freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


یکی از اصول مهم در یادگیری، ایجاد تعادل در مطالعه  است. بسیاری از دانش‌آموزان بدون در نظر گرفتن تعادل، شروع به مطالعه‌ی درس‌ها می‌کنند، ساعت مطالعه‌شان در بعضی درس‌ها زیاد و برای بعضی دیگر از درس‌ها زمان مناسبی اختصاص نمی‌دهند.

یکی از ابزارهای مهمی که باعث می‌شود تعادل در مطالعه را بهتر رعایت کنید دفتر برنامه‌ریزی است. سعی کنید هر شب دفتر برنامه‌ریزی‌تان را چک کنید و ساعت مطالعه‌ی درس‌های مختلف را مورد بررسی قرار دهید. از دیدگاه مبنایِ رعایت تعادل مطالعاتی، ساعت مطالعه‌ی درس‌های مختلف بنا به ضرایبشان در کنکور متفاوت است. باید این تفاوت را در برنامه‌ریزی هفتگی نیز رعایت کرد. بهتر است میزان کمّی ساعت مطالعه‌ی درس‌ها به این ترتیب باشد:

زیست‌شناسی، شیمی، فیزیک، ریاضی، ادبیات، دین و زندگی، عربی و زبان

سعی کنید حداقل 20 درصد از زمان مطالعه‌تان را به حل تست اختصاص دهید. برای دانش‌آموزان رشته‌ی تجربی بهتر است درس‌های زیست‌شناسی و شیمی در برنامه‌ی مطالعه‌ی همه‌ی روزها قرار داشته باشد.

دقت کنید که اگر علاقه‌ی کمی به یک درس دارید، این عاملی برای مطالعه‌ی پایین و نامناسب نباشد یا مطالعه‌ی آن را در زمان‌های کم‌بازده برنامه قرار ندهید. درس‌های سخت‌تر را در میان دو درس آسان‌تر قرار دهید. زمان مطالعاتی آن را کم کرده و به ازای آن سعی کنید در برنامه‌ی هر روز قرار دهید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۵:۳۶ دیده شده : ۷۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۶۵
  • تعداد حاضران : ۲۱۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها