freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1373916/1  زمان: 09:00  1395/08/30  بازدید: 4,201

کارشناس و پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان با ابراز امیدواری نسبت به انتخاب علیرضا فغانی به عنوان بهترین داور جهان گفت: با انتخاب شدن فغانی، او به ارمغان داوری ایران و آسیا تبدیل می‌شود.

به گزارش "ورزش سه"، محمد فنایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نامزد شدن علیرضا فغانی در بخش بهترین داور در مراسم برترین های فوتبال جهان موسوم به Globe Soccer Awards، با تبریک به خانواده فغانی و جامعه داوری و فوتبال، گفت: امروز ما شواهدی داریم که داوری ما بالاتر از سطح فوتبال کشورمان است. منتهی داوری مظلوم است و حمایت نمی‌شود. این از مشکالات ماست که مسئولین نگاه مثبت نسبت به داوری کشور ندارند.

 

او ادامه داد: آرزو داریم که فغانی به عنوان نفر برتر انتخاب شود و ارمغان داوری ایران و آسیا شود. اکنون ما باید فغانی را جزو کسانی بدانیم که در جام جهانی قضاوت می‌کند. او باید نگاه به مراحل بالای جام جهانی داشته باشد. کمک‌های فغانی هم باید بدانند که موفقیت های او می‌تواند به آنها هم کمک کند.

 

این کارشناس داوری فوتبال با بیان اینکه باید نگاه مردم نسبت به داوری کشور، یک نگاه مثبت باشد، خاطرنشان کرد: مهمترین نکته‌ای که باید توجه داشته باشیم این است که در خارج از ایران همه امکانات برای قضاوت حرفه‌ای مهیاست. این امکانات باید در داخل کشور هم فراهم شود. اکنون فغانی از بهترین و مهمترین داوران آسیا و جهان است. این را باید بدانید که او آخرین نفر نیست و جوانان ما هم می‌آیند و مانند فغانی به جایگاه های بالای داوری می‌رسند.

 

فنایی در ادمه صحبت هایش درباره استفاده بیشتر از داوران جوان از زمان روی کار آمدن حسن کامرانی‌فر به عنوان رئیس دپارتمان داوری، بیان کرد: کامرانی‌فر از داوران خوب و کم حاشیه ما بود. هرچند ما در گذشته شاهد اختلافات دپارتمان و کمیته داوران بوده‌ایم ولی با آمدن کامرانی‌فر که مقبول دو گروه است، تنش‌ها کم شده است. ما و فدراسیون فوتبال باید به او کمک کنیم.

 

وی افزود: دغدغه ما این است که داوری از قطبی بودن درآیند و برای رسیدن به این هدف حتما باید جوانان بیایند و اشتباه کنند و تجربه کسب کنند تا داوری مانند فغانی از آنها دربیاید. در حال حاضر اکثر داوران ما تحصیل کرده اند و با کار و تلاش زیاد سعی در بروز کردن خودشان دارند.

 

پیشکسوت داوری فوتبال کشورمان با تاکید بر اینکه آسیا هم باید نگاه ویژه‌ای نسبت به داوران ایرانی داشته باشد، تصریح کرد: AFC با اینکه با فوتبال ایران مشکل دارد و همیشه سیاست را وارد ارتباطاتش با فوتبال ایران کرده ولی نمی‌تواند از داوران ما چشم پوشی کند.

 

فنایی همچنین بر لزوم سرمایه گذاری روی سیستم‌های پیشرفته داوری تاکید کرد و گفت: به هر حال داوری دنیا در مسیر پیشرفت است و تکنولوژی های داوری مانند گذشته نیست. کمیته آموزش فیفا در حال کار کردن است تا اشتباهات داوری را به حداقل برساند. پس این‌ها نشانه هایی است که باید از تکنولوژی‌های جدید داوری استفاده کنیم که خدا را شکر کارهایی انجام شده است.

 

وی در پایان درباره‌ی فاکتور ارسالی یکی از سرپرستان تیم های لیگ برتری به فدراسیون فوتبال در اعتراض به سفارش زیتون پرورده و نوشابه اضافی داوران، بیان کرد: این واقعا یک نکته منفی است و این نگاه یک نگاه واقعی نیست. مقام داوری باید بالا باشد. آن سرپرستی که این فاکتور را ارسال کرد و نامش هم منتشر نشد، یک فرد ضعیف النفس است. خود آنها در حال استفاده و منفعت بردن از کنار فوتبال هستند. مطمئن باشید که آن تیم باخته بوده که مسئولانش چنین کاری کرده بودند. قطعا در این مسئله داوران نباید سرزنش شوند.


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۰:۱۵ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin

ایران وایر ایران وایر ویکی پدیا ایران وایر تلگرام ایران وایر سام خسروی ایران وایر شراگیم زند ایران وایر نیوشا صارمی ایران وایر Facebook ایران وایر لامپ ایران وایر شمعی روشن کن ایران وایر والیبال ایران ورزشی ایران ورزشی فوتبال ایران ورزشی سایت عصر ایران ورزشی روزنامه ایران ورزشی امروز اخبار ایران ورزشی خبرگزاری ایران ورزشی ایران نیوز ورزشی روزنامه ايران ورزشی مجله ایران ورزشی ایران والیبال ایران والیبال المپیک ایران والیبال لیگ جهانی ایران والیبال جدول ایران والیبال جام جهانی ایران والیبال ایتالیا ایران والیبال امریکا ایران والیبال ژاپن ایران والیبال روسیه ایران والیبال جهانی ایران و روسیه ایران و روسیه فوتسال ایران و روسیه والیبال ایران و روسیه و چین ایران و روسیه فوتبال ساحلی ایران و روسیه کشتی ايران و روسيه روابط ایران و روسیه جنگ ایران و روسیه اتاق ایران و روسیه ایران ویکی ايران ویکیپدیا ایران ویکی پیدیا ایران ویکی لیکس ایران ویکی صدا ایران ویکی پدیا دانشنامه ازاد ویکی ایران میکرو ایرانی ویکی پدیا Iran ویکی پدیا ایران خودرو ویکی پدیا ایران ویج ایران ویج گروپ ایران ویج مدل لباس ایران ویج صفحه اصلی ایران ویج عضویت ایران ویج چت ایران ویج تقویم ایران ویج تقویم 93 ایران ویج گروه ایران ویج فال روزانه ایران و کره جنوبی ایران و کره جنوبی 2016 ایران و کره جنوبی فوتبال ایران و کره جنوبی زنده ایران و کره جنوبی مقدماتی جام جهانی ایران و کره جنوبی 2004 بازی ایران و کره جنوبی والیبال ایران و کره جنوبی روابط ایران و کره جنوبی بازی ایران و کره جنوبی ساعت ایران و سوریه ایران و سوریه به زبان ساده ايران و سوريه معاهده ایران و سوریه اخبار ایران و سوریه ایران و جنگ سوریه مرز ایران و سوریه نقشه ایران و سوریه اتحاد ایران و سوریه ایران و تحولات سوریه ایران و اسرائیل ایران و اسرائیل جنگ ايران و اسرائيل همکاری ایران و اسرائیل مقایسه ایران و اسرائیل انیمیشن ایران و اسرائیل دوستی ایران و اسرائیل ارتش ایران و اسرائیل اخبار ایران و اسرائیل جنگ ایران و اسرائیل در قرآن ایران واشکودا ایران واشکودا ایسنا نمایشگاه ایران واشکودا شرکت ایران واشکودا آسیاست ماهواره کانالهای ماهواره آسیاست فركانس ماهواره آسياست ماهواره آسیاست 3 اس ماهواره اسیاست 3s ماهواره آسياست ماهواره اسیاست 5 ماهواره آسیاست فرکانس نصب ماهواره آسیاست جهت ماهواره آسیاست آسیاست 3 اس تنظیم ماهواره آسیاست 3 اس آسیاست+تنظیم تنظیم دیش ماهواره آسیاست تنظیم دیش آسیاست تنظیم ماهواره آسیاست تنظیم ماهواره آسیاست 3 تنظیم دیش آسیاست 3s تنظیم جهت آسیاست آسیاست اینترنت فرکانس آسیاست فرکانس آسیاست 3 فرکانس آسیاست 5 قویترین فرکانس آسیاست فرکانسهای آسیاست فرکانس مادر آسیاست فرکانس ماهواره آسیاست فرکانس مادر آسیاست 3 فرکانس های ماهواره آسیاست فرکانس قوی آسیاست نصب آسیاست آموزش نصب آسیاست روش+نصب+آسیاست نصب ماهواره آسیاست 3 طریقه نصب آسیاست فرکانسهای ماهواره آسیاست فرکانسهای اسیاست 3 فرکانسهای ماهواره آسیاست 3s روش نصب ماهواره آسیاست فنایی: "فغانی" ارمغان فوتبال ایران و آسیاست

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۴
  • تعداد حاضران : ۱۷۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها