freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا رحمانیان در همایش پیشگیری از وقوع جرم که در تالار عدالت دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، گفت:‌ معاونت پیشگیری از وقوع جرم در استان فارس در طول این چند سال بیش از 30 طرح تهیه کرده که بعضی از این طرح ها اجرایی شده و برخی دیگر نیز در حال تدوین است.

وی افزود: در تهیه و تدوین این طرح‌ها، ما اولویت‌های استان را در نظر گرفته‌ایم و برای این اولویت‌ها شاخص هایی را طرح کردیم و بر اساس آن به دنبال این هستیم که  ظرفیت های قانونی را شناسایی کنیم. همچنین کار دیگری که در این طرح ها انجام دادیم این بود که نسبت به موضوع پیشگیری نگاه فرابخشی داشته باشیم. ناگفته نماند که بیش از بیست و پنج الی سی دستگاه در این زمینه مشارکت می کنند و ما در حوزه پیشگیری مدیریت می کنیم نه مباشرت.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس ادامه داد: در این طرح ها ما عملکرد دستگاه ها در حوزه پیشگیری را ارزیابی می کنیم و نتایج را به استاندار ارائه می دهیم و کل طرح های تهیه شده، طرح های خلاقانه و اجرایی بوده است.

رحمانیان با اشاره به اولین طرحی که در این راستا در استان فارس اجرایی شده از جمله طرح پیشگیری از حفر چاه های غیرمجاز، خاطرنشان کرد: ما در کشور ۳۸۴ هزار حلقه چاه غیرمجاز داریم و از این طرف کشور ما بر روی منطقه خشکی واقع شده است. از این ۳۸۴ هزار حلقه چاه غیرمجاز، ۱۹ هزار حلقه چاه غیرمجاز در استان فارس وجود دارد. ناگفته نماند برخی از استان‌ها از جمله فارس وارد نهمین سال خشکسالی می‌شود. کشوری که اقتصادش بر پایه کشاورزی است اگر آب را نتوانیم تامین کنیم مشکلاتی را خواهیم داشت، از جمله اینکه با مهاجرت کشاورزها و معضلات حاشیه نشینی آن‌ها و ... روبرو خواهیم شد.

وی افزود:‌ اگرچه وظیفه اصلی در این زمینه بر عهده سازمان های آب منطقه‌ای است، ولی بر اساس بررسی‌های ما این سازمان‌ها نتوانسته اند این کار را انجام دهند. از جمله اقداماتی که ما در معاونت پیشگیری در استان فارس انجام داده ایم این است که کمیته تخصصی را در حوزه معاونت تشکیل داده ایم و وظایف را تعریف کرده ایم. ما بیش از صد وظیفه را برای 13 دستگاه از جمله شهرداری، سازمان آب، شرکت های خدمات رسانی و ... تعیین کرده ایم.

وی با بیان اینکه بیشتر چاه های غیرمجاز متعلق به استان فارس است، ادامه داد: به لحاظ  اهمیت این موضوع قرار بود همایش ملی را تحت بحران آب و چالش های آن در اسفندماه برگزار کنیم، ولی بنا به دلایلی برگزاری این همایش به سال آینده موکول شد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان فارس با اشاره به طرح دوم در خصوص سرقت‌های به عنف که در استان فارس اجرایی شده، ادامه داد: ما در این طرح سن سارقین، شیوه های وقوع جرم و عوامل اصلی آن را بررسی کردیم و پس از بررسی هایی که انجام شده ۱۱۱ وظیفه برای دستگاه ها مشخص کردیم. ما توانستیم بانک ژنتیک مجرمین را برای اولین بار در استان فارس به صورت پایلوت تشکیل دهیم. گرچه این طرح هزینه زیادی را برای پزشکی قانونی دارد ولی قرار است هزار نفر از مجرمین با تشکیل این بانک تشخیص داده شوند. می‌توانم بگویم اگر چه کار ما جامع و کامل نیست اما آمارها نشان می دهد در حوزه پیشگیری اگر مشارکت جمعی وجود داشته باشد می‌تواند خروجی های خوب و عملی را در صحنه اجرا داشته باشد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۵۵:۱۰ دیده شده : ۳۶بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۸۸۱
  • تعداد حاضران : ۱۹۱
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها