freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۴۳۹۴

۱۶۰۵  بازدید

محققان در اطراف مکزیک و در جایی میان دریای کارائیب و خلیج مکزیک، یک رودخانه زیرزمینی را کشف کردند. در این رودخانه گازهای سمی بسیاری وجود دارد که آن را به یکی از ترسناک‌ترین و ناشناخته‌ترین نقاط زمین تبدیل کرده است.

وبسات گجت نیوز - مصطفی معصوم پور: محققان در اطراف مکزیک و در جایی میان دریای کارائیب و خلیج مکزیک، یک رودخانه زیرزمینی را کشف کردند. در این رودخانه گازهای سمی بسیاری وجود دارد که آن را به یکی از ترسناک‌ترین و ناشناخته‌ترین نقاط زمین تبدیل کرده است.

در میان جنگل‌های حاره‌ای و پر از درخت منطقه‌ی کارائیب و مکزیک، گودال‌های آبی بسیار مخوفی وجود دارد و اینک محققان یک رودخانه زیرزمینی را در زیر یکی از این گودال‌ها کشف کرده‌اند. رودخانه‌ای در اعماق گودال آبی بزرگ Cenote Angelita وجود دارد که محققان حدس می‌زنند تا 30 متری زیر زمین نیز جریان داشته باشد.

آشنایی با یکی از مخوف‌ترین نقاط زمین!

در این رودخانه زیرزمینی گاز مرگبار سولفید هیدروژن وجود دارد

این رودخانه در جایی که آب شور و جریان آب شیرین به یکدیگر می‌رسند، از ابرهای ضخیم متشکل از سولفید هیدروژن پوشیده شده است و اگر این گاز استنشاق شود نتیجه‌ای جز مرگ به همراه نخواهد داشت! جنگلی که در بالای این رودخانه قرار گرفته، یکی از زیباترین و بکرترین مناطق جهان است، اما وقتی در عمق این گودال نفوذ می‌کنیم و به این رودخانه زیرزمینی می‌رسیم، متوجه می‌شویم که با یکی از ترسناک‌ترین و ناشناخته‌ترین نقاط کره‌ی زمین روبرو هستیم.

آشنایی با یکی از مخوف‌ترین نقاط زمین!

با توجه به اینکه ابر گازی بر فراز این رودخانه زیرزمینی بیش از 3 متر ضخامت دارد، محققان کار بسیار سختی برای نفوذ به این مکان دارند و همین مسئله موجب ناشناخته بودن آن شده است. با این حال محققان دست از تلاش برنداشته‌اند و قصد دارند تا با نفوذ به این گودال، راز شکل‌گیری این رودخانه را کشف کنند. مایاها عقیده داشتند که این گودال‌ها دروازه‌ی ورود به دنیای زیرزمینی هستند.
آشنایی با یکی از مخوف‌ترین نقاط زمین! 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۷:۲ دیده شده : ۸۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۳۴
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها