freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۶۳۶۳

۳۵۹  بازدید

برترین ها: روزانه چه تعداد کیسه پاستیکی مصرف می کنید؟ حالا حساب کنید سالانه چه تعداد کیسه پلاستیکی یک بار مصرف استفاده می کنید؟ با توجه به این نکته که یک کیسه پلاستیکی 1000 سال طول می کشد که به طور کامل نابود شود و آمریکایی ها سالانه 100 میلیارد کیسه پلاستیکی دور می ریزند، کالیفرنیایی ها تصمیم گرفته اند وارد عمل شوند و ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی را تصویب کنند. به عنوان اولین ممنوعیت ایالتی کیسه های پلاستیکی، این قانون در 8 نوامبر 2016 با 51.97 درصد آرا در کالیفرنیا تصویب شد، حرکتی که به مبارزه با آلودگی محیط زیستی ناشی از کیسه های پلاستیکی کمک خواهد کرد.

سانفرانسیسکو به عنوان اولین شهر این کشور در سال 2007 کیسه های پلاستیکی را ممنوع کرد. کیسه های پلاستیکی ضخیم تر که چندین بار قابل استفاده باشند و کیسه های کاغذی همچنان در دسترس خواهند بود اما مشتریان باید حداقل 10سنت برای هر کیسه بپردازند و این آن ها را تشویق خواهد کرد از کیسه های خرید استفاده کنند. سیاستی مشابه این در خرده فروشی های انگلستان منجر به کاهش 85 درصدی استفاده از کیسه های پلاستیکی شد. این امکان زباله های ورودی به اقیانوس را که هر سال ده ها هزار نهنگ، پرنده، لاکپشت و سایر موجودات دریایی را می کشند به شدت کاهش داده و این یک پیروزی بزرگ برای کالیفرنیا در برابر زباله است. پیروزی محیط زیستی قابل توجه که کالیفرنیا و حیات وحش آن را از 25 میلیون کیسه پلاستیکی که روزانه آن را آلوده می کردند نجات می دهد.

تا سال 1980 استفاده از این کیسه ها در فروشگاه های مواد غذایی این قدر رایج نبود و حالا هرسال برای ممنوعیت آن در سراسر جهان افزوده می شود. در سال 2014 اتحادیه اروپا دستور کاهش 80 درصدی کیسه های پلاستیکی تا سال 2019 را تصویب کرد و از آن موقع بسیاری از کشورهای اروپایی به سمت استفاده از کیسه های زیست تخریب پذیر یا گرفتن هزینه رفته اند. هنگ کنگ، کنیا و آفریقای جنوبی بعضی دیگر از کشورهایی هستند که برای حفظ محیط زیست آن ها را ممنوع کرده اند. امیدواریم کالیفرنیا با این تصمیم مشوق و راهنمای سایر ایالات و کشورها در این زمینه باشد.

نخستین ایالتی که رسما کیسه های پلاستیکی را ممنوع کرد 
نخستین ایالتی که رسما کیسه های پلاستیکی را ممنوع کرد 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۰:۴۲ دیده شده : ۳۹بار نویسنده : admin

پسری که رسما دختر شد پسر ایرانی که رسما دختر شد پسری ایرانی که رسما دختر شد دختری که رسما پسر شد کیسه های پلاستیکی کیسه های پلاستیکی تجزیه پذیر کیسه های پلاستیکی مخصوص فر کیسه های پلاستیکی زیپ دار کیسه های پلاستیکی در طبیعت کیسه های پلاستیکی قابل بازیافت کیسه های پلاستیکی چند سال کیسه های پلاستیکی چندسال درطبیعت میمانند مضرات کیسه های پلاستیکی عمر کیسه های پلاستیکی کیسه های پلاستیکی چند سال در طبیعت باقی می مانند کیسه های پلاستیکی چند سال در طبیعت باقی می ماند کیسه های پلاستیکی چند سال در طبیعت می مانند عمر کیسه های پلاستیکی در طبیعت ماندگاری کیسه های پلاستیکی در طبیعت کیسه های پلاستیکی چند سال در طبیعت می ماند کیسه های پلاستیکی چند سال در طبیعت کیسه های پلاستیکی بیش از چندسال در طبیعت باقی میمانند کیسه های پلاستیکی بیش از چند سال در طبیعت عشق ممنوع را تجربه کنید چین نوح را ممنوع کرد کردپرس کردپرس سوریه کردپرس نسخه موبایل کردپرس ایران کردپرس پیرانشهر کردپرس موبایل کردپرس کوبانی کردپرس مهاباد کردپرس عبدالله کاردانی کردپرس نیوز کرد صدا كرد صدا کرد صدا دات کام صدای کرد سایت کرد صدا کی صدا کرد منو مرجان کی صدا کرد منو كي صدا كرد منو مرجان سایت جدید کرد صدا کی صدا کرد منو مرجان دانلود کرد پلیر کرد کرمانشاه کرد کرمانشاهی عروسی کرد کرمانشاه كرد كرمانشاه کرمانشاه کرد یا فارس کرمانشاه کرد هستند کرد موزیک کرمانشاه چینی کرد کرمانشاه اسب کرد کرمانشاه خوانندگان کرد کرمانشاه کرد موزیک 7 کرد موزیک کرد موزیک ادرس جدید کرد موزیکال کرد موزیک محسن لرستانی کرد موزیک دانلود کرد موزیک سایت کرد میدیا کرد چت کرد چت روم کرد چت بانه کرد چتا بانه کرد چت کرمانشاه کرد چتا کرد چتت کرد چت بوکان کرد چت مهاباد کرد چت سنندج کرد میهن حسن کردمیهن خسرو کردمیهن موسسه کردمیهن شیخ حسن کردمیهن حجت الاسلام کردمیهن حسین کرد میهن محمد کرد میهن سخنرانی کرد میهن حسن کرد میهن سوریه کرد ترکیه كرد تركيه خوانندگان کرد ترکیه بازیگران کرد ترکیه خواننده کرد ترکیه کردپرس ترکیه هنرمندان کرد ترکیه شهرهای کرد ترکیه خوانندهای کرد ترکیه کرد کرمانج ترکیه نخستین ایالتی که رسما کیسه‌های پلاستیکی را ممنوع کرد

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۷۹۸۷
  • تعداد حاضران : ۲۲۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها