف مشتری را داشته باشید و بتوانید به‌روشنی و سادگی و با زبان غیر فنی برای مشتری توضیح دهید که چرا محصول شما گزینه خوب و مناسب برای وی به‌حساب می‌آید، پایه‌های اعتماد را در ذهن وی نسبت به خود و برند خود ایجاد کرده‌اید. علاوه بر تمام این مزیت‌های این خصیصه، این خصوصیت موجب می‌شود تا بیش‌ازپیش موجب شگفتی مشتری از عملکرد خودتان شوید.

می‌خواهید شاهد نابود شدن یک فروش بالقوه باشید؟ خوب اگر نه، پس بهتر است فرایند پیگیری را دنبال کنید. به هر دلیلی، عدم دنبال کردن فرایند پیگیری از طرف فروشنده ممکن است ناراحت‌کننده‌ترین و خجالت بار ترین بخش از هر فرایند فروش برای یک مشتری باشد، حتی تا جایی که ممکن است خود به شکست یک فروش منجر شود.

تلفن‌ها را پاسخ دهید، در صورت تماس با شما با مشتری تماس بگیرید، ایمیل‌ها را پاسخ دهید، مسئولیت هرگونه مشکل یا نارضایتی را بر عهده بگیرید و به‌خوبی و به‌طور صحیح با آن برخورد کنید و حتی پس تکمیل فروش هم ارتباط خود را قطع نکرده و از بی‌عیب و نقص بودن محصول و خدمت خود اطمینان کسب کنید.

یک فروشنده موفق باید به چیزی که می‌فروشد اعتقاد داشته باشد. این دقیقاً همان‌جایی است که غرایض حیوانی ما واردشده و نقش مهمی را بازی می‌کنند. یک فروشنده ممکن است صداقت داشته باشد، اطلاعات کاملی در رابطه با محصول مورد فروش در اختیار داشته باشد و به‌طور کافی و مناسب اقدام به پیگیری فرایند فروش نماید؛ اما اگر ما به‌عنوان خریدار احساس کنیم که وی به‌خوبی از محصول موردنظر حمایت نمی‌کند و به عبارتی به آن اعتقادی ندارد، رفته‌رفته شک و شبهه‌ای در ذهن مشتری ایجاد می‌شود که حتی ممکن است قادر به بیان آن‌ها هم نباشند.

و درنهایت به‌عنوان آخرین خصوصیت یک فروشنده موفق از این لیست 5 موردی می‌توان به قدری آگاهی از خود اشاره کرد که درواقع می‌تواند موجب شگفتی‌های بسیار زیادی شود. درواقع می‌توان گفت این خصوصیت آخر چیزی نیست که یک فروشنده از ابتدا ملزم به داشتن آن باشد.

پنج خصوصیت یک فروشنده موفق 
بلکه باید در طی فعالیت و کار آموزش‌دیده و آن را فرابگیرد. از طریق ایجاد آگاهی از طرز فکر کردن یک فرد و تمایلات رفتاری ما موفق به تشخیص چگونگی برخورد یک فروشنده با موضوعات و مسائل مختلف می‌شویم و از این طریق می‌توانیم به وی آموزش دهیم که برای کسب موفقیت در برابر یک مشتری بالقوه وی چگونه باید رفتار کند که بهترین نتیجه را به دست آورد. شما همیشه نمی‌دانید و نمی‌توانید بدانید که در ذهن مشتری شما چه می‌گذرد، اما اطلاع از روند فکری چگونگی برخورد با مشتری در شرایط مختلف می‌تواند موجب شکل‌گیری رویکردی مؤثر و جامع نسبت به آن‌ها شود.

البته توجه داشته باشید که کلیشه‌های اشاره‌شده در ابتدای این مقاله به‌عنوان موارد ناصحیح را رد نمی‌کنم، اما اعتقاددارم که یک فروشنده در درجه اول باید صادق، مطلع و پیگیر باشد و نسبت به چیزی که در حال فروش آن است اعتقاد و باور کاملی داشته باشد.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۵:۲۲ دیده شده : ۵۳بار نویسنده : admin

پنج خصوصیت یک فرد موفق پنج خصوصیت دایره المعارف پنج خصوصیت مهم دایره المعارف پنج خصوصیت پنج خصوصیت شیعه پنج خصوصیت مداد پنج خصوصیت فرد موفق یک فروشنده خوب یک فروشنده خوب کیست یک فروشنده موفق چگونه یک فروشنده خوب باشیم خصوصیات یک فروشنده خوب ویژگیهای یک فروشنده خوب چطور یک فروشنده خوب باشیم ویژگی یک فروشنده خوب چگونه یک فروشنده خوب شویم مشخصات یک فروشنده خوب یک فروشنده ی خوب چگونه یک فروشنده ی خوب باشیم ویژگی های یک فروشنده ی خوب خصوصیات یک فروشنده ی خوب یک فروشنده فوق ستاره شوید دانلود کتاب یک فروشنده فوق ستاره شوید فروشنده یک دقیقه ای فروشنده یک دقیقه ای Pdf فروشنده یک دقیقه ای دانلود فروش یک دقیقه ای فروشنده يك دقيقه اي کتاب فروشنده یک دقیقه ای فروشنده ی یک دقیقه ای کتاب فروشنده یک دقیقه ای Pdf دانلود کتاب فروشنده یک دقیقه ای دانلود کتاب فروشنده یک دقیقه ای اسپنسر جانسون دانلود کتاب فروشنده یک دقیقه ای Pdf دانلود Pdfکتاب فروشنده یک دقیقه ای دانلود كتاب فروشنده يك دقيقه اي کتاب فروشنده یک دقیقه ای اسپنسر جانسون فروشنده ی یک دقیقه ای اسپنسر جانسون دانلود رایگان کتاب فروشنده یک دقیقه ای دانلود کتاب صوتی فروشنده یک دقیقه ای دانلود کتاب فروشنده ی یک دقیقه ای دانلود رایگان فروشنده یک دقیقه ای دانلود رایگان کتاب فروشنده یک دقیقه ای اسپنسر جانسون چگونه یک فروشنده موفق باشیم چگونه یک فروشنده لباس موفق باشیم چگونه یک فروشنده ی موفق باشیم چگونه یک فروشنده پوشاک موفق باشیم مرگ یک فروشنده مرگ يك فروشنده نمایشنامه مرگ یک فروشنده تئاتر مرگ یک فروشنده کتاب مرگ یک فروشنده دانلود مرگ یک فروشنده تئاتر مرگ يك فروشنده نقد مرگ یک فروشنده خلاصه داستان مرگ یک فروشنده دانلود نمایشنامه مرگ یک فروشنده موفق بهجت موفق بهجت يا صبحة موفق بهجت Mp3 موفق بهجت يمكن موفق بهجت جايتني موفق بهجت بابوري رايح موفق بهجت اهلا بغداد موفق بهجت يا صبحة Mp3 موفق بهجت لوين لوين موفق بهجت يوتيوب موفق الربيعي موفق الربيعي اعدام صدام موفق الربيعي ومشعان الجبوري موفق الربيعي ايراني موفق الربيعي صدام حسين موفق الربيعي الاتجاه المعاكس موفق الربيعي الامارات موفق الربيعي سني ام شيعي موفق الربيعي فيس بوك موفق الربيعي 2012 موفق باشی موفق باشی به انگلیسی موفق باشید موفق باشید به زبان انگلیسی موفق باشی چاک موفق باشی به زبان آلمانی موفق باشید به عربی موفق باشی به انگلیسی چی میشه؟ موفق باشی به ترکی موفق باشید به زبان فرانسه موفق نيسكو موفق محمد الترك ويكيبيديا موفق خواهم شد موفق حرب موفق حرب ويكيبيديا موفق حرب Wikipedia موفق حرب شيعي موفق حرب Mtv موفق حرب وبولا موفق حرب زوجي بولا موفق حرب Wiki موفق حرب تويتر موفق حرب الحرة موفق الترك موفق الترك ويكيبيديا موفق الترك فيس بوك موفق الترك Wikipedia موفق الترك تويتر موفق الترك شيعيه موفق التركاوي موفق الترك ومنى السابر موفق الترك والد حلا موفق الترك وزوجته موفق و موید باشید موفق وحكم الحكيم موفق وحكم الحكيم نعم نعم موفق وحكم الحكيم بعدا بالقلب موفق وحكم الحكيم Mp3 موفق وحكم الحكيم نعم نعم Mp3 موفق وحكم الحكيم ويكيبيديا موفق وحكم الحكيم متعرفناش موفق وحكم الحكيم لحن اغاني موفق وحكم الحكيم المطرب موفق وحكم الحكيم پنج خصوصیت یک فروشنده موفق

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۴
  • تعداد حاضران : ۲۰۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها