freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به تجاوز اندک ذخائر آب سنگین ایران از حد مجاز که توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام شد، گفت: ما قطعاً با آژانس موافقیم که ذخائر آب سنگین ایران اندکی از سقف مجاز یعنی مقدار اضافی حدود یک‌دهم متریک تن، از 130 متریک تن مجاز فراتر رفته است و ایران باید فوراً اقدامات لازم جهت رفع این مشکل را در راستای اجرای تعهداتش در برجام  اتخاذ کند و ما متوجه شدیم که ایران نیز در حال انجام اقداماتی سریع لازم است.

او ادامه داد: برای ایران این موضوع را شفاف کرده‌ایم که خواستار رفع سریع مشکل پیش آمده هستیم و ایران نیز گام‌های مثبتی در این باره برداشته است.

یوکیو آمانو، مدیرکل آژانس نیز روز پنج‌شنبه ضمن اعلام این که ایران باید ذخایر آب سنگین خود را به کم‌تر از 130 متریک تن و سقف معین کاهش دهد، تاکید کرد که ایران متعهد شده است تا مقادیر اضافی آب سنگین را از خاک خود خارج کند.

محمد نجفی، نماینده دائم ایران در آژانس نیز در واکنش به این موضوع گفت: که ایران با خریداران آب سنگین خود در ارتباط بود و هنوز اقدامات دیگری نیز باید انجام شود.

نجفی تاکید کرد که سقف 130 متریک تن به طور مشخص و جدی‌ در برجام ذکر نشده است.

کربی در ادامه گفت: یکی از مسائلی که باعث شد بتوانیم از این موضوع آگاه شویم رژیم نظارتی بر برنامه هسته‌ای ایران است که در حال اجراست.

او افزود: زمانی که با وزیر امور خارجه برای جلسه استماع به کنگره رفته بودیم به نمایندگان گفتیم که به دلیل رژیم نظارتی آژانس ما قادر خواهیم بود تا آن را به دقت تحت کنترل داشته باشیم و از مسائل آگاه شویم.

کربی گفت که ما نگرانی خود را در این باره به ایران منتقل کرده‌ایم و ایران نیز هم اکنون مشغول انجام اقدامات موردنیاز است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰:۲۷ دیده شده : ۴۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۵
  • تعداد حاضران : ۲۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها