freepay, Freepay, freepay.ir, فری پی, درگاه پرداخت
تبلیغات
فال, فال های وتار, فال وتار, faal, fal, wtaar, faal wtaar


به گزارش ایسنا، در این همایش سخنرانان با اذعان براینکه چشم انداز سرمایه گذاری در ایران با توجه به ظرفیت های بالای نیروی انسانی و منابع طبیعی جذابیت بالایی برای شرکت های دانمارکی دارد توافق برجام را فرصت مغتنمی برای سرمایه گذاران این کشور جهت حضور در طرح های اقتصادی ایران اعلام کردند.


مرادیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در دانمارک در سخنرانی افتتاحیه ضمن تشکر از مسئولین برگزاری همایش گفت: برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) به عنوان اقدامی موثر در لغو تحریم ها، ورود مجدد ایران به اقتصاد جهانی را تسهیل کرده است.


وی افزود: پس از اجرای برجام حجم روابط دوکشور بیش از 60 درصد افزایش نشان داده و در واقع برجام نقطه عطفی در روابط ایران و کشورهای اروپایی از جمله دانمارک محسوب می شود.

وی تبادلات اقتصادی پسا برجام و سفر هیئت های تجاری و سیاسی به ایران را حاصل توافق هسته ای دانسته و چشم انداز رشد اقتصادی و حضور ایران در بازار جهانی را روشن ارزیابی کرد.

سفیر ایران با اشاره به روابط تجاری بین ایران و دانمارک در طول سالیان گذشته از شرکت های دانمارکی خواست سرمایه گذاری و شرکت در پروژه های مشترک را در دستور کار خود قرار دهند تا بتوانند حضور پررنگ تری در بازار رو به رشد و بزرگ ایران داشته باشند.

وی همچنین با اشاره به شروع همکاری و سرمایه گذاری شرکت های دانمارکی در ایران در زمینه های انرژی، کشاورزی، معدنی، لبنی و دارویی همچنین افتتاح دفاتر نمایندگی این شرکت ها در تهران ، روابط اقتصادی دوکشور را رو به جلو توصیف کرد.

در ادامه همایش سعد مومنی، از مدیران شرکت داروسازی نوونوردیسک ( بزرگترین تولید کننده انسولین در جهان) گفت: نیروی انسانی تحصیل کرده، جمعیت و موقعیت جغرافیائی ایران بعنوان دلائل عمده انتخاب این کشور جهت سرمایه گذاری از طرف شرکت دانمارکی می‌باشد.

وی تاکید کرد در این طرح علاوه بر تامین نیاز داخلی ایران، بخشی از تولیدات این کارخانه به بازار منطقه هم صادر خواهد شد.

سخنران بعدی همایش پدر توس کریستن سن، مدیر ارشد شرکت اف.ال.اشمیت ( ساخت کارخانه سیمان ) با اشاره به فعالیت های این شرکت در بازار ایران از سال 1933 و احداث نزدیک به 30 کارخانه سیمان در ایران تاکید نمود که هم اکنون ایران در ساخت بسیاری از تجهیزات کارخانه های سیمان خودکفا بوده و سطح دانش متخصصان ایرانی بسیار بالاست.


وی ادامه داد: همکاری خوبی در زمینه معدن و طرح های آموزشی بین دوطرف در جریان است و همکاری در سایر زمینه های فنی توسعه خواهد یافت.
 
سورن تیلگارد، بعنوان متخصص حقوقی در زمینه تحریم ، سخنرانی خود را به تحریم های آمریکا و اروپا و قطعنامه های تحریمی سازمان ملل متحد در طول یک دهه گذشته علیه ایران و برداشته شدن بخش عمده ای از این تحریم ها بعد از توافق هسته ای ایران با کشورهای پنج بعلاوه یک اختصاص داد و تاکید کرد هم اکنون فعالیت های اقتصادی با ایران با رعایت محدودیت های در نظر گرفته شده امکان پذیر می باشد.
 
سخنرانی پایانی همایش سام جلائی، وکیل بخش خاورمیانه و ایران از شرکت حقوقی مگنوسن ضمن تشریح سیستم قضائی ایران به تشریح سهولت سرمایه گذاری و سود سرمایه در ایران پرداخت.

وی با اشاره به قانون سرمایه گذاری خارجی در ایران و جاذبه های مناطق ویژه اقتصادی، ایران را آماده پذیرای سرمایه گذاران و شرکت های دارای فناوری مورد نیاز ایران دانست.
 
این همایش با پرسش دانشجویان و پاسخ سخنرانان بویژه سفیر کشورمان در زمینه فعالیت های اقتصادی، جایگاه زنان در اقتصاد ایران و شرایط مناسب ایران برای سرمایه گذاری شرکت های دانمارکی پایان یافت.


 انتهای پیام

منبع : ایسنا ارسال به :
انتشار : پنجشنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۵۵:۱۱ دیده شده : ۸۴بار نویسنده : admin
دیدگاه شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سایت نمایش داده خواهد شد
آخرین مطالب
تبلیغات
آمار وتار
  • تعداد مطالب : ۱۳۹۳۱۱
  • تعداد نظرات : ۱۲۲۰۲
  • تعداد حاضران : ۱۶۳
  • آخرین بروزرسانی : ۵ ماه پيش
تبلیغات
آخرین جستجوها