freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar

کد خبر: 1374403/1  زمان: 15:36  1395/09/02  بازدید: 967

وزیر ورزش و جوانان نامه‌ای را خطاب به رئیس فدراسیون جهانی بسکتبال در اختیار مشحون قرار داد.

به گزارش "ورزش سه" و به نقل از فارس، بعد از جلسه مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با مشحون در خصوص رایزنی برای حضور بانوان مسلمان ایرانی در مسابقات با پوشش اسلامی، امروز سلطانی‌فر نامه‌ای را خطاب به فدراسیون جهانی بسکتبال در اختیار مشحون قرار داد.

 

پیش از این تیم 3 نفره بسکتبال بانوان در مسابقات ترکمنستان با پوشش اسلامی شرکت داشت و این حضور بازتاب خوبی در رسانه‌های خارجی به دنبال داشت.

 

فدراسیون جهانی بسکتبال اجازه حضور بانوان مسلمان با پوشش اسلامی در مسابقات بین‌المللی را نداده است و توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی نیز در نشست خبری اعلام کرده بود در این خصوص کاری نمی‌تواند انجام دهد و همه کارها در اختیار فیباست.

 

متن نامه به شرح زیر است:

 

جناب آقای Horacio Muratore  

ریاست محترم فدراسیون بین‌المللی بسکتبال

همانگونه که اطلاع دارید بسکتبال طرفداران بسیار زیادی در بین زنان و مردان جامعه ما دارد و فعالیت‌های این رشته در سطح گسترده‌ای جریان دارد و بانوان علاقه‌مند زیادی در باشگاه‌ها و تیم‌های ورزشی در رده‌های مختلف سنی عضویت دارند.

تیم‌های ورزشی زنان کشورمان با پوشش اسلامی در طی بیش از 35 سال گذشته در مسابقات و رویدادهای بین‌المللی، جهانی و بازی‌های المپیک در رشته‌هایی مانند تکواندو، کاراته، ووشو، دو و میدانی، تیراندازی و ... و رشته‌های تیمی مانند والیبال، هندبال، فوتسال و فوتبال حضوری فعال داشته‌اند.

با توجه به بند 7 ماده 2 منشور المپیک یکی از اهداف کمیته بین‌المللی المپیک، رعایت اصل تساوی و برابری زنان و مردان و تشویق و حمایت از توسعه ورزش زنان در تمام سطوح و ابعاد آن می‌باشد. فرصت را مغتنم شمرده به اطلاع می‌رساند:

در حال حاضر تیم‌های بسکتبال زنان ایران بسیار فعال بوده و در راستای برنامه‌های پیش‌بینی شده برای توسعه بسکتبال زنان در کشور ما نیز به ایجاد انگیزه بیشتر برای آنان می‌باشد.

به منظور اشاعه بیشتر اصول المپیک توقع دارد جنابعالی شرایطی را فراهم کنید تا حضور زنان مسلمان ایران و بانوان 57 کشور عضو سازمان همکاری‌های اسلامی که پیش از 50 درصد جمعیت آنان مسلمان می‌باشد با پوشش اسلامی در مسابقات بسکتبال در سطح بین‌المللی و جهانی میسر گردد.

در پایان ضمن تشکر از همه حمایت‌های جنابعالی یادآور می‌شود پوشش و لباس زنان ایران با هماهنگی آن فدراسیون و در نظر گرفتن قوانین ملی کشور ما طراحی و ارائه خواهد شد.

 

مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان

 

 


منبع : ورزش 3 ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۶:۵۸ دیده شده : ۵۱بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۹۵۸
  • تعداد حاضران : ۲۱۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها