freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


متیس معتقد است ایران، بالاتر از القاعده و داعش، تهدید کنندهٔ اصلی پایداری خاورمیانه است.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جیمز متیس متولد ۸ سپتامبر ۱۹۵۰است. وی ارتشبد بازنشسته نیروی تفنگداران دریایی ایالات متحده آمریکا است که از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ به عنوان یازدهمین فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا مشغول فعالیت بود.

پیش از آن که باراک اوباما در سال ۲۰۱۰ وی را جانشین دیوید پترائوس سازد، متیس فرماندهی یگان نیروهای مشترک آمریکا و به طور هم‌زمان فرماندهی متحد تحول نظامی ناتو را به عهده داشت. وی که زاده شهر پولمن در ایالت واشنگتن است پس از ۴۴ سال خدمت نظامی بازنشسته شد. وی همچنین برندهٔ جوایزی همچون نشان ستاره برنزی شده است.

وزیر دفاع دولت ترامپ کیست

متیس از مدل چاره دو کشوری برای صلح اسرائیل-فلسطین پشتیبانی می‌کند. او می‌گوید وضعیت فعلی در اسرائیل «ناپایا» است و استدلال می‌کند که شهرک‌ها به چشم‌اندازهای صلح آسیب می‌رساند و منجر به آپارتاید می‌شود. او معتقد است نبود یک راه حل دو کشوری متحدین عرب آمریکا را دارد ناخرسند می‌کند. متیس در فرایند صلح خاورمیانه از جان کری حمایت می‌کند، و از او به خاطر تمرکز عاقلانه بر راه حل دو کشور همچون لیزر ستایش کرده است.

متیس معتقد است ایران، بالاتر از القاعده و داعش، تهدید کنندهٔ اصلی پایداری خاورمیانه است

وزیر دفاع دولت ترامپ کیست

متیس می‌گوید: در نظر من داعش چیزی بیش از بهانه‌ای برای این که ایران به سوء رفتار خود ادامه دهد نیست. ایران دشمن داعش نیست. آنها از ناآرامی در منطقه که داعش می‌آفریند خیلی سود می‌برند. به هر روی، گرچه او توافق هسته‌ای را ضعیف می‌داند، معتقد است هیچ راهی برای عقب نشستن از آن وجود ندارد: ما باید بپذیریم که توافق ناکاملی برای کنترل تسلیحات داریم. در ثانی، این که آنچه بدان دست یافته‌ایم یک مکث هسته‌ای است نه یک توقف کامل هسته‌ای.

متیس دانش‌آموخته مدرسه جنگ‌افزار سپاه تفنگداران دریایی آمریکا، کالج کارکنان و فرماندهی سپاه تفنگداران آمریکا و کالج ملی جنگ است. متیس همچنین به خاطر روشنفکری و علاقه به تاریخ نظامی، و داشتن یک کتابخانه شخصی که زمانی ۷۰۰۰ جلد کتاب داشت، و میل شدید به دادن فهرستی از کتاب‌ها به تفنگداران تحت فرمانش که مطالعه شان اجباری بود معروف است. متیس در طول زندگی خود مجرد بوده و هرگز متأهل نبوده و فرزندی ندارد. به او به خاطر زندگی مجردی و این واقعیت که زندگیش را وقف مطالعه و جنگیدن در جنگ‌ها کرده لقب «راهب جنگجو» داده‌اند.

وزیر دفاع دولت ترامپ کیست

متیس در گذشته همچنان گفته است که زمان آن رسیده که تهیه طرح‌های معتبر برای احتمال جنگ با ایران به منظور متوقف کردن جاه‌طلبی‌های هسته‌ای این کشور آغاز شود.  

روزنامه واشنگتن‌پست می‌گوید او خواستار «تنبیه» ایران و متحدانش به‌خاطر اقدامات و تحرکات آنها بود؛ از جمله خواستار اقدامات مخفیانه برای بازداشت یا کشتن نیروهای عملیاتی ایران و ایجاد مانع در برابر شناورهای جنگی این کشور شده بود. «واشنگتن‌پست»، به نقل از شماری از مقام‌های پیشین وزارت دفاع می‌گوید رویکرد متیس در قبال ایران سبب شد تا باراک اوباما، او را کنار بگذارد، چون در حال آغاز و انجام گفت‌وگوها بر سر توافق هسته‌ای با تهران بود.

وزیر دفاع دولت ترامپ کیست

متیس  که سابقه 44 سال خدمت در ارتش آمریکا را دارد و در جنگ افغانستان و عراق به عنوان فرمانده حضور داشته است. وی یکی از فرماندهان اصلی آمریکا در حمله نظامی به عراق بود و به دلیل عملکردی که در نبرد خونین فلوجه در فروردین 1383 از خود نشان داد، در ارتش آمریکا به «سگ دیوانه» معروف شد.

ژنرال متیس در سال 2005 در سخنرانی خود در جمع افسران ارتش در سن‌دیگو گفت «شلیک کردن به برخی انسانها برای او تفریح محسوب می‌شود»و با این اظهارنظر به تیتر اول رسانه‌های آمریکا و جهان تبدیل شد.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۱۰:۳۶ دیده شده : ۵۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۱۹۷
  • تعداد حاضران : ۱۹۷
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها