freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


مقامات ترکیه از دیدار نمایندگان پارلمان اتحادیۀ اروپا با صلاح‌الدین دمیرتاش، رهبر حزب اصلی حامی کردها، جلوگیری کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی متشکل از 10 نمایندۀ حزب سوسیالیست‌های اروپا که به سرپرستی سرگئی استانیشف، اهل بلغارستان، به ترکیه سفر کرده‌اند اجازه نیافتند برای دیدار با صلاح‌الدین دمیرتاش، رهبر حزب دموکراتیک خلق‌ها (HDP)، به زندان ادیرنه که در شمال غرب ترکیه و نزدیک استانبول قرار دارد، بروند.

نیروهای امنیتی ترکیه مسیر منتهی به این زندان را مسدود کردند و نمایندگان پارلمان اروپا بعد از رویارویی با این مانع، بدون مقدمه در خیابان، کنفرانس خبری برگزار کردند.

پلیس ترکیه روز جمعه (14 آبان 1395) دمیرتاش و خانم فیگن یوکسک داغ، دو رهبر حزب دموکراتیک خلق‌‌ها را همراه با 9 نمایندۀ پارلمان دیگر این حزب بازداشت کرد.

رهبران این حزبِ مخالفِ دولت پس از امتناع از حضور در دادگاه و شهادت دادن در ارتباط با تحقیقات دادستان عمومی دیاربکر بازداشت شدند. اتهام آن‌ها تبلیغ برای حزب کارگران کردستان (پ‌‌‌ک‌‌ک) عنوان شده است.

سرگئی استانیشف دربارۀ دمیرتاش گفت: «وی تنها نیست؛ خانوادۀ سیاسی ما با وی همبستگی دارد.»

هسیار اوزسون، نایب‌رئیس حزب دموکراتیک خلق‌ها، که دوشنبه در هیئت نمایندگان اروپایی حاضر بود، مقامات ترکیه را به اتخاذ «سیاست انزوا» علیه مقامات حامی کرد که زندانی هستند، متهم کرد و افزود آن‌ها هرگونه ارتباط با دنیای خارج را تا پایین‌ترین سطح ممکن کاهش داده و به حداقل رسانده‌اند.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۳۶:۴ دیده شده : ۲۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۳۸۶
  • تعداد حاضران : ۲۳۱
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها