freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۲۸۳۵

۹۷  بازدید

روزنامه دنیای اقتصاد - ترجمه آناهیتا جمشیدنژاد: نباید انتظار داشته باشید که یک رابطه کاری با تایلندی‌ها به سرعت پیش برود. تایلندی‌ها زمان زیادی برای شناخت شما صرف خواهند کرد.

ارتباطات کاری همیشه رسمی است و در این میان کاربرد زبان بدن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. احترام به مرتبه و سن در جامعه تایلندی ضروری است. بزرگ‌ترین فرد در هر گروه فرد ارشد محسوب می‌شود و باید با احترام با او برخورد شود. به دلیل اهمیت تایلندی‌ها به احترام و ادب، اغلب نه گفتن برای آنها بسیار سخت است؛ بنابراین به هر نوع علامت منفی در زبان بدن آنها توجه کنید.


گرچه ممکن است لباس پوشیدن تایلندی‌ها برای برخی غربی‌ها به نظر محافظه‌کارانه بیاید، اما مردم تایلند به طور کلی بسیار آرام و خونسرد هستند و اگر یک فرد خارجی آداب تایلندی را رعایت نکند، به ندرت به آنها برخواهد خورد. گرچه شما باید با برخی رسوم ساده آشنا باشید و از برخی کارها یا نظرها اجتناب کنید. به دلیل دشواری رفت و آمد در شهرهای بزرگ تایلند بسیاری از مدیران اجرایی خارجی تمایلی به برنامه‌ریزی بیش از دو جلسه در روز ندارند.

ترافیک در بانکوک بسیار بد است به طوری که بسیاری از تایلندی‌ها جلسات را از ماشین‌هایشان از طریق تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ‌ها و دستگاه‌های فکس هدایت می‌کنند. اگر می‌خواهید از ترافیک وحشتناک بانکوک اجتناب کنید، می‌توانید همیشه با قایق در این کشور سفر کنید.

بیشتر تایلندی‌ها بودایی هستند به جز بخش‌هایی در جنوب که بسیاری از مردم آن مسلمان هستند. بیشتر تعطیلات بودایی‌ها در ماه‌های آوریل و مه است و کارمندان تایلندی در این ماه‌ها به تعطیلات می‌روند. بنابراین بهترین زمان برای انجام کسب و کار در تایلند بین ماه‌های نوامبر و مارس است.
بررسی پیشینه فرهنگ کسب و کار در تایلند 

از چه چیزی باید اجتناب کنید

از هرگونه نظر منفی در مورد تایلند و پادشاه این کشور باید به شدت اجتناب شود. اگر به تایلند و پادشاه آن توهین کنید هرگونه شانسی را در ایجاد روابط خوب با تایلندی‌ها از دست خواهید داد و حتی ممکن است تا پای مراجع قضایی پیش بروید. بسیار معمول است که هنگام ورود به خانه‌ تایلندی‌ها کفش‌تان را درآورید. مردم تایلند در مورد پاکیزگی بسیار حساس هستند و پوشیدن کفش در منزل چندان مورد قبول نیست.


آداب کسب و کار

مردم تایلند ترجیح می‌دهند پیش از بحث پیرامون کسب و کار، روابط شخصی ایجاد کنند. پیش از اتخاذ هر تصمیمی و در بسیاری از سطوح مسائل نیاز به بحث مکرر خواهد داشت. بنابراین پیش از اینکه هر چیزی شروع شود، چند جلسه ترتیب داده خواهد شد.

جلسات اولیه همیشه طی ناهار شکل خواهند گرفت و سرگرمی بخشی از توسعه روابط کسب و کار است. زبان بدن در ارتباطات تایلندی‌ها مهم است و احترام و ادب باید همیشه نشان داده شود. توجه به زبان بدن و پاسخ‌های غیرمستقیم در راستای اجتناب از پریشانی و سوءتفاهم کمک شایانی خواهد کرد.

قرار ملاقات‌ برای جلسات باید از قبل ترتیب داده شود. ایده خوبی است که جزئیات جلسه را از روز قبل برنامه‌ریزی کنید. با به موقع رسیدن به جلسه، احترام خود را نشان می‌دهید. هم از خارجی‌ها و هم از تایلندی‌ها انتظار می‌رود به موقع به جلسه برسند. حضور به موقع در یک جلسه برای تاثیرگذاری خوب ضروری است. زمانی که وارد اتاق می‌شوید از شما دعوت خواهد شد تا بنشینید و فردی که با او ملاقات می‌کنید به شما نشان خواهد داد که کجا می‌توانید بنشینید.

باید تا زمانی که این اتفاق می‌افتد در جای خود بایستید. پس از معرفی اولیه به فرد تایلندی، باید کارت ویزیت خود را با دست راست و به ارشدترین فرد حاضر در اتاق تحویل دهید. یک طرف کارت شما باید حاوی اطلاعات به زبان تایلندی باشد.

برای خواندن کارت ویزیت طرف تایلندی زمان بگذارید و نظر مودبانه‌ای در مورد آن بدهید. زبان کسب و کار در این کشور، تایلندی است. گرچه برخی شرکت‌های بین‌المللی وجود دارند که از زبان انگلیسی برای بیشتر فعالیت‌هایشان استفاده می‌کنند.

شیوه لباس پوشیدن در تایلند

ظاهر برای مردم تایلند مهم است. شیوه لباس پوشیدن در تایلند محافظه‌کارانه است. مردان کت و شلوار مشکی با پیراهن سفید می‌پوشند. با شیوه لباس پوشیدن خود از سوی تایلندی‌ها قضاوت خواهید شد؛ بنابراین باید کفش‌های شما تمیز باشد و باید برای محل کار و جلسات لباستان را هوشیارانه انتخاب کنید.

زنان در کسب و کار تایلند

بسیاری از زنان در تایلند کار می‌کنند و زمانی که با تفاوت‌های حقوق در برخی کشورهای دیگر مقایسه کنیم در می‌یابیم که زنان تایلندی قادر هستند معاش قابل‌توجهی را به دست آورند. به طور متوسط آنها 90 درصد حقوق یک مرد را در یک شغل مشابه دریافت می‌کنند، که بالاتر از کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا است.

گرچه بسیاری از زنان تایلندی هرگز به مقام ارشد در سازمان‌شان دست نخواهند یافت. اغلب زمان زیادی برای زنان طول می‌کشد تا از نردبان ترقی شرکت بالا بروند اما با وجود بیشتر شرکت‌های بین‌المللی که در این کشور فعالیت می‌کنند به نظر می‌رسد این شیوه رو به تغییر است. در این مورد تبعیض جنسیتی در محل کار وجود دارد اما رفتار غیرمحترمانه نسبت به زنان عموما تحمل نخواهد شد.

کارگران ممکن است تبعیض سنی و نژادی را در تایلند تجربه کنند. اتحادیه‌هایی برای مشاغل بسیاری در تایلند وجود دارند. اعتصاب کردن در تایلند به طور خاص معمول نیست اما برخی اوقات به خدمات عمومی مانند حمل و نقل ضربه زده است. کارفرمایان معمولا تلاش می‌کنند برای رسیدن به توافق، با اتحادیه‌ها کار کنند و در نتیجه از اعتصاب کارگران پیش از وقوع جلوگیری کنند.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۳۰:۸ دیده شده : ۴۵بار نویسنده : admin

فرهنگ کسب و کار در آلمان فرهنگ کسب و کار در ژاپن فرهنگ کسب و کار فرهنگ کسب و کار در چین فرهنگ کسب و کار در ایران فرهنگ کسب و کار در روسیه فرهنگ کسب و کار چیست فرهنگ کسب و کار در فرانسه فرهنگ کسب و کار در اسلام فرهنگ کسب و کار در امریکا فرهنگ کسب و کار چین فرهنگ کسب و کار ایران فرهنگ کسب و کار در ایران و سایر کشورها فرهنگ کسب و کار حاکم در ایران مهندسی فرهنگ کسب و کار در ایران و کارم را بخدا میسپارم و کارم را به خدا میسپارم کارم را به خدا میسپارم کاروفناوری هشتم کاروفناوری هفتم کاروفناوری هفتم با جواب کاروفناوری کلاله کاروفناوری نهم کاروفناوری نهم الگوریتم کاروفناوری هشتم با جواب کار و فناوری کار و فناوری ششم کار و فناوری پایه هفتم کارآفرینی و پروژه کارآفرینی و پروژه رشته کامپیوتر کارآفرینی و پروژه حسابداری کارآفرینی و پروژه رشته برق کارآفرینی و پروژه رشته حسابداری کارآفرینی و پروژه رشته معماری كارآفريني و پروژه کارآفرینی و پروژه رایگان کارآفرینی و پروژه.pdf کارآفرینی و پروژه الکتروتکنیک کار و فناوری هفتم پودمان 7 کاروفناوری هفتم پودمان 3 کار و فناوری هفتم پودمان 5 هرم غذایی کاروفناوری هفتم پودمان 10 کاروفناوری هفتم Pdf کاروفناوری هفتم جواب کار وفناوری هفتم دانلود کاروفناوری هفتم کار و امور اجتماعی کار و امور اجتماعی خراسان رضوی کار و امور اجتماعی اصفهان کار و امور اجتماعی افغانستان کار و امور اجتماعی تهران کار و امور اجتماعی فارس کار و امور اجتماعی تبریز کار و امور اجتماعی یزد کار و امور اجتماعی گیلان کار و امور اجتماعی کردستان کار و اندیشه کار و اندیشه ابارا کار و اندیشه کارتون کار و اندیشه چیلر کار و اندیشه نوآور کار و اندیشه دانلود کار و اندیشه ایران پتک کار و اندیشه دایکین کار و اندیشه تهویه مطبوع کار و اندیشه آپارات کارتون و انیمیشن کارتون و انیمیشن دوبله فارسی کارتون و انیمیشن جدید کارتون و انیمیشن 2016 کارتون و انیمیشن های جدید کارتون و انیمیشن دوبله کارتون و انیمیشن جدید دوبله فارسی کارتون و انیمیشن تبیان کارتون و انیمیشن 2014 کارتون و انیمیشن دانلودها کارنیتین و لاغری کارنیتین لاغری قرص ال کارنیتین و لاغری قرص کارنیتین و لاغری شربت ال کارنیتین و لاغری نحوه مصرف ال کارنیتین و لاغری کاروفناوری هشتم کلاله کاروفناوری هشتم پودمان صنایع دستی کاروفناوری هشتم برش حرارتی کاروفناوری هشتم ماکت سازی کاروفناوری هشتم پودمان 2 کاروفناوری هشتم پودمان بافت کاروفناوری هشتم Pdf کاروفناوری هشتم پودمان شهروند الکترونیکی کار و دانش كار و دانش کار و دانش دخترانه کار و دانش چیست کار و دانش رشته کامپیوتر کار و دانش کتاب رشته کار و دانش دیپلم کار و دانش کنکور کار و دانش هنرستان کار و دانش در تایلند در تایلند چه بخوریم در تایلند چه بپوشیم در تایلند چه میگذرد در تایلند چه لباسی بپوشیم در تایلند چه خبر است در تایلند چه بخریم تایلندی در سفر تایلند در نقشه جهان فحشا در تایلند در تایلند چی بخوریم تایلند در سفر زبان تایلندی در سفر آموزش زبان تایلندی در سفر دانلود کتاب تایلندی در سفر آموزش زبان تايلندي در سفر کتاب زبان تایلندی در سفر دانلود کتاب زبان تایلندی در سفر فحشا در تايلند مراکز فحشا در تایلند تصاویر فحشا در تایلند عکس فحشا در تایلند فحشا در کشور تایلند قیمت فحشا در تایلند فحشا تایلند فساد و فحشا در تایلند خانه فحشا در تایلند کار و فناوری هفتم فرهنگ کسب و کار در تایلند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۴
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها