freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سید شهاب الدین محسنی متخصص پوست در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: ملانوم ها یکی از شایع ترین سرطان های پوستی هستند که درصد مبتلایان به آن رو به افزایش است.

وی اظهار داشت: در مناطقی که نور آفتاب درطول روز به طور مستقیم و شدید می تابد ملانوم بیشتر مشاهده می شود.

محسنی عنوان کرد: ملانوم انواع مختلفی دارد و در سنین مختلف مشاهده می شود اما معمولا در آقایان و در سنین بالا شیوع بیشتری دارد.

این متخصص پوست با بیان اینکه افراد با معاینه خود می توانند در تشخیص زودهنگام سرطان ملانوم موثر باشند، اظهار داشت: فرد با مشاهده هر گونه تغییر رنگ در خال ها، رشد هر ضایعه مشکوک در بدن به عنوان خال، تغییر شکل حاشیه منظم خال و ایجاد خونریزی در آن باید حتما به پزشک متخصصص مراجعه کند تا این تغییرات مورد بررسی قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه منشا سلول هایی که سرطان ملانوم ایجاد می کنند ملانوسیت ها هستند، بیان کرد: این سلول های رنگدانه ساز وظیفه پیشگیری و محافظت پوست در برابر اشعه مضر آفتاب را دارند. 

محسنی عنوان کرد: زمانی که این سلول های رنگ دانه ساز پوست دچار تغییر رنگ می شوند، از نظر ژنتیکی می تواند این خال خوش خیم تبدیل به ملانوم شود.

این متخصص پوست تصریح کرد: ملانوم اگر در مراحل اولیه تشخیص داده شود و هنوز گسترش موضعی نداشته باشد به راحتی قابل درمان است، اما در صورت پیشرفت درمان بسیار سختی خواهد داشت و متاسفانه ملانوم جزو سرطان هایی است که منجر به مرگ افراد می شود.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۰:۵۵ دیده شده : ۳۰بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۴۳۱
  • تعداد حاضران : ۱۸۱
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها