freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۵۴۱۶

۱۴۱۵  بازدید

خبرگزاری آنا - ندا اظهری: شکل‌گیری چهره یک مرد روی تپه‌های شنی صحرای «نامیب»، یکی از قدیمی‌ترین صحراهای جهان، محققان را به تعجب واداشت.

 نقش چهره یک مرد بر تن صحرا

تصویر چهره‌ای که روی شن‌های صحرای «نامیب» در نامیبیا شکل می‌گیرد، در واقع خطای دید انسانی است به طوری که هنگام تصویربرداری از آن در جهات و زوایای مختلف، این چهره از بین می‌رود.

یک مرد 56 ساله که مدیر اجرایی بازنشسته یک شرکت تولید دوچرخه است، چند روز پیش این عکس را هنگام پرواز بر فراز صحرای «نامیب» با هلی‌کوپتر گرفته است. این تصویر عجیب را ابتدا دختر او مشاهده کرد. در این تصویر، یک نوار بزرگ از تپه‌های شنی دیده می‌شود که در پایین سواحل نامیبیا واقع شده و میلیون‌ها سال قدمت دارد.

 نقش چهره یک مرد بر تن صحرا


محققان بر این باورند که این صحرا قدیمی‌ترین صحرای روی کره زمین است که به حدود 80 میلیون سال پیش برمی‌گردد و گویی در این صحرا، دنیای دیگری در جریان است. صحرای نامیبیا تا زمان استقلالش از آفریقای جنوبی در سال 1990، به آفریقای جنوب غربی معروف بود.

 نقش چهره یک مرد بر تن صحرا

سایه‌هایی که روی شن‌های این منطقه ایحاد شده است، شکل چشم، یک بینی بزرگ و دهانی نیمه‌باز را در برابر چشم نمایان می‌کند به گونه‌ای که انگار نیم‌رخ یک مرد را می‌بینید. برخی محققان معتقدند بادهایی که در این صحرا می‌وزند باعث ایجاد شکل‌های مختلفی روی شن‌ها می‌شود که یکی از آنها تشکیل شکلی شبیه چهره است.

از سوی دیگر، زاویه تابش نور روی شن‌ها نیز می‌تواند عامل ایجاد چنین تصاویری روی تپه‌های شنی بوده باشد.

منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۵:۳۸:۵۱ دیده شده : ۴۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۳۳
  • تعداد حاضران : ۲۲۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها