freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، طیبه سیاوشی در تذکر شفاهی با گرامیداشت روز بین‌المللی خشونت علیه زنان (پنجم آذر)، گفت: تصویب چنین روزی به دلیل شناخته شدن خشونت علیه زنان به عنوان فراگیرترین و جهانی‌ترین مصداق نقض حقوق بشر است.

نایب رییس فراکسیون امید مجلس ادامه داد: امید است تصویب قانونی به نام خشونت خانگی در قانون مدنی و خانواده و در نتیجه تعیین مجازات و یا نحوه رسیدگی به چنین جرم‌هایی و همچنین حذف و اصلاح قوانینی که منجر به از هم پاشیدگی خانواده‌ها، گسترش بی‌اعتمادی و انتقام‌های اخلاقی، بی‌علاقگی جوانان به امر ازدواج و مشکلات دیگر روحی می‌شود، کمک شود. کمک به توان‌افزایی دختران و زنان از طریق آموزش و تقویت بنیه اقتصادی آنان که بی‌سوادی و فقر دو عامل اساسی در بازتولید نابرابری‌های جنسیتی و عقب نگهداشته شدن زنان از زنجیره قدرت و پیشرفت تلقی می‌شود. این مهم نیازمند همکاری وزارت دادگستری، قوه قضاییه و نمایندگان مجلس است.

وی در تذکری به وزیر بهداشت و درمان، گفت: خلط خدمات سلامت زنان و مادران باردار در پایگاه‌های سلامت و مراکز جامع سلامت که موجب برچیده شدن واحد مامایی مراکز بهداشتی شده و عدم رعایت طرح انطباق و حریم خصوصی به ویژه برای زنان و مادران باردار را داشته است. چرا مراکز بهداشت تبدیل به مرکز جامع سلامت و خدمات مامایی به کارشناس بهداشت عمومی و به‌ورز واگذار شده است؟‌ این طرح که قبلا در کشورهای فقیری همچون بنگلادش اجرا شده است با تعداد فراوان ماما در کشور ما همخوانی ندارد و موجب نارضایتی مردم و همچنین بیکاری بسیاری از ماماها شده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰:۹ دیده شده : ۴۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۰۰۲۰
  • تعداد حاضران : ۱۶۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها