freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


رئیس سومین کنگره بین‌المللی اضطراب گفت: به طور میانگین 34 درصد خانم‌ها و 20 درصد آقایان ایرانی در طول زندگی خود مبتلا به بیماری اضطراب هستند.

34 درصد خانم‌ها و 20درصد آقایان مبتلا به بیماری اضطراب هستندبه گزارش خبرنگار  گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی گرجی رئیس سومین کنگره بین‌المللی اضطراب که امروز( چهارشنبه) در معاونت توانبخشی جمعیت هلال احمر برگزار شد، اظهار داشت: طبق بررسی‌های انجام شده به طور میانگین 30 درصد افراد جامعه در طول زندگی خود مبتلا به بیماری اضطراب هستند که از این بین 34 درصد از خانم‌ها و 20 درصد از آقایان ایرانی درگیر  این بیماری هستند.

گرجی بیان داشت: طبق جدیدترین تحقیقاتی که از دانشجویان آلمان به عمل آمده مشخص شده که 70 درصد آن‌ها دچار اضطراب بیش از حد استاندارد هستند بنابراین اضطراب و آثار آن تنها مختص به کشور ما نیست و پیشگیری و کنترل آن نیاز به برنامه‌ای مدون دارد.

وی با بیان اینکه اضطراب‌زدایی و کاهش تنش‌های آن نوعی از اقتصاد مقاومتی است، افزود: با کاهش اضطراب توانایی افراد در تولید علم، صنعت افزایش می‌یابد، بنابراین راندمان کار افراد در جامعه افزایش یافته و از هزینه‌هایی که صرف دارو و درمان بیماران می‌شود، کاسته شده و از این رو سلامتی افراد جامعه ارتقا خواهد یافت.

رئیس سومین کنگره بین‌المللی اضطراب تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی بیماری اعصاب را به عنوان یکی از بیماری‌هایی معرفی کرده که در دهه‌ آینده مشکلات اساسی برای بشر رقم خواهد زد.

گرجی ادامه داد: جنگی که در حال‌حاضر در دنیا مشاهده می‌کنیم، زلزله و تصادفات جاده‌ای عواملی هستند که به خصوص در کشور ما هموطنانمان را دچار مشکلات و اختلالات بعد از سانحه یعنی بیماری PTSD( اختلال اضطرابی پس از صانحه) کرده است.

وی بیان داشت: جنگ تحمیلی عراق نمونه‌ای از عواملی است که باعث شده بعد از 30 سال افرادی از جامعه همچنان در رنج و اختلالات بعد از این حادثه قرار داشته باشند.

رئیس سومین کنگره بین‌المللی اضطراب درباره هدف این کنگره گفت: ما تجارب خوبی در 30 سال گذشته از بررسی و پیگیری بیماری PTSD ( اختلال اضطرابی پس از سانحه) یا اختلالات بعد از سانحه داشته‌ایم و با برگزاری این گردهمایی‌ها سعی داریم ضمن بهره‌برداری از تحقیقات و تجارب کشورهای درگیر با جنگ همچون جنگ جهانی اول و دوم به یک نتیجه نهایی برای ارتقا سلامت انسان‌ها، پیشگیری، کنترل و کاهش اختلالات بعد از سانحه باشیم.

گرجی در پایان گفت: امیدواریم در طی این همایش دو روزه با جمع‌بندی تجارب کشورهای درگیر با جنگ به ویژه کشورهای غربی که نمایندگانی از آن‌ها در این همایش حضور دارند، تعامل و راهکاری برای جامعه بشریت پیدا کنیم.

انتهای پیام/

منبع : خبرگزاری باشگاه خبرنگاران ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۵:۲۶ دیده شده : ۱۱۲بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۴
  • تعداد حاضران : ۱۷۹
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها