freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


 سحر عابدینی متخصص تغذیه در گفت و گو با خبرنگار کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ گفت: گاستروپارزی یا همان فلج معده به معنی شل شدن حرکات معده است که امروزه بسیار رواج یافته است.

وی بیان داشت: بیماری فلج معده طول عمر را  تغییر نداده و باعث مرگ نمی شود، ولی کیفیت زندگی را به  شدت  کاهش می دهد.در این بیماری غذا مدت زمان زیادی در معده باقی می ماند و فرد دچار احساس سیری معده  می شود. هنگام بیماری های ویروسی سخت احساس سیری نسبت به غذا را تجربه کرده ایم که با حالت هایی چون تهوع و استفراغ همراه بوده است؛ البته این نوع از فلج معده موقتی است و شخص بعد از بهبودی از بیماری به حالت طبیعی خویش بر می گردد. دیابت نیزعاملی جدی در ابتلا به فلج معده به شمار می رود.

وی عنوان کرد: انواع داروها ی مشتق مورفین مثل تریاک و یا سیگار ایجاد بی اشتهایی و سیری کاذب می کند همچنین آنتی هیستامین هایی مثل دیفن هیدرامین منجر به شل شدن معده را می شود.

عابدینی افزود:داروهای مختلفی هم برای این بیماری وجود دارد. متوکلوپرامید و «دومپریدون» که هم خانواده متوکلوپرامید است به صورت قرص و آمپول یکی از قدیمی ترین داروها برای درمان فلج معده است که در دیابتی ها باید روزانه مقدار بیشتری مصرف شود.

وی تصریح کرد:داروی «اریترومایسین» که برای درمان ذات الریه استفاده می شود دارای خاصیت ایجاد حرکات معده است که می توان از شربت یا قرص آن برای درمان کم تحرکی معده استفاده کرد.

عابدینی ابراز داشت:غذاهای نرم و مایع که راحت تر هضم می شوند نیز در روند تسریع بهبود این بیماری نقش دارد.

وی افزود:در هنگام صرف غذا  نیز نباید از نوشیدنی های گاز داری چون نوشابه استفاده کرد.

عابدینی یاد آور شد: خوردن غذاهایی با حجم کم و پرهیز از خوردن غذاهای چرب که مدت بیشتری در معده باقی می ماند، باعث بهبود نسبی این بیماری می شود. تحرک بدنی و پرهیز از نشستن و بخصوص دراز کشیدن یا خوابیدن بعد از غذا باعث بهترشدن این عارضه می شود.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰:۳۶ دیده شده : ۵۰بار نویسنده : admin

به نام پدر به نام پدر پسر روح القدس به انگلیسی به نام پدر فیلم کامل به نام پدر پسر روح القدس به نام پدر Iranproud به نام پدر دانلود فیلم به نام پدر دانلود به نام پدر ایرلند به نام پدر پسر وروح القدس به نام پدر جیم شریدان به نام خدا به نام خداوند جان و خرد به نام خداوند خورشید و ماه به نام خداوند جان آفرین به نام خداوند رنگین کمان به نام خدا های ادبی به نام خداوند بخشنده مهربان به نام خداوند به نام خدایی که جان آفرید به نام خدا های مختلف به نام همه عاشقان وطن به نام همه عاشقان وطن قسم میخورم مرگ هم زندگیست به نام همه عاشقان وطن سالار به نام خداوند جان و خرد کزین برتر اندیشه برنگذرد به نام خداوند جان و خرد به انگلیسی به نام خداوند جان و خرد خوشنویسی به نام خداوند جان و خرد کزین به نام خداوند جان و خرد معنی به نام خداوند جان و خرد كزين برتر انديشه برنگذرد به نام خداوند جان و خرد معنی شعر به نام خداوند جان و خرد گنجور به نام خداوند جان و خرد نستعلیق به نام خداوند خورشيد و ماه به نام خداوند خورشید وماه علیرضا قربانی معنی شعر به نام خداوند خورشید و ماه دانلود آهنگ به نام خداوند خورشید وماه علیرضا قربانی متن شعر به نام خداوند خورشید و ماه به نام خداوند خورشید ماه ادامه شعر به نام خداوند خورشید و ماه به نام خداوند جان آفرین حکیم به نام خداوند جان آفرین طنز به نام خداوند جان آفرین رضا احسان پور به نام خداوند جان آفرين به نام خداوند جان آفرین به پیش جوانان ایران زمین معنی شعر به نام خداوند جان آفرین متن شعر به نام خداوند جان آفرین دکلمه به نام خداوند جان آفرین هیچکس به نام خداوند جان آفرین شعر به نام خداوند رنگین کمان سرود به نام خداوند رنگین کمان سرود به نام خداوند رنگین کمان دانلود دانلود آهنگ به نام خداوند رنگین کمان متن سرود به نام خداوند رنگین کمان متن شعر به نام خداوند رنگین کمان بنام خداوند رنگین کمان به نام خداوند رنگین کمان خداوند بخشنده ی مهربان آهنگ به نام خداوند رنگین کمان به نام همه عاشقانت قسم به نام ایران به نام ایران دعای پیران یوز پلنگان به نام ایران بخوان به نام ایران بخوان به نام ایران دانلود بخوان به نام ایران Pdf به نام خداوند ایران زمین آهنگ به نام ایران کلاهبرداری به نام ایرانسل جهنمی به نام ایران جمله های ادبی به نام خدا بیماری شایعی به نام "گاستروپارزی"

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۹۳
  • تعداد حاضران : ۱۸۲
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها