freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


کد خبر: ۴۲۷۵۸۰

۹۰  بازدید

انورخوجه به دلیل مشکلات روانی و نگرانی مالیخولیایی از حمله اتمی آمریکا مخفی گاه های ضد اتمی زیادی در آلبانی جهت اقامت خود ساخته بود.این مخفی گاه که هزار متر مربع مساحت دارد دیوارهایی بتنی با قطر دو نیم متر دارد.

وبسایت ساعت24: مخفی گاه ضد اتمی انور خوجه رهبر دیکتاتور کمونیست در دوران جنگ سرد در تیرانا پایتخت آلبانی به عنوان یک موزه افتتاح شد و برای بازدید عموم گشوده شد.

انورخوجه به دلیل مشکلات روانی و نگرانی مالیخولیایی از حمله اتمی آمریکا مخفی گاه های ضد اتمی زیادی در آلبانی جهت اقامت خود ساخته بود.این مخفی گاه که هزار متر مربع مساحت دارد دیوارهایی بتنی با قطر دو نیم متر دارد. این مخفی گاه در مرکز آلبانی به یک موزه تبدیل شده است و در این موزه علاوه بر تصویرهای کسانی که در دوران حکومت انورخوجه از بعد از جنگ جهانی دوم از سال 1945 تا سال 1990 کشته و به قتل رسیده اند دیده می شود. گفته می شود که حدود یکصد هزار نفر در این مدت کشته و اعدام شده اند. در این موزه وسایل مختلف و تجهیزات مورد استفاده رژیم کمونیستی خوجه نیز که در آن دوره مورد استفاده دستگاه های امنیتی قرار می گرفته است نیز به نمایش گذاشته شده است.به گفته مسئولان این موزه حدود 700 هزار مخفی گاه و تونل های زیرزمینی تو در تو در آلبانی در دوران انورخوجه ساخته شده است و این نخستین مرکزی است که به موزه تبدیل می شود و  مراکز دیگر نیز قرار است به شکل های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

انورخوجه رهبر حزب کمونیست آلبانی ایدئولوژی خاصی را ترویج می کرد و اندیشه مستقلی از اتحاد جماهیرشوروی و چین کمونیست را پیگیری می کرد. وی با روش های سیاسی خشونت بار و دیکتاتوری سال ها در این کشور حکومت کرد و پس از تحولات در کشورهای کمونیستی در اروپا و شوروی سابق این کشور نیز در طی مبارزات سیاسی امروز در شرایط متفاوتی قرار گرفته و به ناتو پیوسته است.اکنون دولت آلبانی امید وار است که با بازسازی و تبدیل این مراکز به مراکز دیدنی از جمله موزه بتواند در از ساختمان ها در آمدی کسب کند.

مخفی گاه ضد اتمی انورخوجه در آلبانی 
مخفی گاه ضد اتمی انورخوجه در آلبانی 
مخفی گاه ضد اتمی انورخوجه در آلبانی 
مخفی گاه ضد اتمی انورخوجه در آلبانی 
مخفی گاه ضد اتمی انورخوجه در آلبانی 
مخفی گاه ضد اتمی انورخوجه در آلبانی 
مخفی گاه ضد اتمی انورخوجه در آلبانی 
منبع : برترین ها ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۹:۴۵:۱۴ دیده شده : ۵۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۲۵
  • تعداد حاضران : ۲۳۶
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها