freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: رییس اتحادیه مرکبداران کشور می گوید، با وجود تداوم کاهش دما و بارش‌ها، در شرایط فعلی باغات مرکبات مازندران از گزند سرما در امان مانده است.

عنایت الله بیابانی روز سه شنبه افزود: با وجود این که دمای هوا در روزهای اخیر به یک درجه تا منهای صفر درجه سانتیگراد کاهش یافته، اما تاکنون میوه‌ها و باغات دچار یخ زدگی نشده است. وی اظهار داشت: دمای غرب تا شرق مازندران با یکدیگر تفاوت دارد، به طوری که برداشت مرکبات در شرق مازندران انجام شده است، اما در غرب مازندران به دلیل کاهش دما برداشت از 20 آذرماه آغاز می‌شود. به گفته بیابانی، سالیانه بین یک میلیون و 800 هزار تا 2 میلیون و 100 هزار تن تولید انواع مرکبات در استان مازندران برداشت می‌شود.

وی با بیان این که برداشت دیرهنگام مرکبات در غرب مازندران و شدت سرما در این فصل هر سال نگرانی‌هایی را برای باغداران ایجاد می‌کند، افزود: خوشبختانه تا به امروز وضعیت نگران کننده‌ای در خصوص سرمازدگی باغات نداشتیم اما باغداران نگران موج جدید سرما هستند. قائم مقام خانه کشاورز ادامه داد: برای جلوگیری از یخ زدگی به طور تجربی اقدام‌هایی از طریق باغداران از جمله آتش زدن لاستیک در اطراف باغات برای جلوگیری از کاهش ناگهانی دما انجام می شود، اما این اقدام‌ها در برخی موارد کافی نیست و موجب سرمازدگی میوه و باغات می‌شود.

بیابانی تاکید کرد، خسارات ناشی از سرمازدگی می‌تواند علاوه بر زیان تولید‌کنندگان به اقتصاد ملی نیز ضرر وارد کند. رییس اتحادیه مرکبداران کشور درباره خسارت‌های ناشی از یخ زدگی باغات مرکبات در دو سال گذشته گفت: میزان خسارت را دولت و وزارت جهادکشاورزی برآورد کرده‌اند، اما تاکنون خسارتی به باغدارانی که بیشترین خسارت را دیده بودند، پرداخت نشده است. در سال 1393 با کاهش شدید دما، بارش باران و برف و سرمازدگی، باغ‌های میوه، گلخانه‌ها و دامپروری‌های استان‌های مازندران و گیلان خسارت دیدند. معاونت برنامه ریزی، نظارت و راهبردی ریاست جمهوری میزان این خسارت‌ها را بیش از 850 میلیارد تومان برآورد کرده بود اما به گفته برخی مسوولان تاکنون هیچ مبلغی به کشاورزان پرداخت نشده است. بخش عمده این خسارت‌ها مربوط به باغداران مرکبات غرب مازندران و شرق گیلان بوده است.

براساس برآوردها، امسال در مجموع 4.7 میلیون تن انواع مرکبات همچون پرتقال، نارنگی، لیموشیرین، لیموترش، گریپ فروت و نارنج در سطح 300 هزارهکتار از باغات شمال و جنوب کشور تولید می‌شود. از این میزان 2.7 میلیون تن پرتقال، 700 هزار تن نارنگی، 500 هزار تن لیموشیرین، 500 هزار تن لیموترش و 300 هزار تن گریپ فروت و نارنج است.

منبعایرنا

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۹:۵۷ دیده شده : ۵۲بار نویسنده : admin

باغات مرکبات مازندران باغات مرکبات باغات مرکبات جیرفت باغات مرکبات دزفول تغذیه باغات مرکبات تصاویر باغات مرکبات عکس باغات مرکبات مدیریت باغات مرکبات کوددهی باغات مرکبات علفهای هرز باغات مرکبات تغذیه درختان مرکبات عکس باغ مرکبات مبارزه با علفهای هرز باغات مرکبات مازندران از نظر جغرافیایی ازشهرهای مازندران از شهرهاي مازندران یکی ازشهرهای مازندران ازآبشارهای مازندران از شهرهای استان مازندران از شهرهاي استان مازندران یکی از شهرهای مازندران از توابع مازندران از توابع مازندران در جدول از توابع استان مازندران از توابع سواد کوه مازندران از توابع سوادکوه در مازندران از توابع نور مازندران از توابع سه هزار مازندران ارتفاع مازندران از سطح دریا ارتفاع شهرهای مازندران از سطح دریا ارتفاع استان مازندران از سطح دریا مازندران منطقه ازاد میشود مازندران منطقه آزاد تجاری ایا مازندران منطقه ازاد میشود غرب مازندران منطقه آزاد میشود مازندران منطقه ازاد مازندران قبل از اسلام تاریخ مازندران قبل از اسلام دانشگاه مازندران ازاد دانشگاه ازاد مازندران چالوس دانشگاه آزاد مازندران بدون کنکور دانشگاه ازاد مازندران واحد علوم تحقیقات دانشگاه ازاد مازندران واحد ساری دانشگاه آزاد مازندران واحد تنکابن دانشگاه آزاد مازندران واحد نور دانشگاه آزاد مازندران نور پردیس دانشگاه ازاد مازندران دانشگاه علوم تحقیقات مازندران ازاد سرما در جدول سرما جدولی سرما درمانی سرما درمانی چیست سرما درمانی زگیل تناسلی سرما درمانی زگیل سرما درمانی گرت بیل سرما درمانی پوست سرما درمانی خال سرما درمانی در ورزش سرما درماني فواید سرما درمانی سرما درمان درمان سرماخوردگی سرما در آمریکا سرما در آمريكا موج سرما در آمریکا برف و سرما در آمریکا سرما آمریکا سرما در کانادا سرما در كانادا سرما در محیط کار گرما و سرما در محیط کار عوارض سرما در محیط کار عوارض ناشی از سرما در محیط کار سرما در روسیه تصاویر سرما در روسیه سرما در مازندران سرما در غرب مازندران سرما مازندران برف و سرما در مازندران موج جدید سرما در مازندران امان از روایات مانده است المراة است المراة يوتيوب است المراة فيديو معنى است المراة ماهو است المراة شكل است المراة است اثيكا مستشفى است اثيكا است یا هست است و هست تفاوت است و هست کاربرد است و هست فرق بین است و هست فرق بين است و هست تفاوت فعل است و هست فرق بين است و هست چيست است هستم است يمنيه است يمنيه تويتر اجمل است يمنيه احلى است يمنيه است مره اكبر است مره اجمل است مره است معنى معنى است في اللغه العربيه معنى است باللغه العربيه ما معنى است في اللغة العربية معنى است بالجنوبي معنى است بالانجليزي معنى است بالفارسية معنى است في المعجم معنى است في اللغة باغات مرکبات مازندران از سرما در امان مانده است

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها