freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


سلمان خدادادی در گفت‌وگو با ایسنا در توضیح جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: کمیسیون اجتماعی قانون اصلاحیه بیمه تامین اجتماعی رانندگان بین شهری و حمل ونقل بار را تصویب کرد که به موجب آن این رانندگان نه تنها مشمول بیمه تامین اجتماعی شده بلکه از مزایای قوانین سخت و زیان آور نیز بهره مند می‌شوند به شرط آن که در کمیته تخصصی سازمان تامین اجتماعی شرایطشان به تائید و تصویب برسد.

وی افزود:‌ طبق این قانون 4 درصد از سهم بیمه ای  که کارفرمایان باید پرداخت می کردند نیز باید توسط خود رانندگان پرداخت شود تا تحت پوشش تامین اجتماعی قرار گیرند.

خدادادی یادآور شد:‌پیش از این بخشی از این رانندگان بیمه نبوده و یا به صورت خویش فرمان بیمه شده بودند اما اکنون  علاوه بر قرار گرفتن تحت پوشش گرفتن بیمه تامین اجتماعی جز مشاغل سخت و زیان آور میشوند که از جمله آن‌ها می توان به رانندگان تریلی، اتوبوس و تمامی رانندگان بین شهری اشاره کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به تصویب استفساریه ای درباره پرداخت 4 درصد حق بیمه توسط کارفرمایان گفت: طبق قانون مشاغل سخت و زیان آور پرداخت 4 درصد حق بیمه توسط کارفرمایان باید صورت گیرد اما این شبهه مطرح می شد که چون بعضا کارها پیمانکاری است آیا منظور قانون گذار از پرداخت 4 درصد حق بیمه کارفرمایان یا پیمانکاران بوده است.

وی ادامه داد: ما در جواب این استفساریه تاکید کردیم که باید 4 درصد حق بیمه  را کارفرمایان بدهند چون پیمانکاران همیشه نیستند و این کارفرمایان هستند که مدام درگیر کارند و باید این حق بیمه را بدهند که برای کارگران مشکلی به وجود نیاید حقیقتا با تصویب این مصوبه تکلیف سازمان تامین اجتماعی تعیین می  شود.

خدادادی با اشاره به تصویب کلیات لایحه تمدید مدت اجرای آزمایشی قانون استخدامی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: کمیسیون مشترکی از کمیسیون های برنامه و بودجه ، اجتماعی و امنیت ملی برای بررسی این لایحه تشکیل شد که با تمدید یک ساله این قانون موافقت شد و قرار شد در جزئیات آن در مورد اینکه دولت باید هر چه سریعتر لایحه دائمی ارائه کند ، تصمیم گیری شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان گفت که امشب نشست مشترکی کمیسیون های اجتماعی و اقتصادی با اعضای اتاق تعاون کشوردر محل اتاق برگزار می‌شود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۹:۲۰ دیده شده : ۳۵بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۸
  • تعداد حاضران : ۱۹۸
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها