freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام دادستان مشهد درباره سخنرانی نایب رئیس مجلس که باعث این همه بحث در کشور شد، تاسف‌آور است.

ایران با اقدام متقابل، آمریکا را سر عقل خواهد آوردبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود گفت: مراسم اربعین حسینی در نهایت شور و عظمت برگزار گردید و مسلمانان اراده قوی خود را در پیمودن راه امام حسین(ع) به جهانیان نشان دادند.

وی افزود: گرچه برخی رسانه‌های بین‌المللی در یک واکنش غیرحرفه‌ای در مقابل سیل خروشان عاشقان حسین(ع) لب فرو بستند اما چنین بغض رسانه‌ای از ارزش حرکت توفنده اربعین نمی‌کاهد، اربعین حسینی علاوه بر اینکه قلوب مؤمنین را متحول نمود در مقابل انحطاط و آشفتگی اخلاقی و سیاسی در دنیای غرب بار دیگر راهی نو در همبستگی اجتماعی برمبنای معنویت و اخلاق را نشان داد تا دل‌های دور افتاده از یکدیگر و مأیوس از آینده بشریت با دیدن اوج فداکاری و ایثار مکتب حسینی خودآگاهی فطری خود را بازیابند.

رئیس مجلس خاطر نشان کرد: ضمن قبولی طاعات و عزاداری‌های همه مسلمانان به خصوص ملت عزیز لازم می‌دانم از همت عالی حکومت و ملت عراق سپاسگزاری کنم که با دقت و نظم سلامت و آرامش راهپیمایان را فراهم کردند، همچنین از وزارت کشور و استانداران مرزهای غربی و جنوبی، سازمان حج و زیارت، نیروهای انتظامی و سپاه پاسداران، هلال احمر، وزارت‌خارجه، وزارت اطلاعات، صداوسیما و رسانه‌ها و سایر دستگاه‌ها که در این عزم ملی شورآفرین انجام وظیفه کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

لاریجانی در ادامه تصریح کرد: امیدوارم تمهیدات لازم به هنگام بازگشت عزاداران تدارک دیده شود.

وی گفت: همانگونه که نمایندگان استحضار دارند پس از توافق هسته‌ای، جدای از چند کشور معاند و برخی جریان‌های داخلی آمریکا، عموم دولت‌ها و ملت‌ها با نگاه مثبت ابراز تمایل به همکاری‌های گسترده با ایران کردند اما از طرف دیگر حدود 50 طرح در مجلس نمایندگان آمریکا در تقابل با این توافق مطرح گردید که در هفته گذشته نیز دو طرح از تصویب آنها گذشت.

رئیس قوه مقننه اظهار داشت: نکته عجیب اظهارات رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در این ماجرا بود که مدعی شد ایران نقض برجام کرده است به تصور اینکه با این بهانه اقدامات غیرمعقول و غیرمسئولانه خود را توجیه کند، حال ببینیم ادعای این رئیس مجلس نمایندگان آمریکا حتی در بین مسئولان آمریکایی قابل تأیید است؟!

وی ادامه داد: در طول یکسال و اندی که از توافق هسته‌ای می‌گذرد حداقل 40 بار مقامات آمریکا و مقامات اتحادیه اروپا و نهادهای بین‌المللی در این باره و نحوه رفتار ایران اظهارنظر کردند رئیس جمهور آمریکا، وزیرخارجه، وزیر انرژی آمریکا، نماینده آمریکا در سازمان ملل و حتی رئیس تحقیقاتی کنگره، دبیرکل سازمان ملل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چند بار در مورد پایبندی ایران به تعهداتش بیانیه، گزارش و یا اظهارنظر کرده‌اند.

لاریجانی خاطر نشان کرد: حتی رئیس جمهور آمریکا پنجمین اظهارنظر تأییدی خود پس از انتخابات اخیر آمریکا اعلام کرد استدلال اصلی مخالفان علیه توافق هسته‌ای این بود که ایران تقلب خواهد کرد و به تعهداتش عمل نخواهد کرد اما یکسال است که با دلیل و مدرک ثابت می‌کنیم که ایران به تمامی تعهداتش عمل نموده است و این فقط نظر من و مشاورانم نیست سازمان اطلاعاتی و ارتش همین حرف را می‌زنند که این سخن رئیس جمهور آمریکاست.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام دادستان مشهد درباره سخنرانی نایب رئیس مجلس که باعث این همه بحث در کشور شد، تاسف‌آور است.

وی گفت: آژانس بین‌آلمللی انرژی اتمی و مدیرکل آن در 13 مورد با صراحت پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را اعلام نموده است آژانس در اکتبر 2016 این گونه نظر داد که من می‌توانم تأیید کنم که ایران به تعهداتش پایبند بوده و در حال انجام تعهداتی است که به جامعه بین‌الملل وعده داده است.

لاریجانی ادامه داد: دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که من جمهوری اسلامی ایران را در راه اجرای توافقات هسته‌ای آنگونه که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کرد، تحسین می‌کنم  موضوع پایبندی به تعهدات از سوی ایران در حدی تکرار شد که مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک ماه پیش در نشست وزرای خارجی 1+5 با حضور ایران اعلام کرد روند هماهنگی و همکاری ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بسیار عالی بوده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید از رئیس مجلس و نمایندگان آمریکا سوال شود آیا این همه اظهارات در تأیید انجام تعهدات از سوی ایران کافی نیست، این حجم اظهار نظر در تأیید اقدامات ایران شما از آن بی‌اطلاع هستید که تأسف آور است و بعید است مطلع نباشید که اگر با اطلاع به این اظهارات چنین حرف خلاف واقعی سردادید چه هدفی را دنبال می‌کنید این رفتار نمونه‌ای از کردار غیرصادقانه آنان است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به حق بارها متذکر شده‌اند که به این‌ها و قولشان نمی‌توان اعتماد کرد.

لاریجانی خاطر نشان کرد: البته شاید هدف آقای پل رایان که در انتخابات اخیر آمریکا با الفاظ موهنی درباره ترامپ موضع‌گیری کرد این است که شرایطی را فراهم بیاورد که رئیس جمهور جدید آمریکا از ابتدا با دردسر جدی مواجه شود چرا که امکان دارد ایران با اقدام متقابل آنان را سرعقل بیاورد.

وی در ادامه گفت: مطلب دیگر در سالهای اخیر دنیای اسلام درپی آشفتگی فاجعه آمیز تروریست‌ها زیان‌های جبران ناپذیری را تحمل نمود نظیر آنچه در سوریه و یمن، عراق، بحرین، لیبی رخ داد اما اقدامات اخیر در عراق و سوریه علیه ترویست‌ها با توفیقاتی همراه بود که جنبه راهبردی دارد و انفجارهای کوری از سنخ اقدامات تروریستی روز گذشته در مسجد مسلمانان افغانستان نشان از استیصال آنان است جمهوری اسلامی در بحران چند سال اخیر بارها همه طرف‌ها را به راه حل سیاسی دعوت نموده تا مجال از تروریست‌ها گرفته شود.

لاریجانی افزود: تروریست‌ها برای برخی کشورهای منطقه نقطه امید بودند امروز این تصور واهی رنگ باخته ولی به قیمت جان هزاران نفر و خسارات مادی فراوان.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی با مسلمانان افغانستان و نیجریه در مصیبت‌های روزهای اخیر همدردی می‌کند.

این خبر در حال تکمیل است...

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۱۰:۲۸ دیده شده : ۲۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۸۱
  • تعداد حاضران : ۲۲۰
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها