freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به جای داشتن برنامه‌ی ذهنی و یك‌سری خیال و آرزوی مبهم، بهتر است برای پیشرفت و ترقی شخصی، با همگام شدن با برنامه‌ی راهبردی و دفتر برنامه‌ریزی روی اهداف مشخصی متمرکز شوید. مشخص کردن اهداف باعث می‌شود بتوانید انتخاب‌های بهتری داشته باشید و به اهداف کوتاه و بلندمدت خود بـرسید و دستاوردهای خود را بسنجید. 

راه‌های مشخص کردن اهداف:

۱- مشخص کردن فضاهای پیشرفت

مهم‌ترین قدم در پیشرفت و ترقی شخصی، مشخص کردن رابطه‌ی بین جنبه‌های مختلف زندگی و جدا کردن جنبه‌هایی است که نیاز به تغییر و بهبود دارند. برای این کار نقشه‌ای در ذهنتان طراحی کنید که توانایی‌ها و ضعف‌ها، ارزش‌ها و آرزوهای شما با توجه به زندگی شخصی، درسی و اجتماعی‌تان در آن مشخص شود.

2- انتخاب هدف‌ها

وقتی نگاهی به قسمت‌ها و جوانب مختلف اهداف درسی‌تان، چه آن‌هایی که در آن‌ها توانمندید و چه آن قسمت‌هایی که کمبود دارید، انداختید باید به دنبال پلی برای اتصال این قسمت‌ها به هم باشید (پلی بین اهداف بلندمدت درسی و کوتاه‌مدت).

رسیدن به هدف‌ها مستلزم داشتن چند هدف است:

هدف اول: داشتن صبر بیش‌تر

آزار و اذیت‌هایی که باعث می‌شود صبر خود را از دست بدهید لیست کرده و سعی کنید راه‌حل‌هایی برای آن‌ها پیدا کنید. برای مثال جلو بودن برنامه‌ی راهبردی و عقب بودن تدریس معلم که در دو آزمون اول مهرماه ممکن است اتفاقا بیفتد. در این زمان باید صبور باشید؛ زیرا وجود ایستگاه‌های جبرانی می‌تواند استرس شما را کم کند. روی اهداف خود تمرکز کنید و ببینید چه زمان‌هایی باید قاطع باشید و چه وقت مسائل را نادیده بگیرید.

هدف دوم: به دست آوردن کنترل احساسات

هر چیزی را که مخالف هدف کنترل احساسات‌تان باشد به‌دقت بررسی کنید و ببینید چه چیزهایی باعث خارج شدن شما از حالت عادی می‌شود.

اگر در صورت عقب افتادن از برنامه‌ی راهبردی احساس کردید که کنترل خود را از دست خواهید داد، قبل از این‌که عملی انجام دهید که باعث پشیمانی شود قدرت نه گفتن به گزینه‌ی شک‌دار و گزینه‌ای را که بلد نیستید داشته باشید و از پاسخ شانسی به سؤالات اجتناب کنید.

هدف سوم: بالا بردن تعادل و ثبات

کاری کنید تا از شر عادت‌های مضر و مخربی مثل تماشای زیاد تلویزیون بازی با موبایل و پرخوری راحت شوید. وقت کافی برای کارهای بزرگ، تغییرات مکانی و ارتباطی و کاری بنا بر اهدافتان صرف کنید. توانایی‌های‌تان را بشناسید، مهارت‌های‌تان را با تمرین و ممارست بیش‌تر با کمک دفتر برنامه‌ریزی و کتاب خودآموزی بالا ببرید و دستاوردهای خود را به‌دقت بررسی کنید.

هدف چهارم: اضافه کردن لذت و خوشی در برنامه‌ی روزانه

به جای بازی با تلفن همراه، تماشای مکرر تلویزیون و بودن با دوستانتان، فعالیت‌های جدید درسی را شروع کنید و با حضور در کلاس‌های رفع اشکال، محیط یادگیری را با هدف کم کردن اشتباهات برای خود لذت‌بخش کنید. 

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۲۵:۲۷ دیده شده : ۲۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۰۲۴
  • تعداد حاضران : ۱۶۶
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها