freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


اگر نکات امنیتی در استفاده از اینترنت بانک به درستی به کار گرفته نشود زمینه به سرقت رفتن اطلاعات بانکی و مالی شما فراهم خواهد شد.

هنگام استفاده از اینترنت بانک نکات امنیتی را رعایت کنیدبه گزارش خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ رئيس پليس فتا استان آذربایجان شرقی درباره رعایت نکات امنیتی اینترنت بانک گفت: اینترنت بانک یکی از خدمات بانکداری الکترونیک است که اگر نکات امنیتی و پیشگیرانه هنگام استفاده از این خدمات به درستی به کار گرفته نشود زمینه به سرقت رفتن اطلاعات بانکی و مالی شما  با دستانتان خودتان فراهم خواهد شد.  

سرهنگ محسن محمودی درباره طرز استفاده از اینترنت بانک اظهار کرد: اینترنت بانک یکی از خدمات بانکداری الکترونیک است که این روزها تقریبا همه بانک‌ها و بعضی از موسسات مالی در غالب آن خدماتی را به مشتریان خود ارائه می‌دهند.  اگرچه این خدمات نقش بسیار موثری را در تسهیل عملیات بانکی و کاهش هدر رفت زمان بر عهده دارد اما اگر نکات امنیتی به هنگام استفاده از این خدمات به درستی به کار گرفته نشود سبب خواهد شد تا شما زمینه سرقت اموالتان را با دستان خودتان فراهم آورید.

وی تصریح کرد: این به معنی آن نیست که در آینده تنها به روش‌های سنتی اعتماد کنید و خود را از خدمات اینترنت بانک محروم کنید‌، بلکه ذکر این نکات به منظور استفاده بهینه از خدمات بانکداری الکترونیک است.

این مقام انتظامی افزود‌: بنابراين اگر شما رايانه خود را به يك محيط امن براي دريافت خدمات مالي تبديل كنيد، تهديد عمده‌اي متوجه شما و اطلاعات شما نخواهد بود. مهمترين نكته‌اي كه بايد به آن توجه كنيد اين است كه همانقدر كه در دنياي واقعيت مراقب اطلاعات مالي، كارت‌هاي اعتباري و وجوه نقد يا غير نقد خود هستيد، در فضاي اينترنت نيز بايد تمام جوانب و ملزومات امنيتي را رعايت كنيد.

وی در ادامه بیان نمود: مطمئن باشيد كه احتمال سرقت شماره كارت اعتباري و اطلاعات مالي شما از طريق اينترنت، از احتمال سرقت عمدي كارت اعتباري شما، به همراه رمز عبور مربوط به آن و يا دسته‌اي پول نقد كه حتي در كيف دستي خود قرار داده‌ايد، بیشتر و یا کمتر  نیست.

رئيس پليس فتا آذربايجان شرقی ده نکته امنیتی هنگام استفاده از اینترنت بانک به شرح ذیل بیان کرد :

1. تا جایی که امکان دارد در مراکز عمومی نظیر کافی‌نت‌ها یا مکان‌هایی که اینترنت رایگان در اختیار شما می‌گذارند و از امنیت آن اطمینان کافی ندارید وارد اینترنت بانک خود نشوید.

2. تا زمانی که از ارسال ایمیلی توسط بانک خودتان اطمینان حاصل نکرده‌اید اطلاعات شخصی خود را برای آن ایمیل ارسال ننمایید.

3.در صورتی که مجبور شدید در یک مکان عمومی از اینترنت استفاده کنید هنگام وارد کردن رمز عبور دقت کنید اطرافیان قادر به مشاهده رمز شما نباشند و تاجایی که ممکن است از صفحه کلید‌های مجازی که بانک‌ها در اختیارتان می‌گذارند استفاده کنید.

4. کد کاربری و رمز عبور خودتان را هیچ گاه یادداشت نکنید و تلاش کنید آن را حفظ کنید وبه هیچ عنوان رمز خود را در اختیار دیگران حتی کارکنان بانکتان قرار ندهید.

5.هنگام خرید اینترنتی از سایت‌های معتبر خرید کنید و دقت کنید هنگام پرداخت وجه  رمز و کلمه عبورتان را تنها در سایت بانکتان وارد کنید نه سایت‌های دیگر.

6.تصور نکنید چون مبلغ قابل توجهی وجه در حساب بانکی تان ندارید هدف مناسبی برای سارقان اینترنتی نیستید چرا که تمام کاربران اینترنت به یک میزان در معرض خطر تهاجم هکر‌ها هستند پس در هر شرایطی امنیت را جدی بگیرید.

7. از خدمات بانک‌هایی که در زمینه بانکداری الکترونیک مهارت و تجربه کافی بر خوردارند استفاده کنید چرا که رعایت امنیت اینترنتی باید از سوی هر دو سوی خدمات چه سرویس دهنده و چه سرویس گیرنده به یک میزان رعایت شود.

8.برای کامپیوتر شخصی‌تان یک نرم افزار امنیتی کارا و قابل اطمینان نصب کنید و در این باره با کارشناسانی که در خصوص نرم افزار‌ها مهارت دارند مشورت کنید.

9. هیچ فایل و نرم افزار نامطمئنی را در سیستم خود دانلود واجرا نکنید. در اين شرايط احتمال دانلود يك كد مخرب و سپس اجراي مستقيم آن در رايانه توسط خود شما بسيار بالاست.

10. هر چند ماه یکبار رمز اینترنتی خود را تغییر دهید تا از امنیت آن اطمینان داشته باشید.

وی در پایان گفت: در صورت بروز مشکلات در فضاي سايبري، پليس فتا آمادگي مقابله با جرائم رايانه‌اي را دارد و از عموم مردم درخواست داريم در صورت مواجهه با جرائم رايانه‌ای مراتب را سريعاً به وب سايت پليس فتا به آدرس    www.cyberpolice.ir  بخش تماس با ما گزارش کنند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۵:۷ دیده شده : ۵۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۵۴
  • تعداد حاضران : ۱۱۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها