freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۵۰۰۷

۶۸۷  بازدید

خبرگزاری آنا - ندا اظهری: باستان‌شناسان لهستانی اسکلت یک زن را کشف کرده‌اند که مربوط به دوران قرون وسطی است اما نکته جالب در مورد این اسکلت آن است که قدی معادل 2 متر و 15 سانتی‌متر دارد و براساس بررسی‌های دانشمندان، در زمان حیاتش مبتلا به انواع بیماری‌ها بوده است.

کشف اسکلت زن قد بلند قرون وسطایی

به گزارش دیلی‌میل، دانشمندان اسکلت زن قدبلندی را درست در خارج کلیسای دژ Ostrów Lednicki واقع در لهستان پیدا کردند. تناسب اندام این زن بیانگر آن است که او زنی بسیار قدبلند و تنومند بوده است و محققان بعد از بررسی‌های مختلف روی اسکلت او دریافتند که این زن در مدت کوتاه زندگی خود، از انواع بیماری‌ها و صدمات ناشی از ضربه‌های مختلف رنج می‌برد.

باستا‌ن‌شناسان تخمین می‌زنند که قدمت این اسکلت بین اواخر قرن دوازدهم میلادی و اوایل قرن چهاردهم می‌رسد.

برخلاف تمام تدفین‌ها در این گورستان که سر متوفی رو به سمت غرب قرار می‌گرفت، سر این زن در جهت و راستای مخالف قرار داده شده است. نوع قرار گرفتن بدن او داخل قبر هم قسمت عجیبی دارد به طوری که بازوی راست و چپ آن را به جای این که کاملا صاف قرار دهند، به صورت خمیده گذاشته بودند.

عدم توجه در تدفین و نبود وسایل مخصوص دفن داخل قبر نشان می‌دهد که این زن به طبقه پایین اجتماعی تعلق داشته است. اما نکته‌ای که در اسکلت این زن خیلی جلب توجه می‌کرد قد و جثه بزرگ او بود. این زن حدود 2 متر و 15 سانتی‌متر قد داشته است.

کشف اسکلت زن قد بلند قرون وسطایی

استخوان‌های او از تناسب معمول برخوردار است که نشان می‌دهد این زن از بیماری ‌«غول‌پیکری» رنج می‌برد. در این بیماری، هورمون رشد بیش از حد از غدد هیپوفیز ترشح می‌شود. علاوه بر این، این زن از بیماری آکرومگالی نیز رنج می‌برد که باعث بزرگ شدن استخوان‌ها شده بود.

ستون فقرات این زن از نظر مفصلی مشکل داشته است که به احتمال زیاد به دلیل قد و وزن زیاد او ایجاد شده است. ضعیف بودن استخوان‌ها نشان دهنده آن است که بازو و پای شکسته این زن در برهه‌ای از زمان دچار شکستگی شده بود.

غده‌های موجود روی دنده‌ها نیز نشان دهنده ابتلا به نوعی التهاب ریوی در او بوده است. محققان در بررسی‌های خود تغییرات پوستی و مشکلات روانی را نیز اعلام کردند که حدس می‌زنند به خاطر ابتلا به غول‌پیکری و آکرومگالی بوده باشد.

محققان در برخی بررسی‌های خود به این نتیجه رسیدند که این زن ممکن است به دلیل ابتلا به غول‌پیکری، از برخی مشکلات روانی شامل اضطراب، حساسیت شدید عاطفی، سردرگمی، غم و خشم رنج می‌برده است. شواهد حاکی از آن است که بیماری غول‌پیکری تا پیش از قرن نوزدهم، یک بیماری ناشناخته بود.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۰:۳۶ دیده شده : ۷۲بار نویسنده : admin

کشف اسکلت قوم عاد كشف اسكلت قوم عاد کشف اسکلت قوم عاد در عربستان کشف اسکلت های قوم عاد اسکلت کشف شده قوم عاد کشف اسکلت های غول پیکر قوم عاد کشف اسکلت انسانهای غول پیکر قوم عاد دانلود کلیپ کشف اسکلت های قوم عاد اسکلت های کشف شده قوم عاد کشف اسکلت انسانهای قوم عاد کشف اسکلت کشف اسکلت در تهران کشف اسکلت پری دریایی کشف اسکلت در مریخ کشف اسکلت در شازند کشف اسکلت بیگانگان در پرو کشف اسکلت 7500 ساله کشف اسکلت بیگانگان کشف اسکلت در سرسختی كشف اسكلت در تهران کشف 'اسکلت ۷ هزار ساله' در جنوب تهران کشف اسکلت انسان در تهران کشف اسکلت قدیمی در تهران کشف اسکلت در بازار تهران کشف اسکلت 7000 ساله در تهران کشف اسکلت تهران اسکلت کشف شده در تهران کشف اسکلت در خیابان مولوی تهران اسکلت کشف شده پری دریایی کشف اسکلت دایناسور در مریخ کشف اسکلت انسان در مریخ کشف اسکلت 7500 ساله در شازند زن قد بلند به انگلیسی معنی زن قد بلند به انگلیسی زن قد بلند زن قد بلند ایرانی زن قد بلند و قوی زن قد بلند من زن قد بلندتر از مرد زن قد بلند یا کوتاه؟ زن قد بلندتر از شوهر زن قد بلند میخوام زن قد بلند ایران زن قد کوتاه به انگلیسی دختر قد بلند ایرانی فیس بوک زنان بازیگر قد بلند ایرانی زنان قد بلند ایرانی دختر قد بلند ایرانی دختر قد بلند ایرانی Facebook زنان قد بلند ایران بازیگران زن قد بلند ایرانی دختر قد بلند ايراني زن قداست دارد زن قداست دارد برای زن بودن قداست دارد زن قداست دارد یعنی چه زنان قدبلند و قوی دختر قد بلند و قوی زن های قد بلند و قوی دختر قد بلند قوی نسترن دختر قد بلند قوی زن قد بلند قوی زن قد کوتاه زن قد کوتاه یا بلند زنان قد کوتاه زنان قد کوتاه هالیوود زنان قد کوتاه چگونه لباس بپوشند زنان قد کوتاه هالیوودی زنان قد کوتاه مشهور زنان قد کوتاه معروف زنان قد كوتاه هاليوود دختر قد بلند من چیکار کنم بلندتر بودن قد زن از مرد دختر قد بلند یا کوتاه دختر قد بلند خوبه یا کوتاه زن قد بلند بهتره یا قد کوتاه زن قد بلند خوبه یا کوتاه زنان قد بلند یا قد کوتاه قرون وسطایی بازی قرون وسطایی شکنجه قرون وسطایی هنر قرون وسطایی فیلم قرون وسطایی کتاب قرون وسطایی شکنجه های قرون وسطایی دانلود فیلم قرون وسطایی دانلود فیلمهای قرون وسطایی آهنگ های قرون وسطایی کشف اسکلت زن قد بلند قرون وسطایی

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۲۵۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها