freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر حاکمیت دین در کشور و اکثریت مطلق مسلمانان در ایران، گفت: چون انقلاب اسلامی را براساس تعالیم اسلام می‌دانستیم، دو ماه پس از پیروزی انقلاب، برای تعیین نوع حکومت، همه‌پرسی برگزار کردیم تا مردم از بین جمهوری، جمهوری دموکراتیک و جمهوری اسلامی یکی را انتخاب کنند که بیش از ۹۹ درصد به جمهوری اسلامی رأی دادند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، با بیان این جمله که «قانون اساسی ما پس از تدوین و تصویب در مجلس خبرگان قانون اساسی به رأی عمومی گذاشته شد»، گفت: در قانون اساسی همه امور کشور ریشه در تصمیم مردم دارند؛ به گونه‌ای که از رهبری به عنوان شخص اول کشور، تا رئیس‌جمهور، نمایندگان مجلس خبرگان و پارلمان و شوراهای شهرها و روستاها، به شکل مستقیم و غیرمستقیم با رأی مردم انتخاب می‌شوند.

وی در توضیح جایگاه مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: در خیلی از کشورها دادگاه قانون اساسی دارند و براساس نظام ما، وقتی بین مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان که مسئول تطبیق مصوبات مجلس با دین و قانون اساسی است، اختلاف پیش بیاید، برای داوری به مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌آید که معمولاً مسئولان با تجربه عضو مجمع تشخیص هستند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان تفاوت‌ها و شباهت‌های استنباط جمهوری اسلامی ایران و کشورهای غربی از دین و دخالت شرع در تصمیم سازی‌ها گفت: ما معتقدیم اسلام کلیات مترقی برای اداره جامعه دارد و غربی‌ها که تجربه تلخ دخالت کلیساها و مانع‌تراشی‌های آنها را در مسیر علم و دانش دارند، به گونه‌ای دیگر فکر می‌کنند.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، در پاسخ به سؤال رئیس‌جمهوری اسلوونی مبنی بر این که «آینده روابط ایران و آمریکا چه می‌شود؟»، به تشریح اقدامات خصمانه آمریکا در سال‌های قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به مردم ایران پرداخت و گفت: حتی پس از پیروزی انقلاب روابط خود با آمریکا را قطع نکردیم و حدود ۵ هزار مستشار آمریکایی با خانواده‌ها و وسایل خویش با امنیت کامل از فرودگاه‌های ما به کشورشان رفتند.

وی درباره تسخیر سفارت آمریکا، گفت: کم‌کم گروهک‌های مسلح که نمونه آنها همین منافقین هستند که الان در حمایت غربی‌ها هستند، برای اقدامات تروریستی و براندازی با سفارت آمریکا رفت‌وآمد داشتند که دانشجویان انقلابی عصبانی شدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، علاوه بر نقش آمریکا در طرح‌ریزی کودتای نوژه علیه انقلاب اسلامی، به بدعهدی‌های مالی آمریکا در زمان رژیم پهلوی اشاره کرد و گفت: قرار بود به ایران تجهیزات مدرن نظامی بدهد اما نداد؛ در حالی که پولش را گرفته و الان سال‌هاست که به ایران بدهکار است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی درباره مواضع سخت ترامپ در زمان تبلیغات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: جمهوری اسلامی ایران در تمام سال‌های پس از پیروزی با مواضع تند و تحریم‌های آمریکا مواجه بوده اما همیشه بر اساس عزت، حکمت و مصلحت عمل می‌کند.

وی برجام را یک تعهد و توافق بین‌المللی دانست و گفت: اگر حرف‌های ترامپ ملاک شود که او ناتو، تجارت جهانی و عهدنامه پاریس برای محیط زیست را هم قبول ندارد!

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از سیاست‌های ترامپ و همراهی اقلیتی جنگ‌طلب با او، گفت: اگر چه مردم آمریکا می‌دانند چه کار کنند، اما روزهای سخت آمریکا با ترامپ هم بعید نیست و اعتراضات مردمی، مخصوصاً در کالیفرنیا نشانه‌های بدی برای آینده است.

آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در خصوص آینده روابط ایران و آمریکا، گفت: ایران از زمان امام راحل (ره) تا الان همیشه تأکید می‌کند که آمریکا باید دست از زورگویی‌ها بردارد. البته دفاع مردم ایران را در زمان جنگ با عراق دیدید که در مراحل پایانی به مقابله مستقیم روی آورده بود.

در آغاز این دیدار بروت پاخور با بیان اهداف سفر خویش به ایران گفت: بهترین خبر این است که فردا سفارت اسلوونی در ایران بازگشایی می‌شود که این نشان از تعهد کشور متبوعم برای گسترش روابط با کشور شماست.

رئیس‌جمهوری اسلوونی با بیان این جمله که «اخیراً در جلسه‌ای درباره نظام دموکراسی بحث می‌کردیم»، گفت: در آن جلسه یکی از استادان دانشگاه می‌گفت که نظام حاکم بر ایران کاملاً دموکراسی است.

وی با اشاره به زوایای قانون‌گذاری و تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری‌ها در ایران، گفت: وقتی نظام شما را مطالعه کردم، متوجه شدم که هم مجمع تشخیص مصلحت نظام و هم شخص جناب‌عالی جایگاه مهمی در کشور دارید و به همین مقدار، در نظام بین‌المللی شناخته شده هستید.

رئیس‌جمهوری اسلوونی در ادامه دیدار خویش از احتمالات روابط ایران و آمریکا پرسید و وقتی پاسخ‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را شنید، گفت: حرف‌های شما را قبول دارم. ترامپ گفته ناتو را به این صورت قبول ندارم؛ در حالی که ما عضو ناتو هستیم و صبر می‌کنیم تا مواضع عاقلانه بگیرد.

پاخور در پایان گفت که خواستار روابط گسترده‌تر با ایران است و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در پاسخ گفت: ایران هیچ محدودیتی برای گسترش روابط با کشور اسلوونی ندارد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۱۷:۲۴ دیده شده : ۴۰بار نویسنده : admin

پاسخ به سؤالات شرعی پاسخ به سوالات شرعی پاسخ به سوالات شرعی آنلاین پاسخ به مسائل شرعی پاسخ به سوالات شرعی زناشویی پاسخ به سوالات شرعی مکارم شیرازی پاسخ به سوالات شرعی دفتر مقام معظم رهبری پاسخ به سوالات شرعی اهل سنت پاسخ به مسائل شرعی زناشویی پاسخ به سوالات شرعی بانوان پاسخگویی به سوالات شرعی پاسخگویی به سوالات شرعی آنلاین پاسخگویی به سوالات شرعی دفتر مقام معظم رهبری پاسخگویی به سوالات شرعی مکارم شیرازی پاسخگویی به سوالات شرعی تلفنی پاسخگویی به سوالات شرعی آنلاین مقام معظم رهبری پاسخگویی به سوالات شرعی مکارم پاسخگویی به سوالات شرعی آنلاین مکارم پاسخگویی به سوالات شرعی آنلاین مکارم شیرازی پاسخگویی به سوالات شرعی آنلاین 24 ساعته پاسخ به سوالات دینی پاسخ به سوالات دینی آنلاین پاسخ به سوالات دینی کودکان پاسخ به سوالات دینی اهل سنت پاسخ به سوالات دینی اول دبیرستان پاسخ به سوالات دینی سوم راهنمایی پاسخ به سوالات دینی جوانان پاسخ به مسائل دینی پاسخ به سوالات ديني جواب به سوالات دینی پاسخ به سوالات زناشویی پاسخ به سوالات زناشویی زنان پاسخ به سوالات حقوقی پاسخ به سوالات پزشکی زنان آنلاین پاسخگويي به سوالات شرعي پاسخگويي به سوالات شرعي آنلاين پاسخ به سوالات پزشکی پاسخ به سوالات پزشکی آنلاین پاسخ به سوالات پزشکی زنان پاسخ به سوالات پزشکی پوست و مو پاسخ به سوالات پزشکی زنان و زایمان پاسخ به سوالات پزشکی مغز و اعصاب پاسخ به سوالات پزشکی تلفنی پاسخ به سوالات پزشکی قلب پاسخ به سوالات پزشکی پوست پاسخگویی به سوالات دینی پاسخگویی به سوالات دینی آنلاین پاسخگویی به سوالات دینی تلفنی پاسخگویی آنلاین به سوالات شرعی پاسخگویی آنلاین به سوالات شرعی مکارم شیرازی پاسخگویی انلاین به مسائل شرعی پاسخگویی آنلاین به سوالات شرعی خامنه ای پاسخگویی آنلاین به سوالات شرعی آیت الله خامنه ای پاسخگویی آنلاین به سوالات شرعی مکارم پاسخگویی آنلاین به سوالات شرعی سیستانی پاسخگوی آنلاین به سوالات شرعی پاسخ انلاین به مسائل شرعی پاسخ آنلاین به سوالات شرعی مکارم شیرازی پاسخ به سؤالات بارداری پاسخ به سوالات بارداری پاسخ آنلاین به سوالات بارداری پاسخ به مسائل بارداری پاسخ به سوال بارداری پاسخ به سوالات بارداري پاسخ به سوالات بارداران پاسخ به سوالات دوران بارداری پاسخ به سوالات پزشکی بارداری سایت پاسخ به سوالات بارداری پاسخ به سوالات زناشویی انلاین پاسخ به سوالات زناشویی دوران عقد پاسخ به سوالات زناشویی مردم پاسخ به سوالات زناشویی اهل سنت پاسخ به سوالات زناشویی طنز پاسخ به سوالات زناشويي پاسخ به مسائل زناشويي درباره آمریکا پاسخ به سوالات پاسخگویی آنلاین به سؤالات شرعی پاسخ به سؤالات زناشویی پاسخ‌های صریح آیت‌الله هاشمی به سؤالات رئیس‌جمهوری اسلوونی درباره آمریکا

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۳
  • تعداد حاضران : ۱۰۸
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها