freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کارشناسان اقتصادی معتقدند قطع وابستگی انرژی آمریکا که ترامپ آن را وعده داده است بدون شک شامل حال عربستان نمی‌شود.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ پایگاه اینترنتی رویترز در گزارشی نوشت: "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا، وعده قطع وابستگی انرژی این کشور را داده و مدعی شده است مانع از واردات نفت عربستان به کشور می‌شود؛ اما بدون شک این یک تهدید پوشالی است و طرح ترامپ برای استقلال انرژی آمریکا هرچه باشد شامل حال عربستان نمی‌شود.

رویترز در ادامه نوشت: ترامپ بیش از آنکه مرد سیاست باشد، شخصیتی نمایشی و متظاهر دارد. بسیاری از وعده‌هایی که وی در دوران تبلیغات ریاست جمهوری بیان کرد فقط برای جلب حمایت رای‌دهندگان بود و هرگز جزئیاتی از طرح‌های خود ارائه نداد. ترامپ واقعا به آنچه می‌گفت اعتقاد نداشت و اصولا از نتیجه سخنانش نیز آگاه نبود.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: وعده ترامپ درمورد قطع واردات نفت از عربستان چندان جدی نیست، او فقط حرفش را زده است!

"خالد الفالح"، وزیر نفت عربستان، هفته گذشته اعلام کرد: مطمئن هستم ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، در باطن از سود و بازدهی خوب خرید نفت از عربستان آگاه است و معتقدم صنایع نفتی به او درباره حفظ قراردادهای تجاری در حوزه انرژی مشاوره خواهند داد و برایش شرح می‌دهند هرگونه ممنوعیت تجاری در این مقطع زمانی به سود آمریکا نیست.

آمریکا از تابستان گذشته روزانه 3.4 میلیون بشکه نفت از اوپک وارد کرد. ترامپ در کارزار انتخاباتی وعده داده بود آمریکا را به استقلال کامل در حوزه انرژی می‌رساند و وابستگی این کشور به دشمنان و کارتل‌های نفتی را متوقف خواهد کرد.

رویترز در پایان نوشت: "اکسون‌موبیل" و "شورون" به عنوان دو کمپانی بزرگ نفتی آمریکا باید در برابر طرح احتمالی ترامپ مقاومت کنند و اجازه ندهند وی با برنامه‌های نسنجیده خود منابع نفتی آنها را در بازارهای بین‌المللی حذف کند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۵۵:۸ دیده شده : ۴۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۵
  • تعداد حاضران : ۲۶۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها