freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


چکیده: مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان گفت: دانش فنی و زیر‌ساخت‌‌های لازم برای توسعه طرح پرورش ماهی در قفس در کشور به‌ طور کامل فراهم نشده از این رو این طرح کمی جنبه شعاری دارد.

حسن صالحی رئیس سازمان شیلات و معاون وزیر جهاد کشاورزی، اظهار داشت: پرورش ماهی در قفس از جمله پروژه های اقتصاد مقاومتی است که در سال جاری از سوی وزارت جهاد کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است . وی افزود: با توجه به پیگیری زیر ساخت‌ها و تامین بچه ماهی دیگر نگرانی از حیث پرورش ماهی در قفس وجود ندارد. صالحی گفت : با توجه به نصب بیش از 70 الی 80 قفس در دریا  پیش بینی می‌شود که  امسال تولید ماهی در دریای خزر به 10 هزار تن برسد. گفتنی است که به طور متوسط برای هر تن ماهی 15 میلیون تومان هزینه کارگری، تولید و ... در نظر گرفته شده است .

رئیس سازمان شیلات ادامه داد: سال گذشته یک شرکت ایرانی و فرانسوی در جنوب کشور اقدام به پرورش تامین بچه ماهی در قشم کرد از این رو پیش بینی می‌شود که تا پایان سال میزان تولید ماهی در جنوب کشور به 10 هزار تن برسد. وی در پاسخ به این سوال که از نظر ساخت قفس در چه وضعیتی قرار داریم، بیان کرد : با توجه به آنکه طی سال‌های اخیر تجربه پرورش ماهی در قفس را نداشتیم از این رو سرمایه گذاران از کشورهای چین‌، ترکیه و به ویژه نروژ قفس مورد نیاز خود را تامین می‌کردند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در سفر وزیر شیلات نروژ به ایران براساس توافقات صورت گرفته، لوله های مورد نیاز ساخت قفس  که 45 درصد هزینه های تولید را در بر می‌گیرد توسط شرکت ایرانی در داخل تولید می‌شود که با پیگیری‌ها و سرمایه گذاری صورت گرفته پیش بینی می‌شود که تا سال آینده بیش از 90 درصد تکنولوژی و دانش ساخت قفس در داخل انجام شود. صالحی با بیان اینکه در بخش مربوط به پشتیبانی، مراکز فن آوری به میزان کافی وجود دارد، افزود: با توجه به مراکز فن‌آوری موجود‌، 19 شرکت مجوز لازم برای صادرات به فدراتیو روسیه را دریافت کردند .

رئیس سازمان شیلات از صادرات 100 هزار تنی پرورش ماهی در قفس خبر داد و گفت‌: براساس برنامه ریزی صورت‌‌گرفته جهت پرورش ماهی در قفس پیش‌بینی می‌شود که تا پایان برنامه ششم توسعه میزان تولید به 200 هزار تن برسد که در صورت تحقق چنین امری 50 درصد تولید به کشورهای مختلف دنیا صادر خواهد شد .

نبود زیر ساخت های لازم برای توسعه طرح پروش ماهی در قفس

ارسلان قاسمی مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان،گفت : با وجود آنکه ایرادات متعددی براین طرح وارد است اما اتحادیه با رویکرد اصلی این طرح که یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، نظر موافقی دارد. وی با اشاره به اینکه توسعه این طرح استفاده حداکثری از پتانسیل‌های آبی را به همراه دارد، افزود: با توجه به بحران آبی موجود در کشور با توسعه این طرح می توان از مزایای آب دریای خزر، خلیج فارس، دریای عمان و پشت سدها حداکثر استفاده را به عمل آورد. قاسمی ادامه داد:  کیفیت ماهی در این طرح از سایر ماهی‌های پرورشی بالاتر است. وی عنوان کرد : از آنجا که زیر ساخت‌های لازم برای گسترش این طرح در کشور وجود ندارد و از طرفی دانش فنی موجود برای اجرا به روز نیست باید گفت که این طرح بیشتر شعاری است .

مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان در ادامه یادآور شد: براساس برنامه اقتصاد مقاومتی و اهداف از پیش تعیین شده قرار است که امسال 20 هزار تن ماهی در قفس تولید شود. وی در ادامه افزود:  با وجود برنامه توسعه پرورش ماهی در قفس اما برخی زیر ساخت‌ها اعم از واحد‌های سازنده قفس ، تکثیر گونه‌های اقتصادی و دانش فنی مورد نیاز در کشور وجود ندارد و به عبارتی در خصوص تکنولوژی به خارج وابسته هستیم که این امر با اهداف توسعه پرورش ماهی در قفس مغایرت دارد. قاسمی از وجود پتانسیل‌های کافی برای توسعه این طرح در کشور خبر داد و افزود : باتوجه به پتانسیل‌های منابع آبی کشور تنها با فراهم کردن زیر ساخت‌ها می توان به سرعت این طرح را توسعه داد.

مدیر عامل اتحادیه تکثیر ، پرورش و صادرات آبزیان با اشاره به اینکه تولید 20 هزار تن ماهی در قفس بعید است که محقق شود، بیان کرد: تولید این میزان ماهی در قفس نیازمند سرمایه گذاری عظیم و تجهیزات مورد نیاز داخلی است از این رو به نظر نمی رسد که این میزان تا پایان سال محقق شود. قاسمی با اشاره به اینکه طرح پرورش ماهی در قفس یکی از فرصت‌های اساسی بخش شیلات است، افزود : با وجود آنکه از کمترین میزان آب می توان بالاترین میزان بهره وری را داشت از این رو لازم است که با فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم از این فرصت حداکثر استفاده را برد.

مدیر عامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان ادامه داد: با توجه به تنوع آب و هوایی در کشور بسته به مناطق مختلف امکان تولید انواع آبزیان در این طرح وجود دارد. گفتنی است که طی یک برنامه پنج ساله می توان به تولید 500 الی 700 هزار تن ماهی در این طرح دست یافت . قاسمی تصریح کرد: طرح پرورش ماهی در قفس به سبب بهره‌وری حداکثری از منابع آبی و ایجاد اشتغال پایدار در همه جای دنیا از جمله کشورهای اسکاندیناوی و شیلی با استقبال روبرو شده است.

منبعباشگاه خبرنگاران

منبع : ارانیکو ارسال به :
انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵:۳۱ دیده شده : ۱۱۲بار نویسنده : admin

پرورش ماهی پرورش ماهی خاویاری پرورش ماهی خاویار پرورش ماهی زینتی پرورش ماهی کپور پرورش ماهی در قفس پرورش ماهی تیلاپیا پرورش ماهی سالمون در ایران پرورش ماهی قزل آلا پرورش ماهی زینتی در منزل پرورش ماهی خاویاری اسلامی پرورش ماهی خاویاری در قم پرورش ماهی خاویاری در استخر خاکی پرورش ماهی خاویاری در گیلان پرورش ماهی خاویاری در قفس پرورش ماهی خاویاری در خوزستان پرورش ماهی خاویاری در ایران پرورش ماهی خاویاری در اب شیرین پرورش ماهی خاویاری در فارس پرورش ماهی خاویار در ایران پرورش ماهی خاویار در قفس پرورش ماهی خاویار در قم پرورش ماهی زینتی در خانه پرورش ماهی زینتی گوپی پرورش ماهی زینتی در حوض پرورش ماهی زینتی در ایران پرورش ماهی زینتی در اصفهان پرورش ماهی زینتی کاشان پرورش ماهی زینتی در استخر پرورش ماهی زینتی در شیراز پرورش ماهی کپور در استخر سیمانی پرورش ماهی کپور در استخر بتونی پرورش ماهی کپور در خانه پرورش ماهی کپور در استخر پرورش ماهی کپور در استخر بتنی پرورش ماهی کپور معمولی پرورش ماهی کپور در استخر خاکی پرورش ماهی کپور در خوزستان پرورش ماهی کپور و آمور پرورش ماهی در قفس Pdf پرورش ماهي در قفس پرورش ماهی در قفس دریایی پرورش ماهی در قفس پشت سد پرورش ماهی در قفس های شناور پرورش ماهی در قفس هرمزگان پرورش ماهی در قفس بوشهر پرورش ماهی در قفس دریا پرورش ماهی در قفس مازندران پرورش ماهی تیلاپیا در خانه پرورش ماهی تیلاپیا در ایران پرورش ماهی تیلاپیا در یزد پرورش ماهی تیلاپیا در استخر پرورش ماهی تیلاپیا در مازندران پرورش ماهی تیلاپیا در اصفهان پرورش ماهی تیلاپیا در منزل پرورش ماهی تیلاپیا در خوزستان پرورش ماهی تیلاپیا در بافق روش پرورش ماهی سالمون در ایران پرورش ماهی قزل آلا با آب چاه پرورش ماهی قزل آلا در منزل پرورش ماهي قزل آلا پرورش ماهی قزل آلا در سیستم مدار بسته پرورش ماهی قزل آلا Pdf پرورش ماهی قزل آلا در استخر پرورش ماهی قزل آلا در استخر خاکی پرورش ماهی قزل آلا در خانه پرورش ماهی قزل آلا در سیلو پرورش ماهیان زینتی در منزل پرورش ماهي زينتي در خانه آموزش پرورش ماهی زینتی در منزل پرورش ماهی های زینتی در منزل پرورش ماهیان زینتی در خانه پرورش ماهی آکواریومی در منزل روش پرورش ماهی زینتی در منزل پرورش ماهی های زینتی در خانه در قفس را باز بگذار در قفس را باز بگذار پرنده در قفس با دوست مردن در قفس با دوست مردن از رهایی بهتر است در قفس صبا درقفس استاد صبا نت در قفس صبا دانلود آهنگ در قفس صبا دانلود در قفس استاد صبا آهنگ در قفس صبا دانلود در قفس صبا قطعه در قفس صبا دانلود نت در قفس صبا در قفس در قفس گشودند در قفس هیچکسی کرکس نیست در قفس باز است در قفس جان دادم در قفس شیر دانلود آهنگ در قفس استاد صبا دانلود قطعه در قفس استاد صبا چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست پس چرا در قفس هیچکسی کرکس نیست چه سود که در قفس باز است در تنگ قفس باز است و افسوس در تنگ قفس باز است در قفس جان دادمو صیاد آزادم نکرد سگ در قفس شیر افتادن در قفس شیر سگ زنده در قفس شیر فیلم سگ در قفس شیر انداختن سگها در قفس شیر انداختن حیوانات در قفس شیر کلیپ انداختن سگ در قفس شیر امام در قفس شیر انسان در قفس شیر پرورش ماهی در قفس فرصتی پیش روی شیلات

دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۹۶۱۵
  • تعداد حاضران : ۱۹۰
  • آخرین بروزرسانی : ۴ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها