freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور، در پی انتشار خبری غلط در یک سایت خبری با عنوان "15 هزار زائر سرگردان در مرز نیازمند کمک فوری" و بازنشر این خبر در برخی دیگر از رسانه های همسو، موارد ذیل برای تنویر افکار عمومی به آگاهی عموم مردم عزیز می رسد:
1. حضور در راهپیمائی اربعین امری خودجوش و مردمی و برخواسته از اعتقادات عمیق دینی و محبت خالصانه دوستداران اهل بیت و حضرت حسین علیه السلام است که با توجه به گستردگی و پوشش میلیونی علاقمندان این حضور، مورد پشتیبانی نظام اسلامی و دولت جمهوری اسلامی ایران است.
2. نظارت رسانه ها بر روند خدمات رسانی به زائرین اربعین امری مبارک و مورد استقبال ستاد مرکزی اربعین و ستادهای استانی اربعین است، اما حاشیه نگاری های سیاسی جناحی به بهانه نقد عملکرد دستگاه ها و ارائه و پمپاژ اطلاعات غلط به مخاطبان و افکار عمومی به امید تخریب دولت و احیاناً خدای ناکرده با مقاصد انتخاباتی، جفای در حق اربعین و زائرین اربعین و خدمتگزاران اربعین یعنی مجموعه نیروهای خالص و پر تلاش در دستگاه های مختلف در دولت و خارج از دولت است که بی تردید ناخشنودی خدای متعال و حضرت حسین علیه السلام را در پی خواهد داشت.
3. با تدبیر نظام در چند ساله اخیر و همزمان با اوج گیری حضور میلیونی مردم در این راهپیمائی، هماهنگی پشتیبانی از این حرکت عظیم مردمی، در قالب یک ساماندهی جمعی متشکل از همه دستگاه های ذیربط از جمله وزارتخانه ها و سازمان های مرتبط و نیروهای نظامی و انتظامی در قالب ستاد مرکزی اربعین در مرکز و ستاد های استانی اربعین در استان های خوزستان و ایلام دنبال شده است.
4. از آنجا که حضور در جوار حضرت ابی عبدالله الحسین علیه السلام همزمان با اربعین و شرکت در راهپیمائی از نجف تا کربلای معلی، مستلزم حضور در خاک کشور عراق و طبعاً تهیه اسناد قانونی سفر به یک کشور خارجی است، از چندین ماه قبل از ایام اربعین، مرتباً و مستمراً بر ضرورت تهیه اسناد مسافرتی از سوی علاقمندان شامل گذرنامه و روادیدِ ورود به عراق تأکید و این مهم از طریق رسانه های مختلف به اطلاع عموم رسیده است.
5. در دو هفته اخیر، بیش از 2 میلیون نفر از مردم عزیز کشورمان، با حضور در استان ایلام و خوزستان، با ارائه مدارک قانونی سفر به عراق از جمله گذرنامه و روادید، بدون مشکل خاصی وارد خاک عراق شده و رهسپار عتبات عالیات شده اند.
6. متأسفانه علیرغم اطلاع رسانی گسترده بعمل آمده و با وجود اهتمام میلیونی عزاداران حسینی به ترتیبات قانونی لازم برای حضور در خاک عراق، تعدادی از هموطنان عزیز بر اساس برداشت های غلط شخصی یا تحت تأثیر برخی القائات غلط مطرح از سوی عده ای خاص، بدون تأمین این مدارک از 2 روز گذشته در مرز مهران حاضر و عملاً با ایجاد ازدحام در مرز مهران، امکان خروج دیگر زائرین دارای مدارک قانونی حاضر در مرز را دشوار و نهایتاً با تصمیم دولت عراق در خصوص مسدود کردن مرز زرباطیه برای ورود به عراق، ادامه خروج زائرین باقی مانده را منتفی کردند.
7. با توجه به اینکه حجم عمده زائرین ایرانی تا پیش از این رخداد، از طریق مرزهای سه گانه پیش بینی شده به عراق عزیمت کرده بودند، با هماهنگی دستگاه های عضو ستاد، انتقال زائرین دارای روادید از مرز مهران به مرزهای شلمچه و جذابه در خوزستان دنبال و ضمن پذیرائی از هموطنان فاقد گذرنامه و روادید عراق و ضمن تأکید بر عدم امکان خروج از مرز بدون گذرنامه و روادید، درخواست شد به شهرهای مبدأ خود مراجعت و در صورت همراه داشتن گذرنامه برای اخذ ویزا در مرکز استان ایلام اقدام کنند.
8. بر اساس تقسیم کار بعمل آمده در ستاد مرکزی اربعین وظیفه پذیرائی از زوار در دو سوی مرز بر عهده کمیته مشارکت های مردمی اسکان و تغذیه است که این وظیفه به خوبی از سوی دستگاه های متکفل این کمیته از جمله؛ ستاد بازسازی عتبات، سپاه پاسدران، جمعیت هلال احمر، شهرداری تهران، تولیت آستان قدس رضوی و چندین استانداری، در مناطق مختلف حضور زائران از جمله مرز مهران به تناسب امکانات موجود ارائه شده است. در واقع؛ خدمات ارائه شده از سوی دستگاه های نام برده در خبر غلط منتشر شده، امری اتفاقی یا بر اساس تصمیم مستقل این دستگاه ها نبوده و دقیقاً در چارچوب تقسیم کار صورت گرفته بین دستگاه ها و با هماهنگی ستاد مرکزی اربعین و مشخصاً در استان ها با هماهنگی ستاد استانی به مسؤولیت استاندار، اجرا شده است.
9. بخش های مختلف کاری اربعین، از جمله؛ نظم و امنیت، امداد و نجات، بهداشت و درمان، اسکان و تغذیه، حمل و نقل و سوخت، زیر ساخت و امور فرهنگی و تبلیغی، تک سازمانی نبوده و هر یک از کمیته ها با مشارکت سازمان ها و نهادهای متعدد و همچنین بر پایه کمک های مردمی که اصل و اساس کار است فعالیت می کنند؛ در چنین شرایطی؛ نادیده گرفتن خدمات طیف وسیعی از سازمان ها و نهادها که در این زمینه ایفای نقش می کنند توسط برخی رسانه ها و تمرکز بر کار یک یا دو نهاد خاص و صرفاً بازتاب خبری بخشی از فعالیت ها و نادیده گرفتن حجم عظیم خدمات مشترک دیگر سازمان ها؛ جز به عنوان یک حرکت حساب شده رسانه ای و با اغراض خاص، با برداشت دیگری از سوی افکار عمومی مواجه خواهد شد؟
10. مأموریت های ستادهای اربعین و دستگاه های عضو آن و همچنین مسؤولیت بخش های مختلف دولت در ساماندهی این ستادها با رویکرد خدمتگزاری زوار حضرت حسین علیه السلام دنبال شده و عشق خالصانه به آن امام مظلوم و زائرین مزار غریبش در کربلای معلی، موجبات حرکت همه دستگاه ها در این مسیر است و همه اعضاء ستاد به این خدمتگزاری مفتخرند؛ لکن انتشار برخی اخبار مشوش و سیاه نمائی ها در این زمینه از جمله در برخی سایت های خبری همسو، با بی توجهی به حجم عظیم فعالیت های دنبال شده، درصدد زمینه جوئی بهره برداری های سیاسی رسانه ای از این حرکت عظیم مردمی و انقلابی و احیاناً بهره برداری های تبلیغاتی است که بی تردید، با بی اعتنائی عموم مردم و افکار عمومی نتیجه ای در بر نخواهد داشت.
انتهای پیام/
منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۴۰:۲۸ دیده شده : ۳۳بار نویسنده : admin

همه به جرم مستی همه به جرم مستی هایده همه به جرم مستی دانلود همه به جرم مستی سر ساقی سلامت همه به جرم مستی سر دار ملامت دانلود همه به جرم مستی سر دار همه به جرم مستی شاعر همه به جرم مستی هایده دانلود همه به جرم مستی متن همه به جرم مستی سر دار ملامت متن هایده همه به جرم مستی دانلود دانلود اهنگ همه به جرم مستی دانلود آهنگ هایده همه به جرم مستی دانلود آهنگ همه به جرم مستی هایده دانلود اهنگ همه به جرم مستی سر دار ملامت دانلود آهنگ همه به جرم مستي دانلود نوحه همه به جرم مستی دانلوداهنگ همه به جرم مستی ازهایده همه به پیش به یک صدا همه به پیش همه به پیش اپارات سرود همه به پیش شعر همه به پیش اهنگ همه به پیش همه به پیش به یک صدا استقلال قهرمان دانلود آهنگ همه به پیش دانلود سرود همه به پیش متن شعر همه به پیش همه به جهنم می روند همه به جهنم میروند حتی همه به جهنم مي روند حتي آیا همه به جهنم می روند دانلود کتاب همه به جهنم می روند کتاب همه به جهنم می روند کتاب همه به جهنم می روند حتی دانلود کتاب همه به جهنم می روند حتی همه به انگلیسی همه گیر به انگلیسی همه چیز خوار به انگلیسی همه چیز به انگلیسی همه چی به انگلیسی معنی همه به انگلیسی همه جانبه به انگلیسی همه پرسی به انگلیسی همه فن حریف به انگلیسی سلام به همه به انگلیسی همه به جرم مستي همه به جرم مستي هايده همه به جرم مستی سر دار ملامت همه بهانه از توست شاعر ای عشق همه بهانه از توست عشق همه بهانه از توست ای عشق همه بهانه از توست Mp3 ای عشق همه بهانه از توست علیرضا افتخاری ای عشق همه بهانه از توست هایده ای دوست همه بهانه از توست ای عشق همه بهانه از توست افتخاری ای عشق همه بهانه از توست گلپا ای دل همه بهانه از توست کتاب همه به جهنم میروند حتی دانلود کتاب همه به جهنم میروند حتی همه به خدمتگزاری زائرین مفتخریم برادر

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۵۰
  • تعداد حاضران : ۱۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها