freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


بار اولی که شروع به خواندن یک درس از دین و زندگی می‌کنید، خیلی مهم است. شاید از شما در اوایل، وقت زیادی بگیرد؛ اما موجب می‌شود اصولی خوانده باشید و وقت‌تان تلف نشده باشد. در مرحله‌ی 1 و 2 حداقل یک یا 2 ساعت باید وقت بگذارید و از ابتدای درس شروع به خواندن کنید.

مرحله‌ی اول: در این مرحله، ابتدا یک بار از روی متن درس و آیه‌ها با دقت بخوانید. هدفتان این باشد که با کلیات درس آشنا شوید. زیر نکته‌های مهم خط بکشید و نکته‌های مهم‌تر را های‌لایت کنید. سعی کنید فقط از روی کتاب درسی بخوانید تا ذهنتان به کتاب درسی و مکان آیه‌ها عادت کند. می‌توانید در مورد پیام آیات یا نکته‌های ریز از کتاب کمک‌درسی استفاده کنید ولی سعی کنید حتماً در کتابتان وارد کنید.

مرحله‌ی دوم: پس از طی مرحله‌ی اول، با کلیات درس آشنایی دارید و نکته‌های مهم را علامت زده‌اید. در مرحله‌ی دوم باید با دقت بسیار زیاد، کل مطالب درس را به ‌صورت لایه‌ای و پاراگراف ‌پاراگراف بخوانید؛ یعنی وقتی قسمت اول درس را خواندید در ذهنتان مطالب آن را مرور کنید و سپس به سراغ قسمت دوم درس بروید و پس از آن یک بار قسمت اول و دوم را با هم بخوانید و در ذهنتان مرور کنید. به تقسیم‌بندی‌های مختلف، تیترها و ارتباط بین آیات و تیترها و جملات و پیام آن‌ها توجه ویژه‌ داشته باشید.

سؤالات دینی سال‌های اخیر به سمت مفهومی‌تر شدن و آیه‌ها و روایت‌ها و ارتباط بین جمله‌ها و آیه‌ها پیش رفته است و همین امر موجب سخت‌تر شدن این درس شده است؛ حتماً در این مرحله طوری بخوانید که مکان آیه‌ها به همراه تیترشان و پاراگراف بالا و پایینشان کاملاً در ذهن شما بماند. مسلماً از شما انتظار نداریم همان بار اول حفظ کنید.

مرحله‌ی سوم: پس از این‌که یک بار دیگر با دقت جزئیات را خواندید،‌ این بار برگردید به ابتدای درس و آیه‌ها را با دقت بخوانید و حتماً ترجمه‌ی آن را بلد باشید. طوری بخوانید که اگر آیه را دادند بتوانید موضوع آن و تیترهای مرتبط با آن آیه در متن درس را در ذهنتان بگویید. می‌توانید در این مرحله از کتاب‌های کمک‌آموزشی معتبر که پیام آیه‌ها یا ارتباط آیه‌ها با متن را دارند استفاده کنید.

مرحله‌ی چهارم: چند روز بعد،‌ یک بار دیگر به همان درس بازگردید و این بار سریع‌تر آن را بخوانید. به نکته‌هایی که در مرحله‌ی اول مشخص کرده‌اید و آیه‌ها و تیترها توجه بیش‌تری داشته باشید. حدود یک هفته بعد بار دیگر همین کار را با مرور سریع‌تر نکته‌ها و آیه‌ها مثلاً برای چند درس انجام دهید تا کاملاً برای‌تان تثبیت شود.

 چند تذکر:

1) هرگز درس دین و زندگی را به بعد از عید موکول نکنید. بعد از عید زمان مرور و تثبیت است.

2) اگر بار اول به‌درستی بخوانید و وقت زیاد با تمرکز بالا بگذارید، دفعه‌های بعد خیلی سریع‌تر مرور خواهید کرد و به‌راحتی می‌توانید در این درس درصد بالایی کسب کنید. مطمئن باشید کار سختی نیست؛ چون اگر سخت بود من نمی‌توانستم 94 درصد بزنم.

3) می‌توانید وقتی تمام درس‌های دین و زندگی را خواندید، در کنار مرورهای سریع کتاب، از یک کتاب موضوعی آیه‌ها و روایت‌ها، برای بعد از عید استفاده کنید؛ مثلاً من در هفته‌های پایانی تقریباً یک روز در میان، نیم‌ساعت مقداری از آیه‌ها و روایت‌های کتاب موضوعی آیات را می‌خواندم.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۱۸:۴۰:۲۷ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin

آووکادو را چگونه بخوریم آووكادو را چگونه بخوريم میوه آووکادو را چگونه بخوریم شوهرم را چگونه تحریک کنم شوهرم را چگونه ارضا کنم شوهرم چگونه تحریک کنم شوهر خود را چگونه تحریک کنم همسرم را چگونه ارضا کنم؟ شوهرم را چگونه ارضا كنم شوهرم رو چگونه تحریک کنم شوهرم رو چطور تحریک کنم چگونه شوهرم را بیشتر تحریک کنم چگونه میتوانم شوهرم را تحریک کنم زن را چگونه بکنیم زنان را چگونه بکنیم زن را چگونه بكنيم زن را چگونه بکنيم زن حامله را چگونه بکنیم زن خود را چگونه بکنیم زن چاق را چگونه بکنیم زن چگونه بکنیم زنان چگونه بکنیم چگونه زن رو کنیم خاویار را چگونه بخوریم دختر را چگونه بکنیم دختر را چگونه بكنيم دختر را چگونه بکنيم دوست دختر را چگونه بکنیم یک دختر را چگونه بکنیم دوست دختر خود را چگونه بکنیم چگونه دختر را بکنیم که حامله نشود چگونه یه دختر را بکنیم؟ چگونه باید دختر را بکنیم چگونه دختر را شهوتی کنیم کندر را چگونه بخوریم کندر چگونه بخوریم زمان را چگونه مدیریت کنیم زمان را چگونه مديريت كنيم زمان چگونه مدیریت کنیم تحقیق در مورد زمان را چگونه مدیریت کنیم چگونه زمان خودرا مدیریت کنیم رائفی پور چگونه زمان خود را مدیریت کنیم 1 دانلود چگونه زمان خود را مدیریت کنیم رائفی پور تحقیق زمان را چگونه مدیریت کنیم تحقیق درباره زمان را چگونه مدیریت کنیم تحقیق درباره ی زمان را چگونه مدیریت کنیم زن را چگونه حامله کنیم زنان را چگونه حامله کنیم زن را چگونه باردار کنیم دختر را چگونه حامله کنیم زن را چگونه حامله كنيم چگونه زنها را حامله کنیم زن چگونه حامله کنیم زن را چگونه باردار كنيم چگونه زن را حامله کنیم تصویری چگونه زنی را حامله کنیم زن را چگونه ارضا کنیم زنان را چگونه ارضا کنیم زن را چگونه تحریک کنیم دختر را چگونه ارضا کنیم زن را چگونه شهوتی کنیم زن را چگونه ارضا کنيم زن را چگونه ارضا كنيم زن خود را چگونه ارضا کنیم زن را چگونه زود ارضا کنیم چگونه زنها را ارضا کنیم دختر را چگونه شهوتی کنیم دختر را چگونه تحریک کنیم دختر را چطور شهوتی کنیم دختر باکره را چگونه ارضا کنیم چگونه یه دختر را شهوتی کنیم چگونه دوست دختر را شهوتی کنیم چگونه دختر را با حرف شهوتی کنیم چگونه مطالعه کنیم چگونه مطالعه کنیم تا فراموش نکنیم چگونه مطالعه کنیم تا موفق شویم چگونه مطالعه کنیم تا بهتر یاد بگیریم چگونه مطالعه کنیم که اثربخش باشد چگونه مطالعه کنیم که خسته نشویم چگونه مطالعه کنیم تا خسته نشویم چگونه مطالعه کنیم برای کنکور چگونه مطالعه كنيم چگونه مطالعه کنيم چطور مطالعه کنیم چطور بهتر مطالعه کنیم چگونه برای کنکور ارشد مطالعه کنیم چگونه برای کنکور تجربی مطالعه کنیم چگونه برای کنکور کارشناسی ارشد مطالعه کنیم چگونه فیزیک را برای کنکور مطالعه کنیم کی مطالعه کنیم چگونه بهتر مطالعه کنیم چگونه خوب مطالعه کنیم چگونه زیاد مطالعه کنیم چگونه مطالعه خود را زیاد کنیم چگونه ساعت مطالعه را زیاد کنیم چگونه ساعات مطالعه را زیاد کنیم چرا باید مطالعه کنیم چرا باید تاریخ را مطالعه کنیم چگونه باید مطالعه کنیم چگونه درست مطالعه کنیم چگونه صحیح مطالعه کنیم چند ساعت مطالعه کنیم روزی چند ساعت مطالعه کنیم در روز چند ساعت مطالعه کنیم درس «دین و زندگی» را چگونه مطالعه کنیم؟

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۷۸
  • تعداد حاضران : ۲۵۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها