freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به  گزارش ایسنا متن کامل یادداشت محمد نهاوندیان بدین شرح  است:

راه پیمائی زائران اربعین حسینی ، بی گمان بزرگترین راه پیمائی حق طلبانه و صلح آمیز در جامعه امروز جهانی است.


میلیون‌ها زن و مرد از کشورهای گوناگون، با گام‌های صبور و استوار خود می آیند تا دلبندیشان به یک عشق و حماسه بزرگ الهی و پایبندیشان به یک مکتب انسانی را امضاء کنند. می آیند تا بگویند قیام حسین بن علی (ع) در مبارزه با سوء استفاده از دین برای تثبیت حکومت ظلم و فساد هنوز زنده است و روش روشنگر و مردم گرای او هنوز دل‌ها را تسخیر می کند و شیوه حرکت او که تا دشمن دست به سلاح تجاوز و کشتار نبرده است، راه مسالمت می پوید ، هنوز بهترین گواه حقّانیّت و مظلومیّت است.

احیای گسترده و مردمی این سنّت دیرپای پیاده روی فروتنانه زیارت، برای نشان دادن اسلام حلم و بردباری و دعوت، در تمایز و تباین درخشانی است با توطئه سیاه کسانی که در این سال‌ها، قساوت و سربریدن و انفجار را برای تبلیغ و تحکیم فرقه اسلام نمای خود برگزیدند.

به راستی چه رمزی است در این بانگ خوش آهنگ " یا حسین " ، که این همه لبّیک عشق و ارادت می یابد و صدها زبان را هماهنگ می کند.


و چه می شد اگر این همه سرمایه پویائی و اشتیاق ، در یک هم افزائی هوشمند، الگوئی می ساخت برای زیستنی در صلح و عدالت؛ که همه جهانیان را به گلدسته های توحید فرا بخواند.
در پایان روز و پایان راه هم، این پرچم سپید و گلگون حسینی است که بر پرچم سیاه سیاهدلان تکفیری و زرسالاران آلوده نفتی پیروز خواهد شد و نهضت دعوت و نصیحت حسینی را به سرانجام بیداری و دادگستری خواهد رساند. همو که در زیارت اربعینش در بازگوئی هدفش می خوانیم : " جان خود را بخشید تا مردمان را از نادانی و سرگشتگی گمراهی برهاند ." (لیستنقذ عبادک من الجهالة و حیرة الضلالة )

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵:۴ دیده شده : ۳۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۲۳
  • تعداد حاضران : ۲۳۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها