freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


1- اگر خستگی شما ناشی از مشکلات روحی و بی‌انگیزگی است، باید اهداف بلندمدت و کوتاه‌مدت خود را مشخص کنید. اهدافتان را مکتوب کنید و هر روز به آن‌ها فکر کنید و خود را لایق رسیدن به هدفتان بدانید.

2- یکی از عوامل جلوبرنده، داشتن هدف است. برای رسیدن به هدف نیاز به پشتکار زیادی دارید؛ بنابراین هنگامی که احساس خستگی کردید هدف خود را مرور کنید تا با انرژی به ادامه‌ی مطالعه‌ی خود بپردازید.

3- اما اگر خستگی شما جسمی است باید به صورت روزانه ورزش کنید. ورزش هوازی در حدود 15 تا 30 دقیقه سبب نشاط و شادابی هر چه بیش‌تر می‌شود و به شما کمک می‌کند با انرژی بیش‌تری، برنامه‌ی مطالعاتی خود را انجام دهید. هم‌چنین ورزش منظم سبب کاهش سطح اضطراب و افزایش آرامش خواهد شد.

4- عامل مؤثر دیگر در غلبه بر خستگی جسمی، خواب متعادل است. میزان خواب شبانه‌روز شما باید بین 6 الی 8 ساعت باشد. تلاش کنید در ساعت ثابتی بیدار شوید و بخوابید. تنظیم ساعت خواب نقش بسزایی در کاهش خستگی و افزایش تمرکز در حین مطالعه دارد.

5- سعی کنید هر روز ساعت مطالعه‌ی خود را کمی افزایش دهید. با این کار احساس خستگی کم‌تری می‌کنید و رسیدن به برنامه، سبب ایجاد حس علاقه و انگیزه در شما خواهد شد.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۴:۵۲:۴۵ دیده شده : ۳۷بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۳۳
  • تعداد حاضران : ۲۲۵
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها