freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، در این همایش 20 نفر از جمله طارق الوزیر وزیر اقتصاد ایالت هسن، علی ماجدی سفیر جمهوری اسلامی، قربانی و دیوان‌دره ای دوتن از مقامات بانک مرکزی ایران، سید حسین موسویان سخنگوی پیشین هسته‌ای، اپکینگ رییس امور موسسات اعتباری و مالی در آژانس اعتبار صادرات آلمان، پیل معاون مدیرکل سیاست مالی بازار در وزارت دارایی آلمان و یراقی رییس اتاق بازرگانی ایران-آلمان شرکت داشتند.

سید حسین موسویان در سخنانی در این همایش در مورد روابط ایران و اروپا بعد از برجام و ترامپ گفت: کسینجر، وزیر خارجه پیشین آمریکا اخیرا گفته که هیچ کس نمی‌داند سیاست خارجی ترامپ چه خواهد بود. وی هم‌چنین از تعبیر "انقلاب" در مورد انتخابات اخیر آمریکا استفاده کرده است. جراید معتبر آمریکا هم ترامپ را احمدی‌نژاد آمریکا خوانده‌اند. ظاهرا ایران موفق شده انقلاب خود را به آمریکا هم صادر کند (به شوخی). این که سیاست خارجی ترامپ مشخص نیست حرف درستی است اما آقای احمدی‌نژاد ما خیلی بهتر از ترامپ بود زیرا او هیچ وقت نگفت که من مسیحیان یا یهودی‌ها را از ایران بیرون می‌کنم و در مرزهای ایران دیوار می‌کشم با وجودی که چند همسایه ما مثل عراق و افغانستان به نوعی گرفتار جنگ داخلی هستند.

او ادامه داد: در 38 سال بعد از انقلاب ایران و اروپا هیچ گاه قادر به برقراری یک روابط باثبات و جامع نبوده‌اند. روابط عمدتا بازرگانی آن‌هم شکننده بوده است. اکنون مساله اصلی این است که چگونه می‌توان روابط پایدار و جامع ایران و اروپا را شکل داد. برای این منظور باید مروری به چهار دوره روابط بعد از انقلاب داشته باشیم. از ابتدای انقلاب تا بحران هسته‌ای در سال 1382، چالش ایران و اروپا بر سر چهار موضوع تروریسم و سلاح‌های کشتارجمعی و پروسه صلح و حقوق بشر بود اما اروپا تحت عنوان دیالوگ انتقادی روابط اقتصادی خود را حفظ و نقش بالانس کننده در روابط متشنج ایران و آمریکا را بازی کرد.

وی ادامه داد: با آغاز بحران هسته‌ای در سال 1382، اتحادیه اروپا ابتکار عمل گفت‌وگوی هسته‌ای با ایران را به دست گرفت و برای اولین‌بار در یک موضوع استراتژیک خاورمیانه، نقش کلیدی ایفاء کرد. اما مذاکرات به خاطر مخالفت آمریکا با حق مشروع هسته‌ای ایران به نتیجه نرسید. هم‌چنین بعد از ارجاع پرونده هسته‌ای ایران به شورای امنیت سازمان ملل در سال 1385 تا سال 1392، اروپا با آمریکا و سایر قدرت‌های جهانی متحد و سخت‌ترین تحریم‌های تاریخ سازمان ملل را علیه ایران اعمال کردند به خیال این که ایران تسلیم خواهد شد. ایران هم در مقابل سطح و میزان غنی‌سازی خود را افزایش داد تا جایی که سه ماه به نقطه گریز بمب هسته‌ای بیش‌تر فاصله نداشت. این‌جا بود که آمریکا دو گزینه داشت: جنگ یا دیپلماسی. خوشبختانه آمریکا راه دیپلماسی را انتخاب کرد. اما نکته مهمی که این دوره داشت این بود که غرب فهمید که ایران در مقابل فشار تسلیم نمی‌شود. این حرفی بود که من سال‌ها به دوستان اروپایی می‌گفتم اما باور نمی‌کردند.
موسویان اظهار کرد: سال 1392 مصادف شد با انتخابات ریاست جمهوری در ایران و تغییر کادر تصمیم‌گیری در وزارت خارجه و کاخ سفید آمریکا توسط اوباما. ضمن این که رییس‌جمهور آمریکا هم خط قرمز را از غنی‌سازی به بمب هسته‌ای تنزل داد و حق مشروع ایران را پذیرفت. لذا توافق هسته‌ای به‌دست آمد. این هم یعنی که ایران در موارد معقول، منعطف است.

سفیر پیشین ایران در آلمان گفت: زمان این فرا رسیده که اروپا و ایران روابطی نو که هم پایدار و با ثبات باشد و هم جامع باشد را برقرار کنند. از نظر من "نقشه راه" رسیدن به چنین روابطی از این قرار است، اول، درک این مهم که اروپا و ایران با تهدیدات مشترک مهمی روبه‌رو هستند. بعد از تجاوز صدام به ایران و کویت، تجاوز آمریکا به عراق و افغانستان، تجاوز عربستان به یمن، ظهور و گسترش تروریسم تکفیری، تجاوز ناتو و برخی از کشورهای عربی به لیبی، بحران سوریه، ده‌ها میلیون نفر آواره، مهاجر، کشته یا زخمی شده که فاجعه‌بارترین تراژدی انسانی بعد از جنگ جهانی دوم رقم خورده و خاورمیانه هم به آسیب پذیرترین منطقه جهان تبدیل شده است. وضعیتی که امنیت ایران و اروپا و منطقه و جهان را تهدید می‌کند. دوم، از این مرحله به بعد روابط یک بعدی که فقط در زمینه اقتصادی دیگر جواب نخواهد داد. سوم برجام ، مدل حل سایر اختلافات ایران و اروپا و بحران‌های منطقه را روی میز قرار داده است که باید مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
موسویان ادامه داد: چهارم، نکته کلیدی این خواهد بود که با آمریکا چه کنیم زیرا آمریکا بعد از انقلاب اسلامی مانع روابط حسنه ایران و اروپا بوده و از این به بعد هم خواهد بود. پنجم اوباما در دور دوم ریاست جمهوری خود، میراث تاریخی "تعامل با ایران" را از خود به‌جای گذاشت. میراثی که باعث حل مسالمت‌آمیز بحران هسته‌ای، مبادله زندانیان، حل‌ دوستانه برخی از اختلافات مالی، آزادی سریع ملوانان آمریکایی و دعوت ایران به مذاکرات صلح سوریه شد.

او گفت: اکنون و برای اولین‌بار، "میراث تعامل" اوباما، شکافی در جامع آمریکا به‌وجود آورده که بی‌سابقه است. بعد از انقلاب تا 1392، حاکمیت آمریکا حول محور سیاست تغییر رژیم در ایران متحد و یکدست بود. بعد از برجام شکافی بزرگ ایجاد شده به‌گونه‌ای که یک دسته به تقابل و یک دسته به تعامل اعتقاد دارند. هم‌چنین این شکاف در دوره ریاست جمهوری ترامپ هم وجود خواهد داشت. من تقریبا مطمئن هستم که ترامپ نه برجام را پاره می‌کند و نه اجرای آن را متوقف خواهد کرد.

موسویان ادامه داد: کنگره ممکن است تحریم‌های جدیدی تحت عنوان حقوق بشر و تروریسم تصویب کند. ترامپ هم ممکن است برخی را تایید و برخی رارد کند. ضمن این که هیچ رییس جمهوری در تاریخ آمریکا به اندازه ترامپ ذهنیت تجاری نداشته است و لذا ممکن است که ترامپ هم بخواهد از کیک اقتصاد ایران سهمی ببرد. اما اروپا و ایران با فرض این که ترامپ سیاست تقابلی با ایران در پیش گیرد، باید "نقشه راه" زیر را از هم‌اکنون در دستور کار خود قرار دهند.
این دیپلمات پیشین کشورمان گفت: اروپا باید با بخشی از حاکمیت و جامعه آمریکا که معتقد به تعامل با ایران هستند، روابط فعال و تنگاتنگ برقرار کرده و آن‌ها را تقویت کند. هم‌چنین اروپا در گذشته ایران را در مورد "پروسه صلح" سرزنش می‌کرد. حالا فهمیده که این نتانیاهو است که مانع تحقق طرح اروپا برای ایجاد دو دولت است. نتانیاهو سعی خواهد کرد با بزرگ کردن مساله ایران، جامعه جهانی را منحرف کند. اروپا باید روی طرح صلحی خود متمرکز شده و اجازه ندهد که نتانیاهو با موضوع ایران بازی کند.
وی افزود: اروپا و آمریکا قبلا ایران را در مورد تروریسم سرزنش می‌کردند اما اکنون فهمیده‌اند که تهدید واقعی و اصلی، تروریسم تکفیری داعش و القاعده و جبهه النصره و... است که زاییده کشورهای عرب متحد غرب است. از طرف دیگر جهان هم شاهد است که ایران در خط مقدم جنگ با این تروریست‌هاست. لذا زمان آن فرارسیده که ایران و اروپا با تشکیل یک "کمیته مشترک مبارزه با تروریسم" همکاری را آغاز کنند و بهانه را از تندروهای آمریکا بگیرند.

موسویان تصریح کرد: موضوع سلاح‌های کشتار جمعی از موارد اصلی اختلاف دیرینه دو طرف بوده است. ایران عضو همه کنوانسیون‌های سلاح‌های کشتار جمعی است و فقط مشکل اصلی در مورد هسته‌ای بود که بابرجام حل شد. منتهی برجام مستحکم‌ترین توافق تاریخ هسته‌ای است. لذا ایران و اروپا باید با همکاری مشترک در جهت منطقه‌یی شدن اصول برجام همکاری را آغاز کنند تا خاورمیانه عاری از سلاح هسته‌ای تحقق یابد و از همین مدل هم برای عاری‌سازی منطقه از کل سلاح‌های کشتار جمعی استفاده شود. اختلافات در مورد حقوق بشر وجود داشته و ادامه خواهد داشت. نه شما مسلمان می‌شوید و نه ما مسیحی. اما روشن است که وضع حقوق بشر در ایران از همه متحدان منطقه‌یی آمریکا و اروپا به مراتب بهتر است. لذا گفت‌وگوهای ساختارمند حقوق بشری به منظور تقویت مشترکات حقوق بشری اسلام و مسیحیت و کاهش اختلافات لازم است. ضمن این که باید همکاری را در مورد بزرگ‌ترین تراژدی انسانی درخاورمیانه آغاز کرد که این موضوع واقعی حقوق بشری جهان امروز است.

او اضافه کرد: منطقه خاورمیانه در آستانه سقوط است. حکومت‌های شکست خورده فراوانند و رو به گسترش. جنگ داخلی و فرقه‌یی نیز رو به گسترش. بحمدالله آمریکا هم حتی در دوران ترامپ وارد جنگ جدید نخواهد شد. بحران تروریسم و آواره‌گان هم تهدید مشترک بزرگ. لذا پیشنهاد می‌کنم ایران و اروپا "کمیته مشترک مدیریت بحران در خاورمیانه" را تشکیل دهند و بر اساس اصول: الف- خواست اکثریت، ب- مشارکت در قدرت، ج- انتخابات آزاد و د- رعایت حقوق اقلیت، همکاری مشترک را آغاز کنند.

موسویان گفت: ایران در پنج سال آینده ظرفیت 1000 میلیارد دلار پروژه اقتصادی دارد. اروپا می‌تواند سهم خوبی داشته باشد. اما لازم است که ایران و اروپا توافق‌نامه تجاری و صنعتی و اقتصادی را امضاء کنند تا مسائل گمرکی و بانکی و سرمایه‌گذاری و انتقال تکنولوژی حل شود.

به گزارش ایسنا، در پانل بحث جمعی در این کنفرانس، مجری برنامه از موسویان سوال کرد که ایران در سوریه مداخله می‌کند که مانع روابط اقتصادی است که موسویان در پاسخ گفت: اروپا و آمریکا و اعراب و ترکیه و دیگران هم در سوریه مداخله دارند. اما حضور ایران براساس درخواست دولت قانونی سوریه است. دولتی که تا به امروز از نظر سازمان ملل تنها دولت قانونی سوریه است. ایران به سوریه دعوت شده است و حضورش قانونی. اما شما به من بگویید که شما اروپایی‌ها و آمریکا و اعراب به دعوت چه کسی در سوریه مداخله و از تروریست‌ها حمایت می‌کنید؟ حضور شما اروپایی‌ها و متحدان‌تان از نظر مقررات و نرم‌های بین‌الملل غیرقانونی و حضور ایران قانونی است.

مجری به موسویان گفت که باوجود نقض حقوق بشر در ایران، اروپا چگونه می‌تواند روابط خوب با ایران داشته باشد؟ که موسویان گفت: عربستان به یمن تجاوز و نسل‌کشی راه انداخته و شما اروپایی‌ها هم به عربستان پیشرفته‌ترین سلاح‌ها را می‌دهید و آمریکا هم فقط به عربستان 110 میلیارد دلار اسلحه فروخته است. غرب هم در مورد نقض حقوق بشر فاحش در عربستان سکوت کرده و هم در مورد جنایات سعودی‌ها در یمن. با این که اعتراف می‌کنید که اعراب متحدان‌تان حامی اصلی تروریست‌های تکفیری هستند، بهترین روابط را با آن‌ها دارید و حالا در مورد روابط با ایران که وضع حقوق بشرش از همه متحدان‌تان بهتر است، موضوع حقوق بشر را مطرح می‌کنید؟ بهتر است اروپا به این استاندارهای دوگانه و رفتار ضد و نقیض خاتمه دهد.

مجری به موسویان گفت بالاخره اعتماد شرط روابط حسنه است که او گفت: بله اما بی‌اعتمادی متقابل است. ایران در بین قدرت‌های غربی بهترین روابط را با آلمان دارد اما شما آلمان‌ها در دوران جنگ تجهیزات سلاح‌های شیمیایی به صدام دادید که باعث کشته و مجروح شدن 100 هزار ایرانی شد. حالا ما باید به شما بی‌اعتماد باشیم یا شما به ما؟ بی‌اعتمادی متقابل را باید با همکاری و گفت‌وگو به‌تدریج کاهش داد.
انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ - ۲۰:۵:۲۲ دیده شده : ۳۱بار نویسنده : admin

ترامپ همسر ترامپ همسرش ترامپ همان سفیانی است ترامپ همایون خان عکس از کیک تولد عکس از کیک تولد دخترانه عکس از کیک تولد کودکان عکس از کیک تولد جدید عکس از کيک تولد عکس از کیک تولد زیبا عکس از کیک تولد فانتزی عکس از کیک تولد عاشقانه عکس از کیک تولد متحرک عکسهای از کیک تولد عکس از کیک عکس از کیک عروسی عکس از کیک های تولد عکس از کیک های زیبا عکس از کیک شکلاتی عکس هایی از کیک تصاویری از کیک تولد دخترانه عکس کیک تولد دخترانه عکس کیک تولد دخترانه باربی عکس کیک تولد دخترانه شیک عکس کیک تولد دخترانه زیبا عکس کیک تولد دخترانه نوجوان عکس کیک تولد دخترانه ی زیبا عکس کیک تولد دخترانه فانتزی عکس کيک تولد دخترانه عکس از کیکهای عروسی عکس از تزیین کیک عروسی عکس کیک عروسی عکس کیک عروسی جدید عکس کیک عروسی نیما مسیحا عکس کیک عروسی پرنس ویلیام عکس کیک عروسی خنده دار عکس کیک عروسی ایرانی عکس کیک عروسی 2014 عکس از کیک های تولد زیبا عکس هایی از کیک های تولد تصاویری از کیک های تولد تصاويري از كيك هاي تولد تصاویر از کیک های تولد عکس از زیباترین کیک های تولد عکس هایی از کیک های تولد زیبا عکس از کیک های زیبای تولد عکس کیک های تولد تصاویری از کیک های تولد زیبا تصاوير كيك هاي تولد زيبا تصاویر کیک های تولد تصاویر کیک های تولد زیبا تصاویری از کیک های زیبا عکس هایی از کیک های زیبا عکس از کیک تولد های زیبا عکسهای کیک های زیبا عکس کاپ کیک های زیبا عکس کیک های عروسی زیبا تصاویری از کیک تولد تصاویری از کیک تصاویری از کیک تولد پسرانه تصاویری از کیک های عروسی تصاویری از کیک تولد کودکان تصاویری از کیک مرغ تصاویری از کیک عروسی تصاویر از کیک تولد تصاوير از كيك تولد عکس از کیک تولدهای زیبا تصویر از کیک تولد تصاویری از کیکهای تولد عکسی از کیک تولد اقتصاد ایران اقتصاد ایرانی اقتصاد ایرانیان اقتصاد ایران در سال 95 اقتصاد ایران در زمان شاه اقتصاد ایران در سال 96 اقتصاد ایران پس از تحریم اقتصاد ایران در سال 93 اقتصاد ایران در سال 94 اقتصاد ایران در سال 92 مهر اقتصاد ایرانیان موسسه اقتصاد ایرانیان شرکت اقتصاد ایرانیان اقتصاددانان ایرانی اقتصاددان ایرانی سایت اقتصاد ایرانیان کارگزاری مهر اقتصاد ایرانیان صندوق مهر اقتصاد ایرانیان اقتصاد ایرانیان انلاین اقتصاد ایرانیان شیراز اقتصاد ايرانيان اقتصاد سنگ ایرانیان پترو اقتصاد ایرانیان پیش بینی اقتصاد ایران در سال 95 رتبه اقتصاد ایران در زمان شاه اوضاع اقتصادی ایران در زمان شاه قدرت اقتصادی ایران در زمان شاه اقتصاد ایران در دوران رضا شاه اوضاع اقتصادی ایران در زمان ناصرالدین شاه اقتصاد ایران پس از رفع تحریم ها اقتصاد ایران بعد از تحریم اقتصاد ایران بعد از رفع تحریم اقتصاد ایران بعد از تحریم ها اقتصاد ایران پس از لغو تحریم ها اقتصاد ایران بعد از رفع تحریم ها اقتصاد ایران بعد تحریم وضعیت اقتصاد ایران در سال 93 تحلیل اقتصاد ایران در سال 93 آینده اقتصاد ایران در سال 93 وضع اقتصاد ایران در سال 93 وضعیت اقتصادی ایران در سال 93 رشد اقتصادی ایران در سال 93 اوضاع اقتصادی ایران در سال 93 اقتصاد ایران سال 93 وضع اقتصادی ایران در سال 93 اقتصاد ايران در سال 94 وضعیت اقتصاد ایران در سال 94 آینده اقتصاد ایران در سال 94 دورنمای اقتصاد ایران در سال 94 وضع اقتصاد ایران در سال 94 وضعيت اقتصاد ايران در سال 94 اوضاع اقتصادی ایران در سال 94 رشد اقتصادی ایران در سال 94 اقتصاد ایران سال 94 پیش بینی وضع اقتصادی ایران در سال 92 تحلیل اقتصاد ایران در سال 92 وضعیت اقتصاد ایران در سال 92 رشد اقتصادی ایران در سال 92 وضعیت اقتصادی ایران در سال 92 تحلیل اقتصادی ایران در سال 92 پیش بینی اقتصاد ایران در سال 92 نرخ رشد اقتصادی ایران در سال 92 تحلیل وضعیت اقتصادی ایران در سال 92 موسویان: شاید ترامپ هم از کیک اقتصاد ایران سهمی بخواهد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۶۱
  • تعداد حاضران : ۱۳۶
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها