freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، الکساندر آزادگان، استاد دانشگاه کالیفرنیا در سخنانی در سومین همایش بین‌المللی "نظام بین‌الملل،‌ تحولات منطقه‌یی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران" اظهار کرد: درباره تاثیر انتخاب ترامپ بر سیاست‌های راهبردی جهانی هنوز کمی زود است که ارزیابی قطعی داشته باشیم. باید صبر کنیم تا ببینیم مشاوران و وزیران او چه کسانی هستند.

او ادامه داد: واقعیت این است که ترامپ سوار بر موج احساسات مردم عادی شد و توانست رای آن‌ها را به دست آورد. باید بگویم مردم آمریکا در 15 سال اخیر بسیار سردرگم و خسته هستند. به ویژه از مداخله در جنگ‌های منطقه‌یی خسته‌اند. با این حال در رابطه با تاثیر ترامپ و سیاست‌های آمریکا در دنیا هنوز کمی زود است که چیزی بگوییم. در عین حال معتقدم از انتخاب ترامپ نباید خیلی خوشحال باشیم و نه خیلی ناراحت.

وی گفت: ترامپ شخصیت قوی دارد و به نظر می‌آید در امور مدیریتی نیز قوی باشد و چندان نتوان از جنبه‌های مختلف نسبت به او اعمال نفوذ کرد. با این حال وقتی کسی رییس‌جمهور می‌شود فارغ از شخصیت اصلی او یک سیستم است که تصمیم‌گیری می‌کند. به ویژه در رابطه با سیاست خارجی آمریکا رییس‌جمهور کاره‌ای نیست. بلکه اندیشکده‌ها و موسسات زیادی هستند که آن‌ها خط‌دهی می‌کنند.

این استاد دانشگاه کالیفرنیا گفت: معتقدم سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه چندان تغییر نخواهد کرد، با این حال باید منتظر بود و دید ترامپ در سوریه چه می‌کند. اگر واشنتگن در سوریه شکست بخورد شروع خوبی است تا آمریکا به سمت سیاست انزوا در عرصه بین‌الملل برود.

آزادگان خاطرنشان کرد: کسانی که به ترامپ رای دادند مخالف جنگ و هزینه مالیت‌های‌شان در جنگ‌های منطقه‌یی هستند و علاقه‌ای به تاخت و تاز در دنیا ندارند و منتظرند ببینند ترامپ برای آن‌ها چه می‌کند. با این حال باید بگویم بعید است ترامپ سیاست‌های دوران انتخاباتی‌اش از جمله از بین بردن داعش را پیاده کند. شاید برخی از گروه‌های تروریستی را منهدم کند اما به طور کلی این اتفاق نخواهد افتاد. ترامپ و طرفدارانش به طور کلی با اسلام در ستیز هستند. همان‌طور که مسیحیت را از ایفای نقش سیاسی باز داشتند می‌خواهند اسلام را هم به این سمت سوق دهند.

او ادامه داد: آن‌ها با ایجاد کردن داعش به عنوان جنبشی موازی اسلام واقعی سعی دارند تا خشونت و کشتار را جایگزین رفتارهای اخلاقی در اسلام کنند. تا به این شکل حرکت اصلی یعنی اسلام واقعی را منزوی کنند و معتقدم ترامپ با این سیاست مشکلی ندارد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۱۵:۹ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۱۹
  • تعداد حاضران : ۲۳۷
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها