freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


 محمد مهدي گويا رئيس مركز مديريت بيماريهاي واگير وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ از افزایش بیماران مبتلا به عفونت‌های تنفسی طی هفته اخیر خبر داد و گفت: با افزایش آلودگی هوا، شاهد رشد بیماران مبتلا به عفونت‌های تنفسی و آنفلوآنزا به بیمارستان‌ها بودیم.

وی با بیان اینکه آلودگی هوا تاثیر غیر مستقیم بر بیماری های تنفسی و عفونت ها دارد، تصریح کرد: از هفته گذشته موارد عفونت های تنفسی، مشکلات تنفسی حاد، آنفلوآنزا و بستری در مراکز درمانی افزایش یافته و پیش بینی می شود این میزان طی روزهای پیش رو بیشتر شود اما آلودگی هوا به طور غیرمستقیم در بروز این بیماری ها نقش داشته به طوری که موجب تشدید آنها می شود.

به گفته رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، آلودگی هوا برای گروه های پرخطر شامل افراد بالای ۶۵ سال، بیماران قلبی، بیماران مزمن ریوی، دیابتی های کنترل نشده، سرطانی ها و کسانی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می کنند و همچنین خانم های باردار عوارض بیشتری دارد.

وی اظهار داشت: سهم بستری های مربوط به بیماران آنفلوآنزا در هفته گذشته 10 درصد بوده و این نشان از لزوم اهمیت ویژه به بحث پیشگیری و اقدامات مناسب جهت جلوگیری از افزایش این روند دارد.

گویا تصریح کرد: در مرزهای ایران و عراق هم با توجه به تلاش های مرکز فوریت های پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور، خوشبختانه بیماری های واگیر مثل سل و وبا تاکنون دیده نشده است.

وی سرماخوردگی را مهمترین مشکل مراجعین و زائرینی دانست که در حال برگشت هستند و افزود: تمام امکانات و آمادگی های لازم جهت هر نوع بیماری یا حادثه در نقطه صفر مرزی موجود است و کلینیک های شهرداری هم با نیروهای بهداشتی و درمانی و تجهیزات مناسب آماده ارائه خدمات به زائران هستند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲:۱۵:۲۹ دیده شده : ۳۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۷۴۶
  • تعداد حاضران : ۱۲۴
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها