freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: باران این روزهای تهران بعد از چندین روز هوای متوالی ناسالم ،اسیدی است اما نه آنقدر که به کسی یا چیزی آسیب برساند.

فوری/باران اسیدی تهران مضر نیستاسماعیل کهرم مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره باران اسیدی اظهار داشت: باران این روزهای آسمان تهران بعد از چندین روز هوای متوالی ناسالم ، اسیدی است ولی نه آنقدر که به کسی یا چیزی آسیب برساند.

وی گفت: میلیاردها میلیارد قطره باران روی یک توده هوای متراکم دودزا فرود آمده، باهم ترکیب شده و بر زمین میبارند؛ بنابراین در هر قطره میزان اسیدیته کمتر می باشد.

کارشناس محیط زیست بیان داشت: اسیدی بودن باران تهران زمانی مفهوم می یابد که شما قصد استفاده از آب باران را داشته باشید،بطوریکه اگر شما بخواهید آب آن را در خمره جمع و بعد بنوشید ؛توصیه می شود 4 ساعت اول بارش ،از این اقدام خودداری کنید.

کهرم ادامه داد: همچنین اگر بخواهید از آب این باران برای آبیاری باغچه و یا شستن زمین استفاده کنید ،هیچ مشکلی ندارد.

وی تاکید کرد: تاکنون ثابت نشده این نوع باران ،باران اسیدی مضر باشد.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت: بارانی که در انگلستان بارید، به دلیل صنعتی بودن این منطقه و جهت وزش باد به سمت جنگل های آلمان روانه شد و چنان آسیبی بر درختان وارد کرد که آنها پوسیدند.

کهرم ادامه داد: این اتفاق مسئله یک باران و دو باران نبود بلکه مسئله باران اسیدی سالیان سال بود که جنگلهای آلمان را نابود کرد.

وی درباره اسیدی شدن خاک به وسیله این باران نیزتصریح کرد: باران باید از لایه های متعدد خاک رد شود تا به سفره های زیرزمینی برسد که با این اتفاق آب باران اسیدی پاک و قابل خوردن میشود.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد:آب چاههای جذبی هم وقتی از لایه های خاک می گذرد پاک و قابل آشامیدن میشوند که اگر از نظر بیولوژیکی هم امراضی داشته باشد قابل تصفیه می باشد و خاک اسیدیته را از آب میگیرد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۵:۳۱ دیده شده : ۵۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۸۱
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها