freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش خبرنگار مهر، دانشمندان موسسه تحقیقاتی گلدستون سانفرانسیسکو دریافته اند که ویروس موجب ایجاد تاخیر در واکنش ایمنی واژن می شود. این تاخیر اجازه می دهد ویروس کشف نشده باقی بماند. و بدین ترتیب جنین هم در معرض ریسک بالای عفونت قرار می گیرد.

شومایزه سنجابی، سرپرست تیم پژوهش، در این باره می گوید: «تحقیق ما از مطالعات اپیدمیولوژیکی که نشان می دهد زنان در معرض ریسک بالای ابتلا به عفونت زیکا قرار دارند حمایت می کند.»

سنجابی در ادامه می افزاید: «واکنش ایمنی مرطوب واژن بیشتر نگران کننده است چراکه اگر زن باردار باشد یا در طول مدت عفونت باردار شود به ویروس زمان بیشتری می دهد تا در جنین پخش شود.»

معمولا ویروس زیکا از طریق نیش پشه عفونی منتقل می شود، اما این ویروس از طریق تماس جنسی هم قابل انتقال است. در اکثر افراد، علائم خفیف هستند. اما عفونت در طول بارداری می تواند موجب تولد نوزادی با نقایص شدید در هنگام تولد از جمله میکروسفالی شود، اختلالی که در آن مغز و سر به شکل غیرعادی کوچک هستند.

در مطالعه جدید، محققان موش های ماده را یا از طریق نیش پشه یا از طریق واژن آلوده به ویروس زیکا کردند.

در حالت عادی وقتی سلول ها آلوده می شوند، معمولا اینترفرون آزاد می کنند. اینترفرون مولکولی است که به عنوان خط مقدم دفاع علیه میکروب های مضر عمل می کند. سپس اینترفرون شروع به مقابله با ویروس کرده و سیستم ایمنی بدن را وادار به حمله می کند.

اما مطالعه جدید نشان می دهد که بعد از سه روز، موش های گزیده شده با پشه های ناقل زیکا در مقایسه با موش های ماده آلوده شده از طریق واژن، واکنش ایمنی قوی تری داشتند. در حقیقت محققان دریافتند موش های آلوده شده از طریق واژن دارای هیچ اینترفرون قابل تشخیصی نبودند و دارای میزان بالای ویروس در واژن خود بودند.

منبع : کانون فرهنگی آموزش قلم چی ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۳۴:۷ دیده شده : ۳۳۶بار نویسنده : admin

زنان بیشتر میگوزند یا مردان درباره زنان بیشتر بدانیم در مورد زنان بیشتر بدانیم جمعیت زنان بیشتر از مردان جمعیت زنان بیشتر است یا مردان زنان را بیشتر بشناسید زنان را بیشتر بشناسیم در معرض به انگلیسی در معرض خطر به انگلیسی در معرض دود سیگار افراد در معرض دود سیگار قرار گرفتن در معرض دود سیگار در معرض خطر ارزش در معرض خطر حیوانات در معرض خطر ارزش در معرض خطر+var افراد در معرض خطر دیابت ارزش در معرض خطر شرطی کودکان در معرض خطر اطفال در معرض خطر نقدینگی در معرض خطر ارزش در معرض خطر چیست در معرض در معرض انقراض در معرض دود حشیش ارزش در معرض ریسک حیوانات در معرض انقراض حیوانات در معرض انقراض ایران در معرض انقراض به انگلیسی گیاهان در معرض انقراض جانوران در معرض انقراض حيوانات در معرض انقراض پرندگان در معرض انقراض ایران گیاهان در معرض انقراض ایران جانوران در معرض انقراض ایران ارزش در معرض ریسک Var ارزش در معرض ریسک شرطی ارزش در معرض ریسک مشروط ارزش در معرض ریسک چیست ارزش در معرض ریسک+pdf ارزش در معرض ریسک شرطی چیست محاسبه ارزش در معرض ریسک تعریف ارزش در معرض ریسک مفهوم ارزش در معرض ریسک ارزش در معرض خطر Pdf ارزش در معرض خطر مشروط ارزش در معرض خطر بیمه ارزش در معرض خطر بانک محاسبه ارزش در معرض خطر تاریخچه ارزش در معرض خطر حیوانات در معرض انقراض به انگلیسی حیوانات در معرض انقراض به زبان انگلیسی حيوانات در معرض انقراض ايران حیواناتی که در معرض انقراض هستند حیوانات در معرض خطر انقراض حیوان های در معرض انقراض عفونت زیکا زنان بیشتر در معرض عفونت زیکا هستند

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۸۱۱۸
  • تعداد حاضران : ۱۷۱
  • آخرین بروزرسانی : ۳ ماه پيش
دیگران می خوانند
تبلیغات
آخرین جستجوها