freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


حزب مخالف دولت مرکزی در کره‌جنوبی خواستار استیضاح "پارک گون هه" شده است.

رئیس جمهور کره جنوبی یک قدم به استیضاح نزدیک‌تر شد

استیضاح "پارک گون هه" که به فساد سیاسی متهم است، امروز (دوشنبه) با اعلام نظر حزب "لیبرال دموکرات" اصلی ترین حزب اپوزیسیون کشور مبنی بر ارزیابی گزینه‌های موجود برای تسریع این روند، بیش از پیش به واقعیت نزدیک شد.

"چو می آی"، رئیس اپوزیسیون، در این رابطه گفت: ما فورا زمان و نحوه استیضاح رئیس جمهور و همچنین تشکیل کمیته ای فرعی با هدف بررسی تلاش‌ها در راستای به جریان انداختن استیضاح را ارزیابی می‌کنیم.

از آنجا که فرایند استیضاح معمولا چند ماه به طول می‌انجامد، حزب دموکراتیک از بیم آنکه مبادا رای دهندگان محافظه کار در میانه راه نظر خود را تغییر دهند و اوضاع به نفع پارک تمام شود، نسبت به استیضاح وی مردد بودند.

تعدادی از دادستان‌های کره‌جنوبی اعلام کردند به عقیده آنها "پارک گون-هه" در رسوایی سوءاستفاده از قدرت که دولت وی را بی‌ثبات کرده، دست داشته است. دوست نزدیک و صمیمی رئیس جمهور به نام "چوی سون-سیل" و مشاور سابق وی به نام "آن چونگ – بوم" به سوءاستفاده از قدرت متهم شده‌اند. آنها شرکت‌ها را تحت فشار قرار می‌دادند تا به بنیادهایی که در کانون این رسوایی بودند، پول کمک کنند.  

هزاران نفر از مردم سئول در چند روز اخیر برای چهارمین هفته پیاپی به خیابان‌ها آمدند و علیه رئیس‌جمهور کره‌جنوبی تظاهرات کردند. این بزرگترین اعتراضات مردمی از دهه 80 میلادی در کره جنوبی محسوب می‌شود. 

حزب اپوزیسیون "مردم" کره‌جنوبی در پارلمان 300 عضوی 38 کرسی دارد و تلاش‌ها برای عزل پارک گون-هه را آغاز کرده است. آنها با سایر احزاب برای جمع‌آوری امضا جهت طرح استیضاح رئیس‌جمهور  رایزنی می‌کنند.

آغاز طرح استیضاح به رای دست‌کم نیمی از اعضای پارلمان نیاز دارد و برای تصویب، نیازمند رای دو سوم اکثریت است. اگر این طرح در پارلمان تصویب شود، از سوی دادگاه قانون اساسی مورد بررسی قرار می‌گیرد و دست‌کم 6 نفر از مجموع 9 قاضی باید آن را تایید کنند. تحلیلگران سیاسی معتقدند که طرح استیضاح علیه پارک احتمالا تایید شود.

دوره پنج ساله ریاست جمهوری "پارک" فوریه 2018 به پایان می‌رسد و او مقابل درخواست‌ها برای استعفا مقاومت می‌کند. "پارک گون هه" دو بار به دلیل رسوایی پیش آمده عذرخواهی کرد و گفت هدفش بهره‌وری اقتصاد بوده است و نه منفعت شخصی؛ اما اذعان کرد در روابطش با "چوی سون – سیل" بی‌احتیاطی کرده است.

افشای فساد مالی و سیاسی رئیس جمهور کره جنوبی حتی پای مدیران کمپانی‌های سامسونگ و هیوندای را نیز به بازجویی‌ها باز کرده است.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۸:۵۱:۳ دیده شده : ۲۸بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۴۲
  • تعداد حاضران : ۲۴۲
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها