freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۷۳۱۹

۶۷  بازدید

برترین ها: سخت است باورکردن اینکه در کلانشهری مثل توکیو، یکی از بزرگترین جاذبه ها یک برج، مجسمه، موزه یا پارک نیست، بلکه یک تقاطع است! شما ممکن است این تقاطع را در اخبار، فیلم های سینمایی و نمایش های تلویزیونی دیده باشید. این تقاطع ترافیکی به خودی خود هیچ چیز دیدنی و جذابی ندارد، تقاطعی در میان منطقه خرید توکیو که با تابلوهای نئونی و غول پیکر تبلیغاتی احاطه شده است.

اما آنچه که هنگام قرمز شدن چراغ راهنما در تقاطع شیبویا اتفاق می افتد، ارزش دیدن دارد. مانند بسیاری از تقاطع های ژاپن، هنگامی که چراغ راهنما قرمز می شود، همه آن ها در همه جهت ها همزمان قرمز می شوند. ترافیک خودروها کاملا متوقف می شود و جمعیت عظیم عابران پیاده منتظر در گوشه های تقاطع از همه طرف وارد آن می شوند ، مانند تیله هایی که از یک جعبه ریخته شده اند. همه آن ها در میانه تقاطع باهم روبرو می شوند اما به جای برخورد و ضربه زدن به هم ، به طرز ماهرانه ای در هم پیچ و تاب می خورند و بدون اینکه باهم برخوردی داشته باشند از کنار هم به سرعت عبور می کند. این رفتار عجیب نشان دهنده ادب، شلوغی سازمان یافته و مردمی بودن آن هاست که هر فرد غیرژاپنی را جذب می کند و هرکسی از دیدن آن تعجب می کند که چه چیزی این سیستم را باهم نگه می دارد و چگونه رفتار مردم این قدر خوب می ماند.

تقاطع برای عابران پیاده حدود یک دقیقه باز می مانند و سپس دوباره متوقف می شود. چراغ ها تغییر می کند و باز هم وسایل نقلیه حق حرکت دارند. وقتی خودروها در حال حرکت هستند، هر گوشه ای از این تقاطع پیوسته با مردم پر می شود. گفته می شود تقاطع شیبویا، شلوغ ترین تقاطع جهان است. در ساعات اوج، 2500 نفر از با یک تغییر چراغ از خیابان های آن عبور می کنند که دو میلیون نفر در روز می شود. این نوع تقاطع که تقاطع X یا مورب هم نامیده می شود در سال 1969 در ژاپن به وجود آمد و در حالی که در ایالات متحده و کانادا به علت ناکارآمد بودن کم کم از رده خارج می شد، تعداد آن ها در ژاپن روز به روز بیشتر می شد. امروزه بیش از 300 تقاطع از این نوع در ژاپن وجود دارد. گفته می شود سفر به توکیو بدون تجربه تقاطع شیبویا ناقص می ماند. حتی اگر فکر می کند نمی توانید مثل آن ها باشید و نظمشان را به هم می زنید، می توانید از دور آن را تماشا کنید. پنجره طبقه دوم ایتارباکس  در قسمت شمالی می توانید یکی از بهترین دیدگاه‌ها را برایتان فراهم کند.

نظم تماشایی شلوغترین تقاطع دنیا در ژاپن 
نظم تماشایی شلوغترین تقاطع دنیا در ژاپن 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۵:۱۰ دیده شده : ۵۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۸
  • تعداد حاضران : ۱۹۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها