freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


پسوریازیس یک بیماری التهابی مزمن پوستی است که دو تا سه درصد افراد سفید پوست را تحت تاثیر قرار می دهد. عود علایم این عارضه در فصل سرما بیشتر دیده می شود.

این بیماری خود ایمنی از نظر ژنتیکی با چاقی، دیابت و دیگر حالت های سندرم متابولیک مرتبط است.
مهمترین علایم پسوریازیس شامل ایجاد تکه های ضخیم قرمز رنگ پوستی و فلس های نقره ای رنگ است که بسیار دردناک بوده و سبب خارش می شود. این عارضه معمولا زانو، آرنج، پوست سر، کف دست و پا و کمر را تحت تاثیر قرار می دهد؛ همچنین در اطراف ناخن، ناخن پا و داخل دهان نیز دیده شده است.
عواملی وجود دارند که سبب تحریک و عود علایم پسوریازیس می شوند؛ بنابراین به بیماران توصیه می شود که از این موارد اجتناب کنند.
-رژیم غذایی
رژیم غذایی یکی از مهمترین موارد تحریک پسوریازیس است. به گزارش انجمن ملی پسوریازیس، این افراد معمولا نسبت به مرکبات، شیر کامل، گلوتن و غذاهای چرب واکنش نشان می دهند و توصیه می شود در مصرف این مواد غذایی محتاط باشند. غذای کنسروی و آماده، فست فود، گوشت قرمز و ادویه برخی از مواد غذایی ممنوعه برای بیماران مبتلا به پسوریازیس هستند.
-نوشیدنی های الکلی
نوشیدنی های الکلی یکی از مهمترین دلایل عود علایم بیماریست.
-نور خورشید
نور مستقیم خورشید یکی از دلایل عود پسوریازیس است؛ در حالی که نور ملایم خورشید، علایم بیماری را بهبود می بخشد.
-هوای سرد و خشک
هوای سرد و خشک سبب تحریک پوست شده و علایم بیماری را تشدید می کند؛ بنابراین به بیمار توصیه می شود در فصل سرما از مرطوب کننده استفاده کنند.
-استرس
استرس یکی از مهمترین دلایل عود علایم بیماریست. یوگا و مدیتیشن دو روش موثر برای کاهش استرس است.
-اضافه وزن
پژوهش های منتشر شده در نشریه JAMA نشان می دهد ارتباط مستقیمی بین رژیم غذایی پر کالری و اضافه وزن و تشدید علایم پسوریازیس وجود دارد.
-عوامل دارویی
برخی از داروها مانند داروهای مسدود کننده بتا برای کاهش فشار خون و داروهای استروییدی، سبب حمله پسوریازیس می شوند؛ بنابراین باید قبل از مصرف دارو با پزشک مشورت کرد.
-عفونت
عفونت های رایجی مانند گلودرد استرپتوکوکی، برفک و عفونت های تنفسی می تواند محرکی برای شروع پسوریازیس باشد. اگر سابقه عفونت دارید، دراوایل فصل سرما به پزشک مراجعه کنید.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۷:۴۲ دیده شده : ۴۶بار نویسنده : admin

عواملی که مانع بارداری میشود عواملی که مانع بارداری میشوند عواملی که باعث سقط جنین میشود عواملي كه باعث سقط جنين ميشود عوامل که باعث سقط جنین میشود عواملی که باعث سقط جنین میشوند عواملی که باعث سقط جنین در ماه اول میشود عواملی که باعث سقط جنین در ماه اول بارداری میشود عواملی که باعث نازایی میشود عواملی که باعث ناباروری میشود عواملی که باعث نازایی در زنان میشود عواملی که باعث ناباروری در زنان میشود عواملی که باعث ناباروری میشوند عواملی که باعث نازایی در مردان میشود عواملی که باعث ناباروری در مردان میشود عواملی که باعث ریزش مو میشود عواملی که باعث ریزش مو می شوند عواملی که باعث ریزش موی سر میشود عواملی که باعث زود انزالی میشود عواملی که باعث چاقی صورت میشود عواملی که باعث چاقی صورت میشوند عواملی که باعث چاق شدن صورت میشود عواملی که باعث زایمان زودرس میشود عواملی که باعث سرطان میشود عواملي كه باعث سرطان مي شود عواملی که باعث سرطان معده می شود عواملی که باعث سرطان پروستات می شود عواملی که باعث سرطان روده میشود عواملی که باعث سرطان رحم می شود عواملی که باعث سرطان میشوند عواملی که باعث سرطان خون می شود عواملی که باعث ایجاد سرطان می شود عواملی که باعث بروز سرطان میشود عواملی که باعث زردی نوزاد میشود عواملی که باعث سکته قلبی میشود عواملی که باعث سکته قلبی میشوند سبب های تشدید مجازات سبب تشديد الحرف علائم پسوریازیس علائم پسوریازیس پوست سر علائم پسوریازیس ناخن علائم پسوریازیس سر علائم پسوریازیس مفصلی علائم پسوریازیس آرتریت علائم پسوريازيس علائم بیماری پسوریازیس علائم اولیه پسوریازیس اولین علائم پسوریازیس درمان پسوریازیس پوست سر درمان گیاهی پسوریازیس پوست سر درمان بیماری پسوریازیس پوست سر درمان پسوریازیس در پوست سر علایم پسوریازیس ناخن علایم پسوریازیس سر علائم بيماري پسوريازيس درمان بیماری پسوریازیس درمان بیماری پسوریازیس با داروهای گیاهی درمان بیماری پسوریازیس ناخن علایم بیماری پسوریازیس درمان بیماری پسوریازیس در طب سنتی درمان بیماری پسوریازیس با طب سنتی علائم بیماری پوستی پسوریازیس درمان بیماری پسوریازیسم علایم اولیه پسوریازیس می شود به انگلیسی گواهی می شود به انگلیسی بدینوسیله گواهی می شود به انگلیسی می شود گاهی گاهی میشود گاهی نمیشود دیر می شود گاهی پیر می شود گاهی دلم تنگ میشود گاهی چه گرم می شود گاهی ساده هوای خانه دلگیر میشود گاهی چه زود دیر میشود گاهی ما را چه می شود گاهی می شود انقدر تلخ نباشی می شود اندوه شب را می شود اندوه شب را از نگاه صبح فهمید عواملی که سبب تشدید علائم پسوریازیس می‌شود

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۳
  • تعداد حاضران : ۱۴۴
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها