freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، نگرانی‌های رهبران جهان در مورد این که آیا دونالد ترامپ، رییس‌جمهور جدید آمریکا پیشنهاداتی مبنی بر این که اجازه به برخی کشورها برای ساخت تسلیحات هسته‌ای را عملی می‌کند یا خیر در حال افزایش است.

اظهارنظرهای ترامپ در مورد تسلیحات هسته‌ای باعث بروز نگرانی‌های عمیقی میان رهبران جهان شده است که بسیاری از آن‌ها نگران آن هستند که تغییر مواضع و سیاست‌های آمریکا در این زمینه باعث ایجاد یک رقابت تسلیحاتی بین‌المللی خواهد شد.

تحلیل‌گران معتقدند که هیچ کس تردید و شک را دوست ندارد و آمریکا دهه‌هاست که در زمینه منع اشاعه اقدامات مثبتی را انجام داده است پیشنهادات ترامپ در طول کمپین که دستیابی برخی کشورها به سلاح هسته‌ای مشکلی ایجاد نمی‌کند و این که آمریکا ضرورتا تعهدات متحدان قدیمی خود را نادیده بگیرد در طول تاریخ بی‌سابقه است بنابراین باعث ایجاد ابهام می‌شود.

ترامپ در طول کمپین خود بارها گفته بود در صورتی که ژاپن، کره جنوبی و عربستان سعودی تسلیحات هسته‌ای در اختیار داشتند، مطمئن نیست که چیز بدی باشد.

ترامپ با اظهار این که بهتر است که این کشورها تسلیحات هسته‌ای نداشته باشند اما تاکید کرده است که آماده است تا به این کشورها اجازه دهد تا به یک قدرت هسته‌ای تبدیل شوند.

اما خود ترامپ در جای دیگر گفته است که از تسلیحات هسته‌ای بیش از هر چیز دیگری بی‌زار است و بزرگ‌ترین مشکلش در جهان تسلیحات هسته‌ای است. اظهارنظرهای متضاد مشابه دیگر در این باره باعث ایجاد ابهام در مورد موضع اصلی او شده است.

اجازه به کشورهای دیگر برای ساخت تسلیحات هسته‌ای باعث از بین رفتن سیاست منع اشاعه آمریکا در چند دهه اخیر خواهد شد که بر روی فراهم کردن چتر هسته‌ای آمریکا در راستای محافظت از متحدان آمریکا متمرکز بود.

ترامپ می‌تواند با اعلام این که از دستیابی کشورهای دیگر به تسلیحات هسته‌ای حمایت نمی‌کند، نگرانی و تشویش ایجاد شده میان بسیاری از رهبران جهان را از بین ببرد. او باید این اقدام را انجام دهد اگرچه از زمان انتخاب به عنوان رییس‌جمهور جدید آمریکا چنین اقدامی را انجام نداده است.

کره جنوبی، ژاپن و عربستان سعودی از اعضای معاهده منع گسترش تسلیحات هسته‌ای (NPT) هستند و برای دستیابی به تسلیحات هسته‌ای باید عضویت خود در NPT را لغو کنند یا تعهدات خود را نادیده بگیرند.

کارشناسان معتقدند که ژاپن به دلیل تاریخ خود به عنوان تنها کشوری که مورد حمله هسته‌ای قرار گرفته است بعید است به‌دنبال ساخت تسلیحات هسته‌ای باشد؛ اما جنگ‌طلبان کره جنوبی که دستیابی کشورشان به سلاح هسته‌ای برای مقابله با پیونگ یانگ را خواستار هستند با پیروزی ترامپ به هدف خود نزدیک شده‌اند.

یک نماینده پارلمان کره جنوبی هفته گذشته به خبرگزاری یونهاپ گفت:‌ در صورتی که ترامپ مواضع خود در این باره را عملی کند، کره جنوبی شاهد تغییرات اساسی در فضای امنیتی خود خواهد بود.

او پیش‌تر گفته بود کشورش نمی‌تواند هر زمان که یک تهدید وجود داشته باشد از آمریکا چتر هسته‌ای را قرض بگیرد.

عربستان سعودی نیز در گذشته چند بار به دنبال دستیابی به سلاح هسته‌ای بوده است اگرچه مقامات سعودی این گزارش‌ها را تکذیب کرده‌اند.

طرفداران منع اشاعه امیدوارند که اظهارنظرات ترامپ در این‌باره تنها در محدوده حرف باقی بماند.

طرفداران منع اشاعه معتقدند که این سخنان تنها انتخاباتی بوده است و نباید آن را جدی گرفت.

اگرچه کابینه آینده ترامپ می‌تواند نقش مهمی در شکل دادن به سیاست هسته‌ای ترامپ ایفا کند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۱:۳۵:۲۱ دیده شده : ۲۹بار نویسنده : admin

جهان از هر سلامی خالیست بی نجوای انگشتانت فقط و جهان از هر سلامی خالیست بی نجوای انگشتانت جهان از هر سلامی خالیست از جزایر بزرگ جهان از جزایر بزرگ جهان در جدول از جزایر بزرگ جهان ز از جزایر بزرگ جهان در حل جدول از جزاير بزرگ جهان از جزایر بزرگ دنیا از جهان چه خبر جهان پس از مرگ جهان پس از مرگ چگونه است؟ جهان پس از مرگ+برزخ جهان پس از مرگ در مسیحیت جهان پس از مرگ در ادیان مختلف جهان پس از مرگ در اسلام جهان پس از مرگ جفری لانگ جهان بعد از مرگ چگونه است کتاب جهان پس از مرگ اثبات جهان پس از مرگ دنیای پس از مرگ چگونه است؟ عالم پس از مرگ چگونه است؟ دنياي پس از مرگ چگونه است عالم بعد از مرگ چگونه است ؟ دنياي بعد از مرگ چگونه است دنیای بعد مرگ چگونه است آفرینش جهان از ژرژ گاموف آفرينش جهان از ژرژ گاموف آفرینش جهان از نظر ژرژ گاموف کتاب آفرینش جهان از ژرژ گاموف كتاب آفرينش جهان از ژرژ گاموف آفرینش جهان از دیدگاه ژرژ گاموف آفرینش جهان ژرژ گاموف دانلود کتاب آفرینش جهان از ژرژ گاموف خلاصه کتاب آفرینش جهان از ژرژ گاموف آفرینش جهان اثر ژرژ گاموف جهان هستی از کجا امده جهان هستی از کجا امده و به کجا میرود جهان پس از انسان جهان پس از انسان دانلود جهان بعد از انسان مستند جهان پس از انسان دانلود مستند جهان پس از انسان دانلود مستند جهان پس از انسان دوبله فارسی دانلود مستند جهان پس از انسان دوبله دانلود مستند جهان پس از انسان من و تو دانلود فیلم جهان پس از انسان دانلود رایگان مستند جهان پس از انسان جهان پس از ظهور جهان پس از ظهور حضرت مهدی جهان پس از ظهور امام زمان جهان پس از ظهور چگونه است جهان بعد از ظهور اوضاع جهان پس از ظهور وضعیت جهان بعد از ظهور کتاب جهان پس از ظهور خصوصیات جهان پس از ظهور شگفتی های جهان پس از ظهور امام زمان نگرانی رهبران جهان از مواضع احتمالی هسته‌ای ترامپ

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۴
  • تعداد حاضران : ۲۰۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها