freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


در این شماره از هفته نامه گردشگری کجارو، از جزئیات پیاده‌روی اربعین، پدیده ابرماه، آلودگی تهران و سایر شهرها، ترک شهر ونیز توسط ساکنان آن به نشانه‌ی اعتراض و بسیاری دیگر از اخبار مهم حوزه گردشگری خواهیم گفت.

پیاده روی اربعین

گزارش اول هفته‌نامه این هفته نیز مربوط به پیاده‌روی اربعین و جزئیات آن است. این مراسم که یکی از بزرگترین گردهمایی‌های ملی-مذهبی ایرانیان است، به سرتیتر بسیاری از اخبار و خبرگزاری‌ها تبدیل شده است و ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف کشور، از جمله اپراتورهای تلفن همراه نیز در تسهیل آن برای زائران هم میهن‌مان اقداماتی صورت داده‌اند. در این گزارش که در هفته‌ی آخر این رویداد منتشر شده است، جزئیات اخبار هفته‌ی گذشته‌ی آن را از میان اخبار منتشر شده در کجارو بخوانید:

اعزام ۲۰۰ دستگاه آمبولانس و ۳۰۰ آتش نشان برای خدمات به زائران اربعین

 خبر اول مربوط به اعزام ۲۰۰ دستگاه آمبولانس و ۳۰۰ آتش نشان برای خدمات به زائران اربعین است که طی آن، «محمد سرور» معاون مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی در همایش بزرگ نظام سلامت اربعین مرز مهران اظهار کرد:

کمیته بهداشت و درمان برای اربعین و با مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام و با اعزام نیرو و تجهیزات به‌اندازه کافی در طول مسیر تردد زائران اربعین مرز مهران مستقر و ارائه خدمات می‌کنند.

وی با بیان اینکه تمام تمهیدات لازم اندیشیده شده است، افزود که با همکاری نیروهای نظامی از جمله سپاه و ارتش و پدافند غیرعامل، بیمارستان صحرایی در شهر مهران و پایانه مرزی استقرار می‌یابد و به زائران خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌شود.

همچنین مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات عالیات در ایران به بانوانی که قصد دارند در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند، توصیه کرد؛ از سفر انفرادی به عراق پرهیز کنند.

«فرناز بیکی» مسئول امور بانوان ستاد بازسازی عتبات عالیات در ایران گفت:

ما از بانوان می‌خواهیم «تنها» به عراق نروند و دست‌کم با یکی از محارم خود یا همراه با گروه در پیاده‌روی اربعین شرکت کنند. البته این توصیه صرفا به خاطر وجود مشکلات و مخاطرات تنها سفر کردن مطرح می‌شود. هرچند شرایط عراق و مسیر هم به گونه‌ای نیست که با قطعیت بتوان اعلام کرد، هیچ مشکلی پیش نمی‌آید.

«سرهنگ علی قاسم‌پور» معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان، هم با بیان اینکه حتما پس از ورود به مرز عراق، از مهر ورود به آن کشور در گذرنامه خود مطمئن شوید، به زائران اربعین حسینی توصیه کرد:

در صورت مفقود شدن گذرنامه، به یکی از کنسولگری‌های کشورمان در عراق مراجعه کنید.

وی خاطرنشان کرد که به منظور حفاظت از مدارک خود و پیشگیری از مفقود شدن آنها، از همراه داشتن مدارک غیرضروری اعم از شناسنامه، کارت ملی، کارت بسیج و نظایر آن و اشیای قیمتی و طلاجات خودداری کنید. ضمن اینکه زائران اسناد و مدارک خود را به افراد ناشناس و غیر مطمئن واگذار نکنند.

در خبر بعدی، رئیس اینترپل ناجا از استقرار سامانه شناسایی گذرنامه‌های جعلی و مفقودی پلیس بین‌الملل در مرزهای شلمچه، چذابه و مهران خبر داد. «سردار مسعود رضوانی» رئیس اینترپل ناجا درباره اقداماتی که پلیس بین‌الملل ناجا در قرارگاه اربعین انجام می‌دهد گفت:

بر اساس تصمیمات اتخاذ شده، پلیس‌های مختلف در راهپیمایی اربعین مسئولیت‌های مختلفی را بر عهده گرفته‌اند و در این میان مرزبانی و پلیس مهاجرت و گذرنامه بیشترین ماموریت‌ها را بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه پلیس بین‌الملل ایران نیز در هماهنگی با دیگر پلیس‌ها اقداماتی را انجام می‌دهد، ادامه داد که یکی از مواردی که پلیس بین‌الملل همواره آن را رصد می کند شناسایی گذرنامه‌ها و مدارک جعلی است که در سه مرز مهران، شلمچه و چذابه نیز این سامانه که به بانک اطلاعاتی اینترپل متصل است مستقر شده است.

وضعیت تعطیلی سینماها و تئاترها در آستانه اربعین

در ادامه‌ی اخبار اربعین حسینی (ع) به اخبار این روز در کشورمان می‌پردازیم:

«غلامرضا فرجی» سخنگوی شورای صنفی نمایش به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی سینماهای سراسر کشور از ساعت ۱۹ عصر شنبه ۲۹ آبان‌ماه تا دوشنبه اول آذرماه تعطیل هستند.

فرجی همچنین درباره نمایش برخی فیلم‌های مذهبی در روز اربعین گفت:

اگر سازندگان فیلمی درخواست نمایش داشته باشند، باید به وزارت ارشاد به طور کتبی اعلام کنند، ولی برای این روز چنین درخواستی مطرح نشده است.

همچنین گالری‌ها، فرهنگسراها، مراکز هنری تهران و موزه‌ها و بناهای تاریخی میزبان علاقه‌مندان به هنر، فرهنگ و تاریخ در روزهای سوگواری اربعین امام حسین (ع) هستند. 

بیشتر بخوانید:


آلودگی هوا

آلوده ترین مناطق تهران کجاست؟

هفته‌ی گذشته برای ساکنین تهران و دیگر کلانشهرهای ایران، هفته‌ای پر از آلودگی هوا و مشکلات تنفسی بوده است. در این بخش از هفته نامه به این اخبار می‌پردازیم.

بخش اخبار کجارو تلاش کرد تا تمامی اخبار مربوط به این پدیده را پوشش دهد تا هموطنان را از مشکلات، موانع و جدیدترین اخبار آن آگاه کند، در همین راستا مجموعه خبری منتشر شد که با تازه‌ترین اخبار هر لحظه به روز رسانی می‌شد، این مجموعه را می‌توانید از طریق لینک زیر مطالعه کنید:

آلودگی هوای تهران: از کاهش آلودگی روز پنجشنبه تا تعطیلی مدارس تهران در تمام مقاطع

همچنین بر اساس اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، آلوده‌ترین مناطق شهر را اعلام کرد که به شرح زیر است:

آلوده‌ترین نقاط تهران متعلق به ایستگاه‌های تربیت مدرس منطقه ۶، شهرداری منطقه ۱۱، شادآباد منطقه ۱۸ و شهرداری منطقه ۲۱ است.

آلوده ترین مناطق تهران

همچنین ایستگاه‌های مسعودیه منطقه ۱۵، شهید محلاتی منطقه ۱۴ و شهرری منطقه ۲۰، پاک‌ترین مناطق شهر تهران را تشکیل می‌دهند.

معصومه ابتکار

در این میان معصومه ابتکار،رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران، به آلودگی تهران به صورت زیر واکنش داده است:

در سال ۱۳۷۹ هم اعلام کردیم این برنامه کوتاه مدت نیست و ده پانزده سال زمان خواهد برد. خارج کردن پیکان از خط تولید و حذف سرب از بنزین در دولت هشتم در همین مسیر بود، اما برنامه به طور کامل به وقفه افتاد.

قرار بود سال ۱۳۸۶ سوخت کشور، چه بنزین و چه گازوییل، استاندارد شود، خودرو های تولید داخل همه یورو ۴ باشد، اما این اتفاق تا نیمه دوم سال ۱۳۹۲ رخ نداد.

وضعیت آلودگی هوای کشور در این سه سال بهتر شده و در اکثر کلانشهرها تعداد روزهای سالم و پاک افزایش یافته؛ به طوریکه تعداد روزهای سالم و پاک در شش ماهه نخست سال ۹۰ تنها ۶۸ روز بوده که در سال ۹۳ به ۱۶۳ روز افزایش یافته است.

برای استانداردسازی بنزین و گازوییل و خودروهای کشور اقدام شده، موتورسیکلت‌ها از آغاز مهرماه انژکتوری شده و نوع کاربراتوری آنها تولید نمی‌شود.

سوخت مازوت در نیروگاهها را تقریبا حذف کرده‌ایم و از ۴۵ درصد اکنون به حدود ۵ درصد رسیده است.

بیش از ۷۰۰ هزار خودروی فرسوده طی سه سال از رده خارج و از اسفند سال قبل نیز ۳۰ هزار تاکسی فرسوده از رده خارج شده است.

در مصوبه هفته گذشته هیات دولت از رده خارج کردن تعداد قابل توجه مینی‌بوس‌ها و اتوبوس های فرسوده نیز مصوب شد.

به جای اینکه بپرسیم چرا مشکل آلودگی هوا حل نشده، باید بپرسیم چرا برنامه اجرایی کاهش آلودگی هوا مصوب سال ۷۹، طی یک دوره هشت ساله تعطیل شده بود؟

سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه وارد کشور می‌شود

پس از دوام بیش از ۷ روزه‌ی آلودگی هوا، «احد وظیفه» مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، ضمن اشاره به پایداری و سکون نسبی هوا در شهرهای صنعتی کشور، بیان کرد:

با توجه به این پایداری بر میزان غلظت آلاینده‌های جوی افزوده می‌شود؛ بنابراین کاهش کیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت به ویژه اصفهان، اراک، تهران، کرج و قزوین وجود دارد. فردا نیز آلودگی هوا در مناطق ذکر شده با شدت کمتری ادامه دارد.

وی همچنین از ورود یک سامانه بارشی جدید از روز چهارشنبه خبر داد و افزود:

این سامانه از شمال غرب وارد کشور می‌شود و منجر به بارش پراکنده در شمال غرب خواهد شد.از اواخر وقت امروز تا صبح فردا در برخی مناطق گیلان و اردبیل بویژه جاده‌های کوهستانی وجود مه غلیظ منجر به کاهش دید افقی می‌شود.

بیشتر بخوانید:


پدیده ابرماه

ابرماه

روز یکشنبه در یک رویداد نادر، ماه به نزدیک‌ترین فاصله خود از زمین یعنی تا ۳۵۶ هزار و ۵۰۶ کیلومتری سیاره رسید و از این رو، ناسا آن را «اَبَر ماه» خارق‌العاده خواند.

این پدیده که پیش از این در سال ۱۹۴۸ رخ داده بود، تا ۱۸ سال آینده اتفاق نخواهد افتاد و فرصت بعدی مشاهده آن ۲۵ نوامبر ۲۰۳۴ خواهد بود.

اصطلاح ابرماه در وضعیتی به کار می‌رود که ماه کامل در نزدیک‌ترین فاصله‌ی خود با زمین قرار ‌گیرد. به این وضعیت حضیض ماه نیز گفته می‌شود.

چون مداری که ماه در آن به دور زمین می‌گردد بیضی‌شکل است؛ موقعیت‌هایی در مدار وجود دارد که ماه در چرخه‌‌ی خود، از زمین دور یا نزدیک است. ازآنجایی‌که مدار ماه به دور زمین به‌مرورزمان کمی تغییر می‌کند؛ فاصله‌ی آن از زمین در موقعیت حضیض در ماه‌های مختلف با یکدیگر متفاوت هستند.

بیشتر بخوانید: 


دیگر خبرها

در این بخش به اعلام دیگر اخبار مهم هفته‌ی گذشته به صورت کوتاه می‌پردازیم.

از همراهی شما عزیزان تشکر می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که تحریریه‌ی کجارو همواره منتظر نظرات، انتقادات، پیشنهادات و سوال‌های شما همراهان گرامی است.

*عکس کاور از: علیرضا کیخا

منبع : Zoomit ارسال به :
انتشار : یکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۵:۱۷ دیده شده : ۱۷۴بار نویسنده : admin

هفته نامه بازار کار هفته نامه بازار کار+آرشیو هفته نامه بازار کار گیلان هفته نامه بازار کار+آخرین شماره هفته نامه بازار کار اراک هفته نامه بازار کار تبریز هفته نامه بازار کار جدید هفته نامه بازار کار ایران هفته نامه بازار کار استان اردبیل هفته نامه بازار کار رشت هفته نامه سلامت هفته نامه سلامت خانواده هفته نامه سلامتی هفته نامه سلامت دانلود هفته نامه سلامت اشتراک هفته نامه سلامت شماره 454 هفته نامه سلامت امروز هفته نامه سلامت همشهری هفته نامه سلامت Pdf مجله هفته نامه سلامت هفته نامه 9 دی هفته نامه 9 دی کاریکاتور هفته نامه 9 دی توقیف شد هفته نامه 9 دی شماره جدید هفته نامه 9 دی ماه هفته نامه 9 دی شماره 143 هفته نامه 9 دی رسایی هفته نامه 9 دي هفته نامه ی 9 دی دانلود هفته نامه 9 دی هفته نامه صدا هفته نامه صدا رابین هود هفته نامه صدا –ویژه نوروز هفته نامه صدا و سیما هفته نامه صدای گلپایگان هفته نامه صدای زنجان هفته نامه صدای آزادی هفته نامه صدای ملت هفته نامه صدای بندر هفته نامه صدای شرق هفته نامه آسمان هفته نامه آسمان دوستی هفته نامه آسمان Facebook هفته نامه آسمان شماره 55 هفته نامه آسمان قوچانی هفته نامه آسمان توقیف شد هفته نامه آسمان شماره 51 هفته نامه آسمان شماره 68 هفته نامه آسمان شماره 60 هفته نامه آسمان شماره 47 هفته نامه پنجره هفته نامه پنجره شماره 83 هفته نامه پنجره ویکی پدیا هفته نامه پنجره دانلود هفته نامه پنجره مرتضوی هفته نامه پنجره ویژه نوروز هفته نامه پنجره نو هفته نامه پنجره شماره 183 هفته نامه پنجره شماره 50 هفته نامه پنجره شماره 207 هفته نامه پرتو هفته نامه پرتو مصباح یزدی هفته نامه پرتو مصباح هفته نامه پرتو امروز هفته نامه پرتو قم هفته نامه ی پرتو سايت هفته نامه پرتو آرشیو هفته نامه پرتو اخبار هفته نامه پرتو دانلود هفته نامه پرتو هفته نامه سیروان هفته نامه سیروان استان کردستان هفته نامه سیروان سنندج هفته نامه سیروان استخدامی هفته نامه سیروان در سنندج هفته نامه سيروان هفته نامه سيروان سنندج هفته نامه سيروان كردستان سایت هفته نامه سیروان هفته نامه ی سیروان هفته نامه تجارت فردا هفته نامه تجارت فردا شماره 72 هفته نامه تجارت فردا شماره 101 هفته نامه تجارت فردا + صنعت خودرو هفته نامه تجارت فردا شماره 87 هفته نامه تجارت فردا شماره 90 هفته نامه تجارت فردا شماره 62 دانلود هفته نامه تجارت فردا سايت هفته نامه تجارت فردا اشتراک هفته نامه تجارت فردا هفته نامه پاسارگاد هفته نامه پاسارگاد کرمان نیازمندیهای هفته نامه پاسارگاد سیرجان سایت هفته نامه پاسارگاد سایت هفته نامه پاسارگاد سیرجان هفته نامه ی پاسارگاد نیازمندی های هفته نامه پاسارگاد از پدیده های اپتیکی بسیار معمول از پدیده چه خبر از پديده چه خبر از پدیده شاندیز چه خبر از پديده شانديز چه خبر از سهام پدیده چه خبر امروز از پدیده چه خبر از پدیده شاندیز مشهد چه خبر از پدیده چ خبر از پدیده های زمین شناسی ایلام از پدیده های زمین شناسی در ایلام از پدیده های زمین شناسی در استان ایلام پدیده های زمین شناسی ایلام از پدیده های زمین شناسی استان ایلام از پدیدهای اپتیکی بسیار معمول از پدیده چخبر خبر از پدیده شاندیز شکایت از پدیده شاندیز عکس از پدیده شاندیز خبرهایی از پدیده شاندیز اخبار از پدیده شاندیز بازدید از پدیده شاندیز آخرین اخبار از پدیده شاندیز خبرهای جدید از پدیده شاندیز از پدیده های جغرافیایی منطقه آسیای شرقی از پدیده های جغرافیایی یکی از پدیده های جغرافیایی هوای آلوده تهران هواي الوده تهران هوا آلوده تهران هوای آلودگی تهران آلودگي هواي تهران آلودگی هوای تهران تعطیلی آلودگي هواي تهران و تعطيلي آلودگی هوای تهران امروز دوشنبه آلودگی هوای تهران در امروز آلودگی هوای تهران و تعطیلی شنبه هوای آلوده هوای آلوده چیست؟ هوای آلوده اهواز هواي آلوده هواي آلوده تهران هوای آلوده تبریز هوای آلوده اصفهان هوای آلوده و پاک نقاشی هوای آلوده آلودگی هوا چیست آلودگی هوای چیست آلودگی هوای اهواز امروز آلودگي هواي اهواز آلودگی هوا اهواز هوای اهواز آلوده است تصاویر هوای آلوده اهواز عکس هوای آلوده اهواز علت هوای آلوده اهواز عکسهای هوای الوده اهواز آلودگی هوا اهواز عکس آلودگی هوای تبریز آلودگی هوای تبریز امروز آلودگی هوای تبریز و تعطیلی مدارس آلودگی هوای تبریز 4 دی آلودگی هوای تبریز دی 92 آلودگی هوا تبریز ایا هوای تبریز الوده است آلودگی هوای تبریز فردا آلودگی هوای تبریز 3 دی آلودگی هوای اصفهان آلودگي هواي اصفهان آلودگی هوای اصفهان تعطیلی آلودگی هوای اصفهان و تعطیلی آلودگی هوای اصفهان امروز آلودگی هوا اصفهان تعطیلی آلودگی هوا اصفهان تعطیل آلودگی هوای اصفهان شنبه آلودگی هوای اصفهان دوشنبه هوای آلوده وهوای پاک هوای پاکیزه و آلوده نقاشی هوای آلوده و هوای پاک نقاشی هوای آلوده و تمیز نقاشی هوای آلوده وپاک نقاشي هواي الوده نقاشی آلودگی هوا نقاشي آلودگي هوا نقاشی در مورد هوای آلوده نقاشی درباره هوای آلوده نقاشی از هوای آلوده ایران خودرو ایران خودرو دیزل ایران خودرو اقساطی ایران خودرو قیمت ایران خودرو هایما ایران خودرو زیبایی ایران خودرو دیزل قیمت ایران خودرو رنو ایران خودرو شرایط فروش ایران خودرو پژو 206 ایران فیلم ایران فیلم پلاس ایران فیلم دانلود ایران فیلم 2016 ایران فیلم هندی ایران فیلم دانلود رایگان ایران فیلم دوبله فارسی ایران فیلم هندی دوبله فارسی ایران فیلم دانلود با لینک مستقیم ایران فیلم چاپ عکس ایران ترانه ایران ترانه حبیب ایران ترانه عباس بهادری ایران ترانه متین دو حنجره ایران فردا ایران فردا مجله ایران فردا یاه ست ایران فردا تلگرام ایران فردا زنده ایران فردا هاتبرد ایران فردا در یاه ست ایران فردا تلویزیون ایران کنسرت ایران کنسرت دات کام ایران کنسرت چارتار ایران کنسرت بابک جهانبخش ایران کنسرت سیروان خسروی ایران کنسرت فرزاد فرزین ایران کنسرت محمد علیزاده ایران کنسرت احسان خواجه امیری ایران کنسرت شهرام شکوهی ایران کنسرت کرمانشاه ایران پرس نیوز ایران پرس نیوزپ ایران پرس نیوز زنان ایران پرود ایران پرود سریال شهرزاد ایران پرود سریال ایران پرود پخش زنده ایران پرود فیلم سینمایی ایران پرود فیلم ایران پرود شبکه 3 ایران پرود شهرزاد ایران پرود تی وی ایران پرود سریال برادر ایران ایر ایران ایران ایران ایر تور ایران ایر چارتر ایران ایرانم ایران ایر وین ایران ایر فرانکفورت ایران ایر هامبورگ ایران ایر مالزی ایران ایران مازیار ایران ای سرای امید ایران ای سرای امید متن ایران ای سرای امید شجریان ایران ای سرای امید دانلود ایران ای سرای امید شهرام ناظری ایران ای سرای امید محمدرضا شجریان ایران ای سرای امید دابسمش ایران ای سرای امید ویکی ایران ای سرای امید شاعر ایران ای سرای امید Download ایران داک ایران داک ثبت پایان نامه ایران داک پیشینه ایران داک ثبت نام ایران داک چیست ایران داک مقالات روانشناسی ایران داک جستجو ایران داک گنج ایران داک دانلود مقاله ایران داک سایت قدیم از پدیده شاندیز هفته نامه؛ از پدیده ابرماه تا هوای آلوده ایران

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۸۰
  • تعداد حاضران : ۲۰۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها