freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


 به نقل از دیلی میل، فقدان هوا در طول استراحت شبانه باعث منتشر شدن اگزوم exosome و تسریع در روند رشد تومورها می‌شود.

اگزوم‌ها گوی‌های کوچکی هستند که در گولبول‌های سفید خون وجود داشته و نقش کلیدی در ارتباطات بین سلول‌ها ایفا می‌کنند.

وضعیت افراد مبتلا به این بیماری قابل درمان به مرور رو به وخامت رفته و باعث بزرگتر شدن تومورها و گسترش آنها در تمام بدن می‌شود.

محققان این پژوهش می‌گویند یافته‌های آنها نشان می‌دهد که ابتلا به سرطان در افرادی که به این مشکل دچار هستند بسیار خطرناکتر خواهد بود.

آپنه خواب یک بیماری شایع است که در آن دیواره‌های گلو در طول خواب استراحت کرده و باریک شده و تنفس عادی انسان قطع می‌شود.

آپنه‌ معمولا بین 10 تا 30  ثانیه طول خواهد کشید و در موارد شدید، می‌تواند صدها بار در هر شب تکرار شود.

در این حالت شخص با احساس خفگی به دفعات مکرر از خواب می‌پرد. هر آپنه می‌تواند تا 2 دقیقه نیز به طول انجامد وخود فرد معمولاً از آنها مطلع نمی‌گردد.

سطوح مختلف تولید اکسیژن در طول خواب باعث آسیب‌هایی می‌شود که حتی در سطح بافت نیز قابل تشخیص هستند.

این اختلال باعث بروز مشکلات و بیماری‌های مختلفی شده که یکی از مهمترین و شایع‌ترین آنها افزایش خطر ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها است.

همچنین خطر ابتلا به فشار خون بالا در افراد مبتلا به آپنه خواب درمان نشده، بیشتر می‌باشد.

در نتیجه، یک تیم از محققان دانشگاه شیکاگو و بارسلونا به بررسی پیشرفت سرطان ریه در موش‌ها پرداختند.

نیمی از حیوانات الگوهای تنفسی منظمی دارند در حالی که سایر آنها در معرض هیپوکسی (کاهش سطح اکسیژن مانند آپنه خواب) قرار دارند.

محققان این پژوهش دریافتند هرچه انتشار اگزوم‌ها در موش‌ها بیشتر باشد، آنها بیشتر در معرض مشکلات تنفسی قرار خواهند گرفت.

این امر باعث افزایش سرعت تکرار سلول‌های سرطانی و رشد و حرکت تومورها در سراسر بدن شده و احتمال متاستاز را افزایش می‌دهد.

در یک آزمایش جداگانه که بر روی انسان‌ها صورت گرفت، مشخص شد که انتشار اگزوم‌ها در بیماران مبتلا به آپنه خواب اثرات مشابهی در سلولهای سرطانی دارد.

یکی از محققان این پژوهش اظهار کرد که در طول چند سال گذشته اثبات شده که اگزوم‌ها نقش بسیار مهمی در ارتباطات بین سلولی دارند.

از زمانی که مشخص شد اگزوم‌ها نقش بسیار مهمی در فرآیندهای بدخیم دارند، تحت بررسی و نظارت‌های شدیدی از سوی محققان و دانشمندان قرار گرفتند.

این پژوهش در مجله Chest به چاپ رسیده است.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰:۲۷ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin

آپنه خواب آپنه خواب درمان آپنه خواب چیست آپنه خواب در کودکان آپنه خواب مرکزی آپنه خواب انسدادی آپنه خواب چيست بیماری آپنه خواب چیست؟ بیماری آپنه خواب علائم آپنه خواب آپنه خواب و درمان آن درمان آپنه خواب چیست آپنه در خواب چیست علل آپنه خواب چیست روش درمان آپنه خواب در کودکان آپنه انسدادي خواب سندرم آپنه انسدادی خواب درمان اپنه انسدادی خواب بيماري آپنه خواب سرطان و تغذیه سرطان و تغذیه همایش سرطان و تغذیه پاورپوینت همایش سرطان و تغذیه یزد کنگره سرطان و تغذیه یزد سرطان معده و تغذیه سرطان ریه و تغذیه سرطان خون و تغذیه سرطان پروستات و تغذیه کنگره سرطان و تغذیه سرطان و انواع آن سرطان چيست و انواع آن سرطان سينه و انواع آن سرطان خون و انواع آن انواع سرطان و علائم آن انواع سرطان و علائم آنها انواع سرطان و نشانه های آن سرطان چیست و انواع آن سرطان ریه و انواع آن تعریف سرطان و انواع آن سرطان و ورزش سرطان و ورزش درمانی سرطان خون و ورزش مقاله سرطان و ورزش رابطه سرطان و ورزش سرطان ریه و ورزش سرطان پروستات و ورزش سرطان سينه و ورزش سرطان ورزش سرطان رحم و ورزش سرطان و طب سنتی سرطان خون و طب سنتی سرطان رحم و طب سنتی سرطان طب سنتی سرطان در طب سنتی سرطان کبد طب سنتی سرطان روده طب سنتی سرطان ریه طب سنتی سرطان خون طب سنتی سرطان رحم طب سنتی سرطان و مرگ سرطان پروستات و مرگ سرطان معده و مرگ سرطان خون و مرگ سرطان رحم و مرگ سرطان کبد و مرگ سرطان روده و مرگ سرطان پوست و مرگ سرطان مثانه و مرگ سرطان سينه و مرگ سرطان و استرس رابطه سرطان و استرس سرطان استرس سرطان و ژنتیک سرطان خون و ژنتیک سرطان ژنتیکی سرطان ژنتیک سرطان معده و ژنتیک سرطان کولون و ژنتیک سرطان ژنتیکی است سرطان و پیشگیری سرطان و پيشگيري سرطان و راههای پیشگیری از آن کنگره سرطان و پیشگیری همایش سرطان و پیشگیری 93 سرطان پیشگیری اولین همایش سرطان و پیشگیری سرطان و راههای پیشگیری همایش سرطان و پیشگیری 92 سرطان و راههای پیشگیری آن سرطان و ریزش مو سرطان ریزش مو سرطان خون ریزش مو سرطان خون و ریزش مو سرطان روده و ریزش مو سرطان و علائم آن سرطان و علایم آن سرطان معده و علائم آن سرطان رحم و علائم آن سرطان کبد و علائم آن سرطان سينه و علائم آن سرطان گلو و علائم آن سرطان حنجره و علائم آن سرطان خون و علائم آن بدخیم ریه بدخیمی ریه سرطان بدخیم ریه توده بدخیم ریه تومورهای بدخیم ریه بیماریهای بدخیم ریه درمان سرطان بدخیم ریه علائم سرطان بدخیم ریه درمان تومور بدخیم ریه علایم تومور بدخیم ریه علایم بدخیمی ریه علایم سرطان ریه بدخیم تومور بدخیم ریه توده های بدخیم ریه درمان توده بدخیم ریه درمان سرطان بدخيم ريه آپنه خواب و سرطان بدخیم ریه

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۱۲
  • تعداد حاضران : ۱۴۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها