freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۰۵۲۹

۸۶  بازدید

وب‌سایت ساعت 24: یک پژوهش جدید از محققان بیمارستان عمومی ماساچوست و دانشکده پزشکی هاروارد در بوستون نشان می‌دهد که خطر مرگ ناشی از عوارض مربوط به سیگار کشیدن در افراد مبتلا به ویروس اچ‌.آی‌.وی، بیشتر از خطر مرگ در اثر خود ویروس است.


به گزارش مدیکال نیوز تودی، بسیاری از مشکلات جسمانی و سلامت با سیگار کشیدن در ارتباط بوده و افراد سیگاری در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، سرطان، بیماری‌های جدی ریه و عفونت های دیگر، مانند ذات الریه قرار دارند.

 سیگار کشنده‌تر از ویروس ایدز

تحقیقات قبلی نشان داده است که هر سیگار طول عمر فرد را در حدود 11 دقیقه کاهش داده و سیگار کشیدن از سن 17 تا 71 سال به طور متوسط طول عمر را ​​6 سال و نیم کاهش می‌دهد.

ویروس اچ‌.آی‌.وی یک بیماری خطرناک و جدی بوده که در صورت عدم درمان می‌تواند به ایدز  AIDS  که یک بیماری کشنده است منجر شود.

هنگامی که یک فرد به ویروس اچ.آی.وی مبتلا شود، این ویروس هرگز بدن وی را ترک نخواهد کرد.

اچ‌.آی .وی سیستم ایمنی بدن را تحت تاثیر قرار داده به طوری که دیگر نمی‌تواند با عفونت مبارزه کند.

در سال 2014، حدود 44073 نفر مبتلا به ویروس اچ‌.آی.وی در ایالات متحده تشخیص داده شدند.

بیش از 40 درصد از افراد مبتلا به اچ.آی.وی سیگاری هستند و تعداد افراد مبتلا به اچ‌.آی‌.وی در آمریکا که سیگار می‌کشند در حدود 247،586 نفر است .در این میان 20 درصد از افراد مبتلا به اچ‌.آی‌.وی قبلا سیگاری بوده‌اند.

افراد مبتلا به اچ‌.آی‌.وی که سیگاری هستند در مقایسه با سایر افراد بیشتر دچار برفک دهان، زخم‌های سفید دهان، پنومونی باکتریایی، پنومونی ناشی از پنوموسیستیس،(یک عفونت خطرناک ریه)، بیماری انسدادی مزمن ریه (COPD)، بیماری قلبی و سکته و سرطان ریه و انواع دیگر سرطان می‌شوند.

در این پژوهش جدید محققان به بررسی نقش سیگار و ویروس اچ‌.آی‌.وی بر طول عمر افراد پرداختند.

با استفاده از یک شبیه سازی کامپیوتری بیماری و درمان اچ‌.آی‌.وی، محققان به محاسبه طول عمر افراد مبتلا به ایدز سیگاری و غیرسیگاری پرداختند.

نتایج این پژوهش نشان داد که در افراد مبتلا به اچ.آی.وی که تحت درمان بوده و روند درمانی خود را به درستی دنبال می‌کنند، سیگار کشیدن می‌تواند طول عمر را تا دو برابر بیشتر از خود ویروس اچ‌.آی‌.وی کاهش دهد.

برای مردان مبتلا به  HIVکه درمان خود را نیز به درستی دنبال می‌کردند، کم شدن طول عمر در اثر ویروس HIV و سیگار کشیدن نتیجه مشابهی داشت.

مردان سیگاری که درمان اچ.آی.وی را در سن 40 سالگی آغاز کرده بودند در مقایسه با افرادی که هرگز سیگار نکشیدند در حدود 6.7 از طول عمر خود را از دست داده که این میزان در زنان 6.3 سال است.

سیگار کشنده‌تر از ویروس ایدز 

گفتنی است مردانی که سیگار کشیدن را در 40 سالگی ترک کرده و درمان خود را شروع کردند، 5.7 سال از طول عمر خود را مجددا به دست آوردند که این میزان در زنان  4.6 سال است.

محققان در انتها جمع‌بندی کرده‌اند که احتمال مرگ افراد مبتلا به HIV که روند درمانی خود را دنبال کرده اما در عین حال سیگار می‌کشند، بر اثر بیماری‌های مرتبط به سیگار بیشتر از خود ویروس اچ‌.آی‌.وی است.

دکتر کریشنا پی ردی یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد: اگر فردی تا سن 60 سالگی سیگار بکشد و در این سن تصمیم به ترک سیگار بگیرد، باز هم به افزایش طول عمر خود کمک شایانی کرده و نسبت به افراد سیگاری طول عمر بیشتری خواهد داشت.

این تیم اظهار کردند که ترک سیگار دارای نقش کلیدی در برنامه‌های مراقبتی افراد مبتلا به اچ.آی.وی داشته و آنها برای توصیه بهترین راه برای کمک به افراد مبتلا به HIV در جهت ترک سیگار نیازمند انجام تحقیقات بیشتری هستند.آنها همچنین به بررسی منافع بهداشتی و اقتصادی ترک سیگار در میان افراد مبتلا به اچ آی وی پرداختند.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۷:۴۵:۱۰ دیده شده : ۶۵بار نویسنده : admin

ویروس از کار انداختن کیبورد ویروس از کار انداختن ویندوز از کار انداختن آنتی ویروس ویندوز 8 ویروس از کار انداختن کارت شبکه ویروس از کار افتادن کیبورد ویروس از طریق وایبر فرستادن ویروس از طریق وایبر انتقال ویروس از طریق وایبر ویروس از بین برنده هارد ویروس از عربستان ویروس جدید از عربستان ویروس عربستان ویروس عربستانی علائم ویروس جدید از عربستان ویروس عربستان سعودی ویروس وارد شده از عربستان جلوگیری از ویروسی شدن فلش جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری ها روش جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری روش جلوگیری از ویروسی شدن فلش ترفند جلوگیری از ویروسی شدن فلش آموزش جلوگیری از ویروسی شدن فلش برنامه جلوگیری از ویروسی شدن فلش نحوه جلوگیری از ویروسی شدن فلش ترفند جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری ترفندهای جلوگیری از ویروسی شدن فلش جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری نرم افزار جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری نرم افزار برای جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری دانلود نرم افزار جلوگیری از ویروسی شدن فلش مموری چگونه از ویروسی شدن فلش مموری جلوگیری کنیم جلوگیری از ویروسی شدن هارد اکسترنال نرم افزار جلوگیری از ویروسی شدن هارد اکسترنال روش جلوگیری از ویروسی شدن هارد اکسترنال ایدز چیست ایدز چیست؟ ویکی پدیا ایدز چیست همشهری ایدز چیست تبیان ایدز چیست Doc بیماری ایدز چیست علائم ایدز چیست ایدز خراسانی چیست مرض ایدز چیست ازمایش ایدز چیست ایدز در ایران ایدز در ایران و جهان ايدز در ایران آمار ایدز در ایران 1390 گزارش ایدز در ایران تحقیقات ایدز در ایران فاجعه ایدز در ایران درمان ایدز در ایران بیماری ایدز در ایران شیوع ایدز در ایران ایدز و علائم آن بيماري ايدز و علائم آن بیماری ایدز و علائم آن ویروس ایدز و علائم آن ایدز علائم آن بیماری ایدز و علایم آن علائم ایدز و زمان بروز آن ایدز از راه دهان به دهان ایدز از راه دهان منتقل می شود؟ ايدز از راه دهان ایدز از راه دهانی ایدز از طریق دهان ايدز از طريق دهان انتقال ايدز از راه دهان انتقال ایدز از راه دهانی ایا ایدز از راه دهان انتقال می یابد ايا ايدز از راه دهان منتقل مي شود ایدز در تایلند ايدز در تايلند آمار ایدز در تایلند درصد ایدز در تایلند کنترل ایدز در تایلند ایدز تایلند درصد ابتلا به ایدز در تایلند وضعیت ایدز در تایلند میزان ایدز در تایلند بیماری ایدز در تایلند ایدز ایران ایدز ایران آمار ايدز ايران انجمن ایدز ایران سایت ایدز ایران داروی ایدز ایرانی خانه ایدز ایران ایدز سوغات تایلند آمار ایدز تایلند ایدز و تایلند ایدز تحفه تایلند واکسن ایدز تایلند ایدز ویکی پدیا ویروس ایدز ویکی پدیا ایدز در ویکی پدیا علایم ایدز ویکی پدیا علائم ایدز ویکی پدیا تاریخچه ایدز ویکی پدیا ایدز در ایران ویکی پدیا ایدز درمان دارد ايدز درمان دارد ایدز درمان دارد یا نه ايا ايدز درمان دارد بیماری ایدز درمان دارد؟ آیا ایدز درمانی دارد ایا بیماری ایدز درمان دارد ايا بيماري ايدز درمان دارد ایا ایدز درمان قطعی دارد ايا ايدز درمان قطعي دارد ایدز در استرالیا ايدز در استراليا امار ایدز در استرالیا ایدز از راه دهان سیگار کشنده‌‌تر از ویروس ایدز

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۸۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۱
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها