freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۵۳۳۸

۶۴۶  بازدید

موزاییک های باستان سابقه ای طولانی در کمک به روشن کردن سنت ها و تاریخ فرهنگی غنی دارند. عمل موزاییک کاری از بین النهرین آغاز شد و به فرهنگ های قدرتمند اجازه داد مهارت های هنری و ثروت خود را به نمایش بگذارند.

برترین ها: موزاییک های باستان سابقه ای طولانی در کمک به روشن کردن سنت ها و تاریخ فرهنگی غنی دارند. عمل موزاییک کاری از بین النهرین آغاز شد و به فرهنگ های قدرتمند اجازه داد مهارت های هنری و ثروت خود را به نمایش بگذارند. بنابراین جای شگفتی نیست که باستان شناسان ترکیه موزاییک های باستانی باورنکردنی کشف کنند، از جمله یک نمونه جدید که در جنوب شرقی شهر شانلیاورفه پیدا شده است.

این موزاییک 1800 ساله تصویر دو زن و دو مرد را جاودانه کرده که هر کدام در داخل یک مربع جداگانه قرار دارند و با نوشته های سریالی همراه هستند. تیمی از باستان شناسان که روی قلعه تاریخی یورفا کار می کنند این پرتره از مرده ها را کشف کرده اند. این پرتره های تدفینی که افراد درگذشته را گرامی می داشتند یک موتیف رایج بودند. به عنوان یک فضای تدفین بزرگ، برای گورستان ها معمول است که حاوی تصاویری باشند که به صورت هنری مرده ها را گرامی می دارد. این تیم تخمین می زنند موزاییک به قرن اول یا دوم بازمی گردد. این موزاییک با رنگ های مات و خطوط ساده افراد دفن شده در گورستان را به تصویر می کشد. هرچند اطلاعات کمی در مورد اینکه تصویر متعلق به چه کسانی است موجود است اما موزاییک به ما می گوید که آن ها بین سال های 132 قبل از میلاد و 639 میلادی زندگی می کرده اند.

زمانی که این شهر با نام ادسا شناخته می شد.

کشف موزاییک 1800 ساله در ترکیه 
کشف موزاییک 1800 ساله در ترکیه 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۰:۳۷ دیده شده : ۷۸بار نویسنده : admin

در ترکیه چه خبر است در آنتالیای ترکیه چه خبر است؟ + عکس در سواحل آنتالیای ترکیه چه خبر است؟+تصاویر در مرز ایران و ترکیه چه خبر است؟ در ترکیه چه خبر در ترکیه پناهندگان ایرانی در ترکیه چی بخریم در ترکیه چه بخریم در ترکیه چی بخوریم در ترکیه در ترکیه چه لباسی بپوشیم در ترکیه رومینگ ایرانسل ترکیه در کدام قاره است ترکیه در ماه رمضان در استانبول چه لباسی بپوشیم چگونه در ترکیه لباس بپوشیم کشور ترکیه در کدام قاره است؟ ترکیه در کدام قاره واقع شده است؟ ترکیه جزو کدام قاره است ترکیه جز کدام قاره است؟ تركيه در كدام قاره است ترکیه کدام قاره است ترکیه مربوط کدام قاره است ترکیه مال کدام قاره است ترکیه جزع کدام قاره است تركيه در ماه رمضان بلیط ترکیه در ماه رمضان رستوران های ترکیه در ماه رمضان تور ترکیه در ماه رمضان تور ترکیه در ماه رمضان 94 غذاهای ترکیه در ماه رمضان تورهای ترکیه در ماه رمضان تور ترکیه در ماه رمضان 93 شرایط ترکیه در ماه رمضان کشف موزاییک 1800 ساله در ترکیه

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها